Czy warto kupić auto bez katalizatora?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji karalizatorów
Samochód bez katalizatora

Nie warto kupować samochodu, który nie ma katalizatora, chyba że nie było go w nim od początku jego powstania. Przepisy prawne jasno mówią, że nie wolno jeździć autem bez reaktora katalitycznego oraz filtra cząstek stałych, ponieważ chronią one środowisko przed toksycznymi pierwiastkami, które znajdują się w spalinach. Zanim więc kupisz auto z drugiej ręki, upewnij się, że w tym samochodzie nie brakuje ważnego podzespołu oraz że są bardzo dobrej kondycji. W przeciwnym razie wpadniesz w poważną pułapkę finansową i dodatkowo poniesiesz konsekwencje prawne. Pamiętaj też, że oba wymienione podzespoły są wartościowe, przez co są narażone także na kradzieże. Uważaj, gdzie zostawiasz pojazd i dobrze się zabezpiecz, aby nie być stratnym. Kradzieże katalizatorów i filtrów DPF są nagminne i trudno uwierzyć, że to ustanie.

Katalizator – jak oszukują nas handlarze samochodami? - Czy brak katalizatora to wada ukryta?

Jak najbardziej można się spodziewać oszustw ze strony handlarzy samochodami. Jeśli katalizator się zepsuje, to często właściciele swoich samochodów nie decydują się na ponowne jego zamontowanie, ponieważ jest on bardzo drogi. W miejsce reaktora katalitycznego więc wmontowują nic nieznaczącą strumienicę albo zwykłą rurę. Problem pojawia się w momencie, gdy sprzedawca zataja informację o braku katalizatora, ponieważ jest to tak zwana wada ukryta, Absolutnie jest to nielegalne i nowy nabywca może odstąpić od umowy kupna-sprzedaży lub domagać się swoich praw.

Brak katalizatora: co oznacza dla kierowcy? - Kupiłem auto bez katalizatora

Brak reaktora katalitycznego wiąże się z problemami prawnymi, dlatego tak dużo mówi się o zakazie ich wycinania. Poza tym należy pamiętać, że katalizator pracuje z sondą lambda, dzięki której reaktor katalityczny działa w odpowiednich dla niego warunkach. Jeśli podczas wycinania katalizatora zapomnisz o sondzie, to dojdzie do poważnych i zarazem kosztownych usterek. Aby utrzymać ten podzespół w dobrym stanie, należy użytkować pojazd zgodnie z zaleceniami producenta. Nie wolno go przepalać ani narażać go na gwałtowne zmiany temperatur, ponieważ się obkurczy i pokruszy. Wbrew powszechnym opiniom katalizator spełnia bardzo istotną funkcję dla środowiska, dlatego zabrania się jeżdżenia autem z tym brakującym elementem. Jeżeli zakupisz pojazd bez konwertera katalitycznego, to lepiej od razu zakup nowy i poproś o pomoc przy montażu i adaptacji.

Kupiłem auto bez katalizatora

2. Jak rozpoznać wycięty katalizator samochodowy? - Kara za brak katalizatora 2022

Za brak konwertera katalitycznego w pojeździe możesz otrzymać mandat, jak również stracić prawo do prowadzenia samochodu. Jeśli niedawno kupiłeś auto i nie jesteś pewny, czy ten podzespół się w nim znajduje, to przedstawimy Ci kilka symptomów, które mogą świadczyć o jego braku, tj.: spadek mocy, słaba praca jednostki napędowej i wyraźna zmiana składu produkowanych przez silnik spalin (duża ilość trujących pierwiastków oraz ciemniejsza barwa spalin). Warto też zdawać sobie sprawę, że objawy mogą się od siebie różnić, w zależności od rodzaju jednostki napędowej (Diesel lub benzyna).

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

mateo
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie zaleca się kupowania samochodu bez katalizatora. Katalizator jest ważnym elementem układu oczyszczania spalin w samochodach, który ma na celu usuwanie szkodliwych substancji zawartych w spalinach, takich jak tlenki azotu, tlenki węgla i inne zanieczyszczenia. Ma to istotny wpływ na ochronę środowiska i zdrowie ludzi. Samochody bez katalizatora emitują więcej szkodliwych substancji do atmosfery, co może mieć negatywny wpływ na jakość powietrza i zdrowie ludzi. Ponadto brak katalizatora może prowadzić do problemów z silnikiem i innymi elementami układu oczyszczania spalin. Brak katalizatora może skutkować sankcjami finansowymi lub karnymi. Z tego powodu zaleca się kupowanie samochodów z katalizatorem i dbanie o jego prawidłowe działanie.

Popularne wpisy

20 kwietnia 2021

Filtr DPF - do czego służy?

Filtry cząstek stałych DPF/FAP służą do zatrzymywania cząstek stałych oraz innych szkodliwych substancji wchodzących w skład spalin produkowanych zarówno przez silniki Diesla, jak i przez silniki benzynowe. ...