AdBlue - czy można mieszać?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji kat

Płynu AdBlue pod żadnym pozorem nie wolno mieszać z olejem napędowym i odwrotnie, tak samo nie można dolewać do zbiornika wody w przypadku, gdy tej cieczy zabraknie w zbiorniku, ponieważ mogą wyniknąć z tego poważne szkody. Jeśli wlew AdBlue jest umieszczony obok wlewu paliwa, można się pomylić i przez przypadek nalać płyn do nie tego zbiornika, ale w takiej sytuacji najlepiej od razu skontaktować się z serwisem i postępować według instrukcji. Na pewno nie możesz uruchomić samochodu. Dolany AdBlue do ropy może spowodować uszkodzenie silnika, zbiornika oraz pompy paliwa. Przestrzegamy jednak przed taką pomyłką, ponieważ uszkodzenie układu AdBlue i poszczególne naprawy / wymiany będą bardzo kosztowne.

AdBlue w samochodzie

Płyn AdBlue – cena – gdzie najtaniej?

AdBlue jest to wodny roztwór, który składa się z 32,5% mocznika oraz z 67,5% wody destylowanej. Nie jest on szkodliwy ani dla ludzi, ani dla środowiska, natomiast dłuższa z nim styczność może podrażnić oczy. Musisz też pamiętać, że AdBlue traci swoje właściwości, gdy temperatura wynosi ponad 30 stopni C, a przy -11 stopniach C zamarza, dlatego pojemnik z AdBlue najlepiej przechowywać w zacienionym pomieszczeniu. Na stacjach benzynowych cena płynu może się wahać od 2 do 4 złotych. Najtaniej wyjdzie, gdy kupisz większą ilość AdBlue i to najlepiej w hurtowni.

AdBlue - co ile dolewać - płyn AdBlue - o czym pamiętać przy jego tankowaniu?

Uzupełnienie zbiornika powinno nastąpić tuż po pojawieniu się lampki ostrzegawczej, ponieważ jest duże ryzyko, że się o tym zapomni. Lepiej zapobiec nieprzyjemnej sytuacji, która mogłaby Cię spotkać na drodze i dolać ten płyn. Przy okazji wlewania płynu zachowaj ostrożność, aby AdBlue nie porozlewało się po wnętrzu samochodu lub na karoserię, ponieważ jest on korozyjny.

Brak AdBlue - czy można jechać i w jaki sposób należy postępować z płynem AdBlue?

Jeśli Twój zbiornik przeznaczony na płyn AdBlue jest pusty, nie możesz poruszać się samochodem, ponieważ nawet nie będziesz w stanie uruchomić silnika. Taki stan rzeczy zmieni się dopiero po wlaniu płynu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, AdBlue musi być odpowiednio przechowywany, a podczas uzupełniania zbiornika należy zachować ostrożność.

Brak AdBlue

AdBlue zmieszany z ropą – skutki - AdBlue - jak działa, czy należy się go obawiać?

AdBlue w układzie SCR ma bardzo proste zadanie: redukuje szkodliwe tlenki azotu przemieniając je podczas zachodzących reakcji chemicznych w azot i parę wodną. Bez AdBlue układ selektywnej redukcji katalitycznej tak naprawdę nie funkcjonuje. Jeśli przez przypadek pomylisz zbiorniki i dolejesz płyn do ON, nie odpalaj samochodu, tylko skontaktuj się z ASO w celu otrzymania istotnych wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Jak mieszać, żeby nie namieszać - woda zamiast AdBlue – nie rób tego!

Pod żadnym pozorem nie wlewaj do zbiornika wody, gdy skończy Ci się płyn. Może dojść do uszkodzenia układu wtryskowego, silnika albo całego układu SCR. Nie wolno też mylić AdBlue z dodatkami do paliwa i nie można go też taktować jako zamiennik płynu do FAP.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Zygmunt
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie zaleca się mieszania AdBlue z innymi płynami lub chemikaliami. AdBlue jest specjalnym roztworem składającym się z wody i 32,5% mocznika, jest on przeznaczony wyłącznie do stosowania w układzie SCR (Selective Catalytic Reduction) pojazdów z silnikiem Diesla. Mieszanie AdBlue z innymi płynami, takimi jak płyn do spryskiwaczy, płyn chłodniczy czy paliwo, może prowadzić do poważnych uszkodzeń układu SCR, awarii silnika, a także do uszkodzenia samego AdBlue. Ważne jest, aby zawsze używać tylko oryginalnego i odpowiedniego AdBlue zgodnego z normami producenta oraz zaleceniami w instrukcji obsługi pojazdu. W przypadku, gdy jest on zanieczyszczony lub nadużywany innymi płynami, nie będzie spełniał swojej funkcji, a także może skutkować nieprawidłową pracą silnika czy też błędami w układzie SCR
Zbigniew
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Oj nie radzę mieszać, raz tak przez pomyłkę zrobiłem i nie przyniosło to jak się domyślacie najlepszych efektów. Moje auto kilka dni w serwisie spędziło.
Hania
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Fajnie, że ktoś napisał o tym, że nie można mieszać Adblue z olejem napędowym. Teraz wiem, że gdybym się pomyliła to musze wzywać serwis.
Witold
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Woda w zbiorniku na AdBlue? Serio ktoś miał taki pomysł? Logiczne, że żadnych płynów i olejów nie można mieszać, bo stracą swoje właściwości.
Marianna
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nawet nie spodziewałam się, że wymieszanie AdbLUE z ON może przynieść tak negatywne skutki!

Popularne wpisy

11 lutego 2021

DPF - brak mocy

Jeżeli zauważyli Państwo w swoim aucie przypadłość, jaką jest często związany z filtrem DPF – brak mocy to najprawdopodobniej występuje kłopot z zapchanym podzespołem. Zazwyczaj pierwsze objawy zapchanego DPF to nie tylko spadek mocy, ale również: ...