Czy katalizator może się wypalić?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji filtrów DPF/FAP

Przepalanie katalizatora jest niezalecane, ponieważ może ono bardziej zaszkodzić niż pomóc, dlatego, jeśli jest on już doszczętnie zużyty, należy go wymienić na nowy. Oczywiście słyszy się, że niektórzy próbują wypalić zanieczyszczenia katalizatora na własną rękę, natomiast lepiej nie ryzykować, ponieważ lekko zapchany podzespół można uratować dokładną regeneracją, a przepalony wkład katalizatora będzie się nadawać wyłącznie do utylizacji. Wiedz też, że zniszczenie katalizatora będzie wiązało się z bardzo kosztowną wymianą. Kolejnym bardzo istotnym problemem są wszelkie próby pozbycia się katalizatorów z układu wydechowego pojazdów, ponieważ są uznawane za problematyczne i eksploatacja z nim jest o wiele droższa. Niestety, ale nieodpowiedzialne użytkowanie pojazdu faktycznie może wygenerować dodatkowe koszty, zwłaszcza gdy zaniedbasz regeneracje elementów samochodu, wszelkie naprawy lub wymiany. Jeżeli będziesz oczyszczać katalizator i pozwolisz, aby to specjaliści się nim zajęli, to uwierz, że nie powinieneś mieć z nim problemu.

Serwis katalizatorów

1. Przewiercenie katalizatora – jeden ze sposobów na pozbycie się problemu

Zastanów się najpierw, czy wiesz, jakie jest przeznaczenie katalizatora. Jeżeli słyszałeś, po co został on skonstruowany, to z pewnością nie powinieneś myśleć o jego usunięciu albo przewierceniu, gdyż utraci on swoją funkcję i nie będzie mógł chronić naszego środowiska. Posiadając sprawny katalizator, jesteś pewny, że jest on w stanie oczyszczać spaliny, więc społeczeństwo nie musi wdychać szkodliwych substancji znajdujących się w spalinach.

2. Jak wygląda wypalony katalizator przez zastosowanie płynu łatwopalnego?

Odpowiedź nie powinna nikogo zaskoczyć, ponieważ ceramiczny wkład katalizatora może zostać przetopiony, pomimo tego, że jest on odporny na wysoką temperaturę, ale nie aż tak. Jeżeli wkład zostanie uszkodzony, to regeneracja podzespołu już nie będzie możliwa. Jeśli już chcesz wypalić katalizator, zgłoś się do odpowiedniego miejsca, w którym wypala się osady w piecu. Pracujący w takim serwisie specjalista nie powinien dopuścić do uszkodzenia tego podzespołu.

Podpowiadamy, jak dbać o katalizator

Odpowiednia eksploatacja i unikanie jazd na krótkich odcinkach, ponieważ silnik nie jest w stanie się dobrze rozgrzać. Staraj się nie wjeżdżać w kałuże, ponieważ nagła zmiana temperatury, może zaszkodzić katalizatorowi (obudowa podzespołu może się skurczyć, a wkład pokruszyć).

Serwis Katalizatorów

Uważaj też na wysokie krawężniki, aby nie dopuścić do mechanicznego uszkodzenia katalizatora. Wykonuj również od czasu do czasu regenerację tego elementu, aby uwolnić go z zalegających w nim osadów.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Robert
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Katalizator może ulec uszkodzeniu lub wyczerpaniu się, co skutkuje jego nieprawidłowym działaniem, jednak "wypalenie" katalizatora jest rzadko spotykane. Katalizator jest elementem, który przekształca szkodliwe substancje emitowane przez silnik w mniej szkodliwe związki. Jest on zbudowany z ceramiki lub metalu, która jest pokryta specjalnym materiałem katalitycznym. Katalizator jest podatny na zatkanie się, kiedy jest używany z nieodpowiednim paliwem lub olejem silnikowym, co może prowadzić do jego uszkodzenia. Inne czynniki, takie jak nieodpowiednie użytkowanie pojazdu, przegrzanie silnika lub nieprawidłowo działający układ recyrkulacji spalin, mogą również przyczynić się do uszkodzenia katalizatora. W celu zapewnienia prawidłowego działania katalizatora należy stosować się do zaleceń producenta pojazdu dotyczących użytkowania pojazdu oraz regularnie sprawdzać stan katalizatora. W razie potrzeby należy wymienić katalizator, aby zapewnić jego prawidłową pracę i ochronę środowiska.
Sebu_96
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nigdy nie wypalałem katalizatora. Może to i dobrze, bo bym więcej szkód narobił, niż pożytku, a pamiętam, że kiedyś chciałem spróbować.
Hubertus
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ja nie zastanawiam się nad wypaleniem DPf-a czy katalizatora. Regularnie serwisuje swój samochód w profesjonalnym serwisie, coś się dzieje to fachowcy się nim zajmują. Tak więc od lat nie muszę zastanawiać się nad takim czynnościami.
Anzelm
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dla mnie też to było zdziwienie, że niby "grają do jednej bramki", a dpf da się wypalić a katalizatora już nie. Dobrze wiedzieć o takich ciekawostkach ;)
Michu
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Z Własnego doświadczenia wiem, że nie warto przepalać katalizatora, bo można narobić sobie większych kłopotów

Popularne wpisy

21 kwietnia 2021

Filtr DPF 1420895

W ASO Bosch Service Pawlik masz możliwość zakupu nowego, zregenerowanego, bądź wykonać regenerację swojego Filtra DPF 1420895 ...

5 listopada 2021

Konsekwencje wycięcia DPF

Usunięty filtr cząstek stałych z pojazdu przysporzy Ci masę problemów, ponieważ jest to czynność nielegalna, która grozi otrzymaniem mandatu oraz utratą świadectwa homologacji, jak również przyczynia się to do zanieczyszczania środowiska, a także powstania usterek silnika i układu wydechowego. ...