Gdzie można kupić nowy filtr DPF?- Warto wiedzieć!

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF

Po nowy filtr DPF zdecydowanie najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu samochodowego, ponieważ tam zostaną nam udzielone konkretne informacje na temat ceny, jakości, a dodatkowo eksperci dobiorą odpowiedni filtr DPF dla danego pojazdu. Filtr cząstek stałych jest bardzo ważnym elementem układu wydechowego, dlatego istotny jest jego prawidłowy dobór. Serwisy, jak i wszelkie sklepy internetowe o tematyce motoryzacyjnej posiadają w swojej ofercie szeroką gamę produktów zarówno fabrycznie nowych, jak i regenerowanych wkładów DPF do wybranych marek pojazdów samochodowych, w związku z tym trudno będzie nam samodzielnie dobrać odpowiedni filtr.

Ile kosztuje nowy filtr DPF?

Bez wątpienia filtr DPF jest dosyć kosztownym elementem układu wydechowego współczesnego auta z silnikiem diesla. Bez szczegółowych informacji nie można precyzyjnie określić ile kosztuje filtr DPF. Zakup całkowicie nowego filtra cząstek stałych wiąże się z kosztami wahającymi się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena filtra DPF uzależniona jest od kilku czynników takich jak model pojazdu i rodzaj silnika, dlatego w celu uzyskania konkretnych informacji warto udać się do profesjonalnego serwisu samochodowego, gdzie fachowcy przedstawią nam precyzyjną ofertę. Możliwą, jak i często wybieraną opcją przez kierowców jest wykonanie regeneracji lub gdy zajdzie już potrzeba wymiany, zakup zamiennika co jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż zakup nowego oryginalnego filtra.

Czy można zastąpić filtr DPF?

Filtr DPF

Teoretycznie zastąpienie filtra DPF jest możliwe, poprzez zamontowanie emulatora, jednak jest to nielegalne. Należy także pamiętać, że to urządzenie nie zastąpi prawidłowej pracy tego podzespołu. Emulator ma na celu jedynie oszukanie samochodu, że DPF, wciąż się w nim znajduje i działa. Głównym zadaniem filtra cząstek stałych jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Filtr DPF jest elementem, który dosyć często przysporzyć może problemy użytkującym go kierowcom, jednak wynika to głównie z jego zaniedbania. Pełni bardzo istotną funkcję, dlatego też chęć jego usunięcia, jak i zastąpienia nie są dobrym pomysłem.

Jak wyczyścić filtr DPF bez demontażu?

Filtr DPF bez demontażu można wyczyścić za pomocą odpowiednich preparatów typu K2 DPF Cleaner, Liqui Moly. Jest to dosyć skuteczna metoda, możliwa do wykonania samemu.  Pomaga usunąć nagromadzone zabrudzenia takie jak sadza czy popiół, dzięki czemu udrażnia zapchane kanaliki filtrujące. Odpowiednio częste sprawdzanie stanu filtra DPF, jak i jego przeczyszczanie pozytywnie wpływa na jego prawidłową pracę. Warto jednak pamiętać, że wyczyszczenie filtra bez demontażu nie da tak dobrych efektów, jak wykonanie go profesjonalnie. Najlepszym wyjściem będzie więc udanie się do specjalistycznego serwisu samochodowego, który specjalizuje się w czyszczeniu filtrów i przywracaniu ich sprawności.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Popularne wpisy

24 lutego 2022

Ile wytrzymuje filtr DPF po regeneracji?

Zregenerowany filtr cząstek stałych będzie miał takie same parametry, jak fabrycznie nowy, tak więc zakłada się, że może wytrzymać nawet do 250 tysięcy kilometrów, ale oczywiście pod pewnymi warunkami ...

12 kwietnia 2021

Czyszczenie filtrów DPF

Przeprowadzone w umiejętny sposób i z zastosowaniem odpowiednich środków i narzędzi czyszczenie filtrów DPF w serwisie przynosi znakomite efekty w korzystnej cenie. ...