Czy warto czyścić filtr DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji filtrów DPF
Czyszczenie filtra DPF

Regeneracja filtra cząstek stałych jest obowiązkowa, ponieważ za jej sprawą podzespół może wydajnie pracować i usuwać toksyczne pierwiastki ze spalin. Najlepszą metodą oczyszczania DPF jest mycie hydrodynamiczne, dzięki któremu zostanie usunięta sadza wraz z popiołem. Filtr DPF odzyska utracone właściwości, a na dowód tego klient otrzyma wydruk parametrów po ówcześnie wykonanych testach drożności. Ponadto masz możliwość również wypalania DPF i samodzielnego oczyszczania wnętrza podzespołu odpowiednim preparatem. Jeśli zatem od dłuższego czasu odczuwasz spadek mocy, zwiększyło się zużycie paliwa, z pojazdu kopci i czujesz nieprzyjemny zapach spalin w kabinie, a także przeszkadzają Ci zapalone kontrolki na kokpicie samochodu, to czas najwyższy zdiagnozować stan elementów wyposażenia pojazdu.

Filtr DPF – jak czyścić i na jak długo to pomaga? - Jak wyczyścić DPF domowym sposobem?

Jeżeli chodzi o domowe sposoby wyczyszczenia filtra cząstek stałych, to najlepiej zaopatrzyć się w specjalny preparat, który zakupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym za kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj jednak, że ten rodzaj oczyszczania DPF pozwoli pozbyć się sadzy, ale nie popiołu, tak więc prędzej czy później, będziesz musiał umówić się na regenerację w ASO. W serwisie zazwyczaj praktykuje się mycie hydrodynamiczne filtra DPF, ponieważ jest to najlepsza metoda oczyszczająca filtr DPF z każdego rodzaju zanieczyszczeń. Efekty wykonanej regeneracji będą tak długie, dopóki będziesz przestrzegać zaleceń, dotyczących prawidłowej eksploatacji samochodu z wmontowanym filtrem cząstek stałych.

Czy warto czyścić filtr DPF samodzielnie? - DPF - czyszczenie - cena

Samodzielne czyszczenie filtra cząstek stałych jest jak najbardziej zalecane, ponieważ możesz w ten sposób w jakimś stopniu odblokować zatkane kanaliki filtrujące, przez które normalnie przepływają spaliny. Ważne jest, aby zakupić preparat, który jest dedykowany do czyszczenia DPF. Na rynku jest masa dostępnych środków z potwierdzoną skutecznością, dlatego zachęcamy do zainteresowania się nimi. Pamiętaj, że przed aplikacją należy zapoznać się z instrukcją obsługi. Nie próbuj stosować Kreta tudzież Domestosa, ponieważ mogą one uszkodzić podzespół. Ponadto z pewnością chciałbyś wiedzieć, czy samodzielna regeneracja Ci się opłaci pod kątem finansowym. Oczywiście tak jest, ponieważ taki preparat zakupisz za kilkadziesiąt złotych. Wiedz także, że nie ominie Cię kiedyś wizyta w celu przeprowadzenia specjalistycznej diagnostyki i regeneracji, ponieważ jest to znacznie lepszy sposób udrożnienia zatkanego filtra cząstek stałych już nie tylko z sadzy, ale także z popiołu.

Czy warto czyścić filtr DPF samodzielnie?

Dlaczego mycie DPF jest lepsze niż wypalanie filtra? - Czyszczenie DPF - opinie

Wypalanie filtra cząstek stałych nie jest tak skuteczne co mycie hydrodynamiczne w maszynie. Doprowadzając do samoregeneracji DPF w trasie lub na postoju, usuwana jest tylko sadza, a przecież wewnątrz podzespołu gromadzi się także popiół. Na szczęście przedstawiona metoda hydrodynamicznego czyszczenia filtra DPF jest w stanie uratować zatkany DPF, przywracając jego utracone parametry. Cena usługi mycia wodnego pod ciśnieniem DPF wynosi kilkaset złotych, natomiast efekty utrzymują się długo i są od razu zauważalne. Jeśli chodzi o opinie na temat tego rodzaju regeneracji filtra cząstek stałych, to z reguły są pozytywne, jednak wiadomo, że każdy wybierze taki sposób udrażniania DPF, jaki według niego będzie najlepszy dla tego podzespołu.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Mariusz
star star star star star
Wystawiono 5 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie u mnie nie pomoglo, chcialbym go umyc ale prosze powiedziec cene i czas bo jestem w polsce tylo tydzien
robert
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Tak, warto czyścić filtr DPF (filtr cząstek stałych). Filtr DPF jest ważnym elementem układu wydechowego samochodu, który ma na celu oczyszczanie spalin z niebezpiecznych cząstek stałych, takich jak sadza i pyły. Jeśli filtr DPF jest zanieczyszczony lub zatkany, może to prowadzić do zmniejszenia wydajności silnika, zwiększenia zużycia paliwa i emisji szkodliwych spalin. Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić filtr DPF, aby zapewnić prawidłowe działanie samochodu i ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

Popularne wpisy

17 Grudzień 2020

Wycena katalizatora po numerze

Wycena katalizatora po numerze jest najszybszym i najprostszym sposobem na poznanie ceny danego podzespołu. W celu sprawdzenia numeru seryjnego naszego katalizatora konieczne jest wyciągnięcie go z układu wydechowego naszego samochodu. ...