Ile kosztuje wypalanie DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
 Serwis regeneracji filtrów FAP
Cena wypalania DPF

Komputerowe wypalanie filtra cząstek stałych w zwykłym warsztacie może kosztować od 80 do 100 zł, natomiast w ASO od ponad 100 do 250 zł. Niektórzy użytkownicy swoich samochodów sami zakupują specjalne programy razem z kablem diagnostycznym i próbują wymusić wypalanie na własną rękę. My jednak nie polecamy tego robić samodzielnie, ponieważ potrzebna jest fachowa wiedza i umiejętności. Serwisowe wymuszenie wypalania DPF wykonuje się np. w momencie, gdy zbyt często kierowca (świadomie bądź nie) przerywał procedury samooczyszczania podzespołu. Na dłuższą metę taki rodzaj oczyszczania filtra DPF się nie sprawdzi z racji nagromadzenia się w jego wnętrzu popiołu.

Regeneracja filtra DPF – na czym polega i ile kosztuje? - Czyszczenie filtra DPF

Filtr cząstek stałych jest elementem układu wydechowego z tendencją do zapychania i do szybszego zużycia, jeśli właściciel swojego Diesla nie eksploatuje samochodu zgodnie z zaleceniami producenta. Raz w tygodniu pojazd powinien wyjechać na drogę szybkiego ruchu w celu przepalenia silnika i dopalenia sadzy, która znajduje się w monolicie DPF. W przeciwnym razie filtr DPF będzie się coraz bardziej zatykał, aż doprowadzi to do pogorszenia działania silnika tudzież turbosprężarki. Poza tym należy pamiętać jeszcze o czyszczeniu podzespołu w serwisie, ponieważ wewnątrz filtra cząstek stałych nie tylko gromadzi się sadza, ale również popiół. Odpowiednia metoda regeneracji podzespołu pomoże w jego całkowitym udrożnieniu, dlatego zgłoś się do zaufanego serwisu, w którym usługa będzie nie tylko korzystna cenowo, ale także skuteczna.

Komputerowe wypalanie DPF – zalety i wady - Wypalanie DPF na postoju

Samoregeneracja filtra cząstek stałych na postoju jest tak samo procesem wymuszonym, jak serwisowe wypalanie. Zaletami komputerowego wypalania filtra DPF jest to, że usługę wykonuje mechanik oraz w miarę niska cena, natomiast znacznie więcej jest wad. Przede wszystkim istnieje duże ryzyko wybuchu, jeśli temperatura w układzie wydechowym będzie zbyt wysoka. Poza tym sadzę możesz wypalić podczas jazdy i ta metoda nie wpłynie na pracę silnika. Po pewnym czasie zaobserwuje się wzrost poziomu oleju silnikowego, który będzie spowodowany dostaniem się do niego niespalonego paliwa. To w konsekwencji doprowadzi do zatarcia silnika. Zaleca się dlatego po każdorazowo przeprowadzonym serwisowym wypalaniu wymienić filtr oleju z olejem silnikowym.

Wypalanie DPF na postoju

Czyszczenie (regeneracja) DPF-a. Jak, gdzie i za ile? - Regeneracja DPF - cena

Najskuteczniejszą metodą czyszczenia filtra cząstek stałych jest mycie wodne pod ciśnieniem w specjalistycznej maszynie. DPF odzyskuje parametry, przez co nie utrudnia pracy innym podzespołom. Wybierz zaufany serwis samochodowy, który da Ci gwarancję jak najlepiej wykonanej usługi i jak najdłużej utrzymanych efektów. Koszt regeneracji filtra DPF w pojazdach osobowych zazwyczaj nie przekracza 500 zł.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Marcin
star star star star star
Wystawiono 3 miesiące temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Bylbym zainteresowany usluga czyszczenia prosze o szczegoly tj. cena czas i czy robia panstwo do vw tourana bo mam juz wymontowany i szukam pomocy
barteek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Cena wypalania filtra cząstek stałych (DPF, ang. Diesel Particulate Filter) w samochodzie może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak model samochodu, rodzaj silnika, marka filtra i miejsce, w którym zostanie wypalany. Ogólnie rzecz biorąc, cena wypalania filtra DPF może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od tych czynników. Wypalanie filtra DPF polega na usunięciu zanieczyszczeń z filtra za pomocą specjalistycznych urządzeń i metod. Proces ten jest zazwyczaj tańszy niż wymiana filtra, ale może być konieczne wykonanie go kilkukrotnie w ciągu życia samochodu. Zalecane jest skontaktowanie się z serwisem samochodowym lub producentem samochodu w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat ceny wypalania filtra DPF. Można również porównać ceny w różnych serwisach lub skorzystać z usług internetowych, które umożliwiają porównanie cen w różnych serwisach w Twojej okolicy.

Popularne wpisy