Ile kosztuje czyszczenie DPF w serwisie?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji karalizatorów
Czyszczenie filtra DPF - koszt

Cena czyszczenia filtra cząstek stałych zależy od wybranej metody, więc jeśli zależy Ci na komputerowym dopaleniu DPF, to jego koszt waha się od 80 do 250 złotych, natomiast specjalistyczna regeneracja podzespołu w maszynie jest już trochę droższa (około 500 złotych). Efekty hydrodynamicznego czyszczenia filtra DPF są bardziej odczuwalne i utrzymują się znacznie dłużej. Wypalanie filtra cząstek stałych jest bardzo potrzebne, ponieważ jego zatkane kanaliki się odblokowują podczas jazdy, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie tylko sadza stanowi problem w utracie wydajności tego podzespołu, ale również popiół. Popiół powstaje w wyniku wypalenia sadzy, a z czasem, jeśli nazbiera się go za dużo, to pojazd może Ci wysyłać sygnały o konieczności wypalenia DPF. Pamiętaj o doborze odpowiedniej metody regeneracji filtra cząstek stałych, bo w głównej mierze od tego zależy, jak długo ten podzespół będzie pracować.

Ile kosztuje wypalanie sadzy i czyszczenie filtra DPF? - Wymiana DPF - cena

Jeśli jeździsz samochodem z niesprawnym filtrem cząstek stałych, to istnieje ryzyko, że podczas kontroli Policji i przebadaniu spalin, zabiorą Ci dowód rejestracyjny. Tak samo, jak nie wolno użytkować auta bez DPF, tak samo nie można się nim poruszać, gdy jest niedrożny. Przyczyniasz się w ten sposób do zanieczyszczania środowiska. Zapamiętaj więc, że warunkiem do swobodnej jazdy po drogach publicznych jest spełnianie przez pojazd warunków homologacji. Umów się na czyszczenie filtra DPF do serwisu, ponieważ usługa jest w dobrej cenie, a skuteczność jest potwierdzona. Znacznie lepsze efekty przyniesie taki rodzaj regeneracji niż wypalanie serwisowe. Może i jest tańsze, ale należy pamiętać o wymianie oleju z olejem silnikowym zaraz po ukończeniu serwisowego dopalania sadzy. Najniekorzystniej wyjdzie wymiana podzespołu, gdyż koszt zakupu, montażu i adaptacji filtra cząstek stałych może wynieść kilka tysięcy złotych.

Regeneracja filtra DPF - ile to kosztuje i jak to się robi? - Czyszczenie DPF bez demontażu

Właściciele aut z silnikiem Diesla powinni wiedzieć, jak należy je prawidłowo eksploatować, ponieważ niestosowanie się do odgórnie narzuconych zaleceń może doprowadzić do szybszego zużycia tego podzespołu, ale nie tylko. Tak więc wykonuj regenerację filtra DPF i wypalaj go na bieżąco, aby nie nagromadziła się w nim zbyt duża ilość sadzy. Masz możliwość również wspomóc się specjalnymi preparatami do DPF-ów, których zadaniem jest przyspieszyć proces dopalania osadów i wydłużyć jego działanie. Nie wolno Ci zrezygnować z fachowego oczyszczania tego podzespołu na rzecz samego używania środków. Regeneracja filtra cząstek stałych wykonywana w serwisie daje znacznie lepsze efekty i uwalnia DPF z sadzy i popiołu. Usługa ta nie jest bardzo droga, bo zazwyczaj nie przekracza 500 zł.

Czyszczenie DPF bez demontażu

Komputerowe wypalanie DPF – zalety i wady - Ile kosztuje czyszczenie DPF?

Do komputerowego wypalania filtra cząstek stałych powinno dochodzić w ostateczności, dlatego ta metoda nie powinna być Twoim pierwszym wyborem do oczyszczenia podzespołu. A ma to związek z licznymi problemami, między innymi zbyt częste wypalanie w serwisie w końcu doprowadzi do rozcieńczenia oleju silnikowego, a jednostka napędowa zacznie tracić odpowiednie smarowanie. Jedyną zaletą serwisowego wypalania DPF jest to, że wykonuje ją fachowiec. Jeśli musisz wypalać filtr cząstek stałych, to zrób to naturalnie podczas jazdy albo umów się na regenerację w ASO. Wbrew pozorom nie zapłacisz dużo, natomiast lepiej indywidualnie skontaktować się z wybranym serwisem samochodowym, ponieważ każdy ma własny cennik. 

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Paweł
star star star star star
Wystawiono 11 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Chciałem zapytać o aktualną cenę czyszczenia filtra DPF ?
Marcin
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Cena usługi czyszczenia filtra cząstek stałych (DPF) w serwisie samochodowym zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj samochodu, stopień zanieczyszczenia filtra, metoda czyszczenia oraz warsztat, w którym usługa jest wykonywana. W Polsce ceny usług czyszczenia DPF wynoszą kilkaset złotych, w zależności od rodzaju pojazdu. Czyszczenie DPF w pojazdach ciężarowych jest znacznie droższe niż w pojazdach osobowych. W przypadku bardzo zanieczyszczonych filtrów może być konieczna ich wymiana, co dodatkowo wpłynie na koszt usługi. Jeśli chodzi o wymianę filtra DPF, ceny nowych filtrów wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od marki i modelu samochodu. Należy pamiętać, że czyszczenie lub wymiana filtra DPF to tylko jedno z wielu kosztów eksploatacyjnych samochodu.

Popularne wpisy

8 kwietnia 2021

Filtr DPF 1731QH

Nowy bądź oczyszczony filtr cząstek stałych w twoim pojeździe spowoduje, że twoja jazda będzie całkowicie bezpieczna dla środowiska i Twojego zdrowia! ...