Emulator AdBlue

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF

1. Co ma robić emulator AdBlue?

Bardzo często kierowcy sceptycznie nastawieni do nowoczesnych silników Diesla, wyposażonych w układ SCR decydują się na wyłączenie tego systemu, a wówczas to emulator AdBlue wychodzi im z pomocą. Jeżeli chodzi o emulator AdBlue i co to jest, to jest to nic innego, jak manipulator, który ma za zadanie tuszować brak sprawnego systemu. Urządzenie takie podaje sterownikowi silnika taki sygnał, jakby AdBlue nadal działał bez zarzutów.

Zastosowanie urządzeń takich, jak emulator AdBlue w Peugeot, czy też w każdym innym pojeździe jest konieczne, ponieważ tylko wtedy sterownik silnika nie zorientuje się, iż coś jest nie tak, a tym samym unikniemy manifestowania przez niego problemu z AdBlue poprzez wyskakujący błąd na desce rozdzielczej, czy też komunikat wskazujący na potrzebę uzupełnienia poziomu płynu. Zazwyczaj z czasem wówczas silnik zdecydowałby się również na pracę w trybie awaryjnym. Tak więc, jak możemy zauważyć, manipulacja staje się konieczna, jeżeli kierowca chce, aby samochód pozostawał sprawny.

Użyte przez nas stwierdzenie sprawny będzie tu jednak nie na miejscu, ponieważ samochód z wyłączonym układem odpowiedzialnym za oczyszczanie spalin, czy też z zastosowanymi emulatorami w świetle przepisów taki nie jest.

Zazwyczaj kara za emulator AdBlue w Polsce sprowadza się do:
- kary pieniężnej za taką manipulację w wysokości 500 złotych,
- zatrzymania dowodu rejestracyjnego bez dwóch zdań niesprawnego pojazdu,
- braku możliwości otrzymania pozytywnego wyniku przeglądu,
- zakazu poruszania się pojazdem z wyłączonym układem SCR do czasu ponownego go uruchomienia.

Manipulator układu SCR

Wyłączenie AdBlue i opinie kierowców na ten temat

Na szczęście obecnie kierowców, którzy decydują się na wyłączanie AdBlue, jest coraz mniej. Użytkownicy aut z nowoczesnym silnikiem Diesla, wyposażonym w innowacyjny układ SCR zauważają, iż to dopiero usunięcie układu AdBlue stanowi generator kosztów. Szczególnie przekonują się bowiem o tym osoby, które często wyjeżdżają, chociażby za zachodnią granicę, gdzie kontrole sprawności układów SCR są nie tylko częstsze, ale i bardzo skuteczne, a wykrycie dla nich manipulacji nie stanowi najmniejszego problemu, nie wspominając o karach pieniężnych, które są tam znacznie wyższe niż w Polsce. Duża rzesza kierowców dodatkowo ceni sobie Diesla z układem SCR za jego ekologię. Nie da się ukryć tego, iż taki Diesel to czysty Diesel, a wskazuje na to fakt, iż układ z SCR jest w stanie wyeliminować aż 90% szkodliwych tlenków azotu.

Mając powyższe na uwadze, pamiętajmy, iż działaniem zapobiegawczym na pojawianie się usterek w układzie SCR nie powinien być emulator AdBlue, ale odpowiednia eksploatacja auta wyposażonego w ten jakże efektywny system odpowiadający za oczyszczanie spalin.

Filtr DPF
Co o tym myślisz?

Komentarze

Jarek
5
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Emulator AdBlue to urządzenie, które ma na celu ominięcie systemu AdBlue w silniku diesla, pozwalając pojazdowi na dalszą pracę bez użycia AdBlue. AdBlue składa się z mocznika i wody demineralizowanej, które jest wstrzykiwane do układu wydechowego silników diesla wyposażonych w technologię selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), aby zmniejszyć emisję tlenków azotu (NOx). Używanie emulatora AdBlue jest nielegalne w wielu krajach, ponieważ omija on system kontroli emisji i pozwala pojazdowi emitować więcej zanieczyszczeń, co może być szkodliwe dla środowiska i zdrowia publicznego. Również, używanie emulatora może spowodować uszkodzenie silnika i układu wydechowego oraz unieważnić gwarancję pojazdu. Należy pamiętać, że używanie emulatora AdBlue może prowadzić do kar prawnych, w tym kar finansowych i zatrzymania pojazdu. Zawsze zaleca się skonsultowanie się z ekspertem w swoim regionie, aby poznać konsekwencje prawne związane z używaniem emulatora.
Kamil
5
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Świetny artykuł o emulatorze! Szukałem troszeczkę o tym ale nie znalazłem nic równie dobrze opisanego jak tutaj.
Justa
5
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wiem, w jakim celu tak oszukiwać... Po coś producent umieścił układ SCR i system AdBlue, więc nie wiem, co kieruje ludźmi, którzy chcą się tego pozbyć :)
Sylwek
5
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Szukałem informacji i Adblue i w końcu znalazłem coś ciekawego ;) Jak ma się Diesla, to warto wiedzieć, jak poprawnie go użytkować.
Roman
5
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dobre treści są na tej stronie, przeczytałem już połowę artykułów, więc moja moto wiedza jest już bardzo poszerzona, czekam na nowsze publikacji, czuję niedosyt.
Krysia
5
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Po przeczytaniu tego artykułu jestem już w pełni świadoma, że wyłączenie Adblue i opinie, jakie są z tym związane, nie jest warte wygenerowania sobie dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki

Popularne wpisy

11 Grudzień 2020

Auto fabrycznie bez DPF-a przegląd

W tym artykule chcielibyśmy rozwiać wątpliwości związane z sytuacją, gdy auto fabrycznie jest bez DPF-a i trzeba uaktualnić przegląd okresowy. Czy jest szansa na pozytywny rezultat? ...