Czy regeneracja DPF usuwa wszystkie zanieczyszczenia? - jaka metoda najlepsza?

Profesjonalnie przeprowadzona regeneracja filtra cząstek stałych pozwala usunąć 99% zanieczyszczeń z wnętrza podzespołu. Dzięki temu filtr odzyskuje utracone parametry, które są porównywalne do fabrycznie nowego. Niezależnie od tego, czy umówisz się na regenerację DPF w Lublinie, Poznaniu, czy Bydgoszczy, zapłacisz o wiele mniejsze pieniądze niż za zakup nowego. Jedną z najlepszych metod skutecznego oczyszczenia filtra DPF / FAP jest mycie hydrodynamiczne w specjalnej maszynie w serwisie. Pod wpływem ciśnieniowego strumienia wody z detergentem z wnętrza podzespołu wydostają się resztki sadzy, popiołu, wody i nagaru. Dla podtrzymania efektów warto również co kilka tysięcy kilometrów wprowadzać preparat do paliwa typu Liqui Moly.

Filtr cząstek stałych DPF

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Diagnostyka samochodu testerem

Czy regeneracja DPF pomaga?

Tak, regeneracja DPF jest skutecznym sposobem na utrzymanie filtra w dobrym stanie i zapewnienie jego długowieczności. Regularna regeneracja pomaga uniknąć problemów związanych z zatkaniem filtra, takich jak spadek mocy silnika, zwiększone zużycie paliwa, a nawet uszkodzenia silnika. Ważne jest jednak, aby proces regeneracji był przeprowadzany poprawnie i regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Ile wytrzymuje DPF po regeneracji?

Wydech samochodu osobowego

Zregenerowany DPF może wytrzymać od 150 000 do 250 000 kilometrów. Kluczowe czynniki wpływające na trwałość filtra cząstek stałych to:

• Jakość regeneracji – profesjonalnie wykonana regeneracja zapewnia dłuższą żywotność.
• Styl jazdy – jazda na długich dystansach sprzyja lepszemu dopalaniu sadzy.
• Jakość tankowanego paliwa – dobrej jakości paliwo zmniejsza ryzyko zapchania filtra DPF.
• Stan techniczny pojazdu – regularne przeglądy pomagają w utrzymaniu filtra w dobrym stanie.

Kiedy oddać DPF do czyszczenia?

Filtr cząstek stałych wymaga regularnej konserwacji, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie i długą żywotność. Oto kilka oznak, które mogą wskazywać, że nadszedł czas na jego czyszczenie:

1. Zapalenie się kontrolki DPF na desce rozdzielczej - to najczęstszy sygnał, że coś jest nie tak z filtrem DPF. Kontrolka może informować o zbyt wysokim poziomie sadzy lub innych problemach z filtrem.
2. Spadek mocy silnika - zatkany DPF może ograniczać przepływ spalin, co skutkuje zmniejszoną mocą silnika.
3. Zwiększone zużycie paliwa - jeśli filtr DPF jest zapchany, silnik może pracować ciężej, co prowadzi do większego zużycia paliwa.
4. Problemy z regeneracją DPF - jeśli automatyczna regeneracja filtra nie jest w stanie usunąć nagromadzonych cząstek, może być konieczne ręczne czyszczenie lub regeneracja w warsztacie.
5. Wyższe ciśnienie spalin - czujniki ciśnienia przed i za filtrem DPF mogą wskazywać na wzrost ciśnienia, co oznacza, że podzespół jest zapchany.
6. Zwiększona emisja spalin - zatkany DPF może prowadzić do zwiększonej emisji dymu i spalin, co jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale może również powodować problemy podczas kontroli technicznych.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Jurek
star star star star star
Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Tak czytam i czytam i już wiem, że najlepiej wyczyścić dpf metodą hydrodynamiczną, bo jest najskuteczniejsza
Michał
star star star star star
Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dzień dobry. Czy dymienie świadczy tylko o zapchanym filtrze dpf czy też może być to wina wtrysków?
Wiktor
star star star star star
Wystawiono Ponad 3 tygodnie temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Czy już w pewnym momencie lepiej samemu zdecydować się na czyszczenie dpf czy czekać na jakies obajwy? Czy jak juz pojawiają się objawy to świadczy to o uszkodzeniu mechanicznym?

Popularne wpisy

4 lutego 2022

Czy dymomierz wykryje brak DPF?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj dymomierzy jest na stacjach diagnostycznych, ponieważ te typowo warsztatowe mogą mocno zawodzić i tak naprawdę użytkownikowi auta może udać się oszukać diagnostę i bez problemu przejść przegląd techniczny ...