Jak samemu wyczyścić filtr cząstek stałych?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji karalizatorów
Jak samemu wyczyścić filtr DPF

Samodzielne czyszczenie filtra cząstek stałych przyniesie zamierzone efekty, o ile wewnątrz DPF nie zalega duża ilość popiołu, natomiast warto zakupić odpowiedni preparat, który bez problemu zdoła wypalić nagromadzoną sadzę. Taki specyfik należy aplikować oczywiście zgodnie z zaleceniami producenta. Ich skuteczność jest potwierdzona, ale nie oznacza to, że zastąpi fachową regenerację filtra cząstek stałych w serwisie. Pamiętaj, że wewnątrz DPF zbiera się nie tylko sadza, ale również popiół, który jest trudny do usunięcia i nie da się go w żaden sposób wypalić. Jeśli więc podejmiesz się czyszczenia DPF w domowych warunkach i zobaczysz, że nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów, to umów się na wizytę do serwisu.

Domowe czyszczenie filtra DPF i skuteczność metod — Czyszczenie DPF bez demontażu

Czyszczenie filtra cząstek stałych bez wymaganego demontażu z układu wydechowego ma swoje plusy i minusy. Do zalet należy, choćby to, że preparaty przeznaczone do samodzielnego oczyszczania DPF są łatwo dostępne i są w bardzo dobrych cenach, a dodatkowo są łatwe w zastosowaniu. Do minusów trzeba zaliczyć krótkotrwały efekt oraz możliwość usunięcia wyłącznie sadzy. Tak czy inaczej, warto zaopatrzyć się w dobry preparat i aplikować go w razie potrzeby. Pamiętaj, żeby nie używać typowo domowych specyfików (Domestos, Kret itp.), ponieważ nie sprawdzą się do udrożnienia tego podzespołu. Ponadto nie możesz zapomnieć o specjalistycznej regeneracji filtra cząstek stałych, wykonywanej w serwisie.

Czyszczenie filtra cząstek stałych – jak przywrócić mu sprawność? - Czyszczenie filtra cząstek stałych — cena

Czyszczenie filtra cząstek stałych w serwisie jest oczywiście nieco droższe od udrażniania podzespołu w domowych warunkach, ale należy podkreślić, że jest też znacznie skuteczniejsze i co najważniejsze, bezpieczniejsze. Sporo ludzi do wyczyszczenia DPF używa myjki ciśnieniowej, która wbrew pozorom nie jest taka dobra. Zazwyczaj filtry DPF oczyszczane w niewłaściwy sposób, trafiają do serwisu w tak złym stanie, że nie ma dla nich ratunku. Oczywiście zdarzają się też wyjątki, ale występują one bardzo rzadko. Jeśli chcesz dobrze zregenerować DPF, umów się do serwisu na mycie wodne pod ciśnieniem, które pozwoli wypłukać z wnętrza podzespołu sadzę oraz popiół.

2. Czyszczenie filtra DPF bez demontażu — czy to działa? - Czyszczenie DPF Kretem

Czyszczenie filtra cząstek stałych bez demontażu jak najbardziej może się udać, ale warunkiem jest użycie odpowiedniego preparatu i z pewnością nie może być to zwykły udrażniacz rur typu Kret, jak również płyn do kominków. Tego typu środki są bardzo żrące, więc istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia wkładu i obudowy podzespołu. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, to zakup preparat o nazwie Liqui Moly albo K2 DPF Cleaner i zaaplikuj go zgodnie ze wskazówkami, które znajdziesz na opakowaniu. Środki przeznaczone do samodzielnego oczyszczania DPF są dostępne w sklepach motoryzacyjnych online oraz stacjonarnych.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Marek
star star star star star
Wystawiono Miesiąc temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Mam problem z filtrem cząsteczek stałych. Powiem szczerze, próbowałem sam temu zaradzić, natomiast bezskutecznie. Zdecydowałem się skorzystać z pomocy profesjonalistów tej dziedziny - państwa firmy. Proszę o informację jak długo czeka się na czyszczenie i przybliżony koszt tej regeneracji. Pozdrawiam!
Adam
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Istnieje kilka sposobów na wyczyszczenie filtra cząstek stałych (DPF) w samochodzie. Oto kilka możliwości: Czyszczenie chemiczne: Można użyć specjalnych chemikaliów, które rozpuszczają nagromadzone sadze i pyły w filtrze DPF. Należy jednak zapoznać się ze wskazówkami na temat jego aplikacji, które znajdziesz na opakowaniu produktu. Czyszczenie mechaniczne: Można użyć specjalnych narzędzi, takich jak szczotki lub szczoteczki do czyszczenia, aby usunąć nagromadzone sadze i pyły z filtra DPF. Czyszczenie termiczne: Można użyć specjalnego urządzenia, takiego jak piec do regeneracji filtra DPF, aby usunąć nagromadzone sadze i pyły z filtra DPF poprzez podgrzanie go do wysokiej temperatury. Należy pamiętać, że samodzielne czyszczenie filtra DPF wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego. Nieprawidłowe czyszczenie filtra DPF może prowadzić do uszkodzenia elementu i konieczności wymiany na nowy, co może być kosztowne.

Popularne wpisy

29 stycznia 2021

Forum DPF

Kierowcy bardzo często szukając odpowiedzi na temat tego, jak dbać o auto wyposażone w filtr cząstek stałych, czy też, jaki sposób regeneracji będzie najbardziej korzystny, praktykują korzystanie z forum DPF. Obecnie, co wynika prawdopodobnie z coraz wię ...