Jak długo trwa wypalanie DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT
Jak długo trwa wypalanie DPF?

Sadza z filtra cząstek stałych może wypalić się w kilkanaście lub kilkadziesiąt minut (średnio 15-30 min) i trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby przypadkiem tej procedury zbyt wcześnie nie przerwać, ponieważ zaszkodzisz jednostce napędowej poprzez podniesienie poziomu oleju silnikowego przez dostanie się do niego paliwa. Silnik może utracić właściwości smarne, a dodatkowo turbosprężarka zacznie szwankować, bo też straci odpowiednią smarność. Samoregeneracja filtra DPF musi być wykonywana, ponieważ raz na kilka tygodni powinieneś przejechać więcej kilometrów i stworzyć odpowiednie warunki do wypalenia zawartości wnętrza podzespołu. Nie zapominaj jednak, że to nie jest wystarczająca metoda oczyszczania DPF i na pewno przyjdzie moment, w którym będzie konieczne umówienie się na regenerację w serwisie, która w 100% odetka zatkane kanaliki filtrujące.

Wypalanie sadzy w filtrze DPF – ile trwa i kosztuje wypad za miasto? - Wypalanie DPF - jakie obroty?

Chcąc dobrze rozgrzać silnik i wypalić osady z wnętrza filtra cząstek stałych, potrzebujesz podniesienia prędkości jazdy i obrotów w granicach od 2 do 3,5 tysięcy na minutę Ile spali się ON? Nie wiadomo, ponieważ wszystko zależy od długości i charakterystyki trasy, ilości kilometrów, szybkości jazdy, obrotów, rodzaju silnika i jego pojemności, a także od marki / modelu samochodu. W jednym samochodzie spali się kilka litrów paliwa, w innym o wiele więcej i tak samo będzie to wyglądać przy przeliczeniu na złotówki.

1. Wypalanie DPF. Jak przepalić filtr DPF? Czy do jego wypalania powinno dochodzić na postoju, czy raczej w czasie jazdy? - Ile trwa wypalanie DPF na postoju?

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia regeneracji pasywnej filtra cząstek stałych, to sugerowalibyśmy właśnie podjęcia się tej konkretnej metody oczyszczania. Wspomnieliśmy już w akapicie wyżej, że w tym celu musisz pamiętać o wjechaniu na naprawdę dobrą drogę, która nie będzie utrudniać Ci procesu wypalania poprzez bezsensowne hamowanie, gdyż nie jest to zdrowe ani dla filtra, ani dla silnika. Ile trwa wypalanie podczas jazdy oraz na postoju? Zarówno wypalanie w trasie, jak i na postoju może trwać od kilku do nawet kilkudziesięciu minut.

2. Wypalanie DPF – jak wypalić filtr cząstek stałych? - 2.0 TDI wypalanie DPF na postoju

Powyższą metodę charakteryzuje wypalanie w trasie, tak więc teraz skupimy się na wskazówkach dotyczących regeneracji aktywnej. Zaparkuj auto w bezpiecznym miejscu, pozostaw silnik włączony, a następnie obserwuj, co się dzieje, ponieważ sterownik silnika zacznie inicjować wypalanie przez wtrysk dodatkowej dawki paliwa wspomagającą podniesienie temperatury układu wydechowego. Nie przerywaj jej, jeśli sadza nie wypali się do końca z filtra cząstek stałych.

2.0 TDI wypalanie DPF na postoju

3. Jak i kiedy wymusić wypalanie DPF? - Wypalanie DPF - jak rozpoznać?

W zasadzie to wyświetlenie się na desce rozdzielczej auta daje Ci już jasny sygnał, że w DPF zagnieździło się zbyt dużo zabrudzeń i czas się ich pozbyć, dlatego właśnie wtedy najlepiej, abyś rozpoczął procedurę wypalania poprzez zwiększenie prędkości jazdy z obrotami i utrzymaniem tego stanu przez dłuższy czas. Może się również zdarzyć, że filtr DPF niespodziewanie sam wejdzie w czynność samoczyszczącą, więc wtedy wzrośnie spalanie, będziesz mieć problem z ogólną jazdą samochodem, pojawi się kontrolka i układ wydechowy zacznie mocniej kopcić.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Tymon
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Czas trwania procesu wypalania filtra cząstek stałych (DPF) w samochodzie z silnikiem diesla zależy od kilku czynników, takich jak: • Model samochodu i jego silnik: różne modele samochodów i silniki mogą różnić się między sobą pod względem budowy i parametrów, co może wpływać na czas trwania procesu wypalania DPF. • Stopień zapchania filtra: im bardziej zapchany jest filtr, tym dłużej może trwać proces jego wypalania. • Warunki jazdy: jeśli samochód jest użytkowany w trudnych warunkach, takich jak jazda po nierównym terenie lub w wysokich temperaturach, proces wypalania DPF może trwać dłużej. • Stan silnika: jeśli silnik samochodu jest w dobrym stanie technicznym, proces wypalania DPF może trwać krócej, niż gdyby był on uszkodzony lub zużyty. W przypadku większości samochodów z silnikami diesla proces wypalania DPF trwa zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, choć w niektórych przypadkach może trwać nawet kilka godzin. Warto pamiętać, że proces ten może być wymagający dla silnika i innych układów samochodu, dlatego należy go przeprowadzać zgodnie z instrukcją obsługi samochodu i poleceniami producenta.
Kacper
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wiem ile to wychodzi w kilometrach, ale trzeba chyba ciągiem przejechać minimum 30 minut bez żadnego hamowania i zmieniania biegów. Wtedy filtr powinien prawidłowo się wypalić.
Mareczek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mi naprawdę wypalanie DPF nie zajmuje jakoś bardzo dużo czasu. Jadę sobie do pracy około 25 min i wszystko wtedy się odbywa :D
Kazek_88
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ja nie wiem ile czasu Dpf ma się wypalać, więc oddaje auto do serwisu. Zdaje się po prostu tylko na fachowców.
StachKO12
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Moj DPF raz wypalał się 10 min, a raz 30... to było strasznie uciążliwe, ale oczywiście pozwoliłem mu się wypalić w całości

Popularne wpisy