Ile kosztuje wymiana filtra DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji DPF, FAP, KAT
Wymiana filtra DPF

Wymiana filtra cząstek stałych może kosztować Cię kilka tysięcy złotych, biorąc pod uwagę cenę zakupu nowego elementu, montaż oraz adaptację w sterowniku silnika. Wymiana tego podzespołu jest niezbędna, jeśli jest on uszkodzony lub po prostu wyeksploatowany. Mimo zapewnień producenta w większości przypadków DPF wytrzymuje krócej niż 250 tysięcy kilometrów. Jeżeli jednak zależy Ci na przedłużeniu jego działania, to tankuj najwyższej jakości paliwo, szybciej reaguj na wystąpienie niepokojących objawów, czyść DPF i wypalaj go poza miastem. Pamiętaj również, że filtr cząstek stałych jest ważny dla środowiska, ponieważ dzięki niemu (oczywiście, kiedy jest sprawny) do powietrza dostaje się mniej toksycznych spalin, więc usunięcie go byłoby bezsensowne i dodatkowo poniósłbyś poważne konsekwencje.

Filtr cząstek stałych - wymiana, naprawa, usunięcie? - DPF - regeneracja czy wymiana?

Pod względem finansowym najbardziej opłacalnym wyborem jest regeneracja filtra cząstek stałych. Z pewnością usunięcie tego podzespołu z samochodu nie będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że poruszanie się autem bez DPF jest karalne. Jeśli chodzi o wymianę filtra DPF, to wszystko zależy od tego, czy jest to koniecznie, natomiast cały proces wymiany nie jest tani. Podsumowując, jeżeli masz możliwość zregenerowania filtra cząstek stałych i przywrócenia mu tym sposobem fabrycznych parametrów, to nie zwlekaj z wizytą w serwisie.

Regeneracja filtra DPF - ile to kosztuje i jak to się robi? - Ile trwa czyszczenie DPF?

Filtr cząstek stałych można zregenerować różnorakimi sposobami. Najbardziej jednak popularną metodą jest mycie hydrodynamiczne podzespołu, dzięki któremu z wnętrza DPF zostaną wypłukane wszystkie osady. Ponadto w serwisach też oferują czyszczenie ultradźwiękami, wypalanie w piecu i czyszczenie środkami chemicznymi. Żadna z wymienionych metod nie jest na tyle skuteczna, aby miała udrożnić podzespół w 100%. Mycie filtra cząstek stałych w specjalistycznej maszynie trwa do godziny, a po ukończonym procesie czyszczenia wykonuje się testy przepustowości w celu potwierdzenia lub wykluczenia odzyskania parametrów zbliżonych do fabrycznie nowego podzespołu. Następnie jest on suszony i montowany do samochodu. Koszt regeneracji filtra DPF wynosi około 500 złotych, ale należy wziąć pod uwagę, że każdy serwis w Polsce dysponuje własnym cennikiem, z którym lepiej zapoznać się indywidualnie.

Ile kosztuje i trwa czyszczenie DPF?

Ile kosztuje nowy filtr cząstek stałych DPF? - DPF - co ile wymiana?

Filtry cząstek stałych nie są tanimi podzespołami, zwłaszcza gdy chcesz go kupić w ASO. Ceny oscylują w granicach 2-10 tysięcy złotych za fabrycznie nowy element układu wydechowego. Warto mieć na uwadze, że DPF do Golfa 1.6 TDI kosztuje około 8 tysięcy złotych, a do Mitsubishi ponad 10 tysięcy złotych. O wiele taniej można zakupić zamienniki tudzież regenerowane filtry DPF. Jeśli chodzi o to, co ile DPF powinien być wymieniany, to wszystko zależy od jego stanu i kondycji. Producent obiecuje, że filtr cząstek stałych wytrzyma bez żadnego problemu do 250 tysięcy kilometrów, jednakże w praktyce tak nie jest. Przede wszystkim większość kierowców nie stosuje się do zaleceń producenta, zapomina o wypalaniu DPF i regeneracji w serwisie, nie zwraca uwagi na jakość tankowanego paliwa oraz męczy silnik. Pamiętaj zatem, że im rozsądniej eksploatujesz swój samochód, tym większe prawdopodobieństwo przedłużenia żywotności filtra cząstek stałych.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Jurek
star star star star star
Wystawiono miesiąc temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dzień dobry. Czytając wasz artykuł chciałbym dowiedziec się coś więcej na temat państwa regeneracji, czasu i ewentualnego demontażu. Mam skode octavia 1.6 2010 rok
Łukasz
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Cena wymiany filtra cząstek stałych (DPF, ang. Diesel Particulate Filter) w samochodzie może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak model samochodu, rodzaj silnika, marka filtra i miejsce, w którym zostanie wymieniony. Ogólnie rzecz biorąc, cena wymiany filtra DPF może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od tych czynników. Zalecane jest skontaktowanie się z serwisem samochodowym lub producentem samochodu w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny wymiany filtra DPF.

Popularne wpisy