Jak sprawdzić ilość popiołu w DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT
Badanie spalin w samochodzie osobowym

Ilość popiołu w filtrze cząstek stałych możesz sprawdzić poprzez użycie testera diagnostycznego, dzięki czemu pracownik serwisu będzie w stanie oszacować w proc. zawartość zarówno problematycznego popiołu, jak i sadzy wewnątrz podzespołu. Warto poznać informacje na temat stanu swojego filtra DPF, ponieważ jest on niezbędny do emitowania czystszych i w mniejszej ilości spalin do środowiska. Jeżeli szybko zareagujesz i poddasz regeneracji DPF, on z powrotem będzie pracować dobrze i przy tym nie zostanie także zaburzona funkcja pozostałych elementów. Jeżeli po diagnozie filtra cząstek stałych okaże się, że w jego wnętrzu jest bardzo dużo osadów, to należy go porządnie wyczyścić, aby nie doprowadzić do jego przedwczesnego i doszczętnego zniszczenia.

Czy można sprawdzić, w jakim stopniu zużyty jest filtr DPF? - Prawidłowa różnica ciśnień DPF

Jak najbardziej sprawdzenie stanu zużycia filtra cząstek stałych jest możliwe i nawet zalecane, ponieważ diagnoza pozwala sprawdzić ilość zanieczyszczeń z wnętrza DPF, natomiast potrzebny jest specjalny komputer diagnostyczny, który jest tylko w ASO. Czujnik ciśnienia spalin filtra cząstek stałych zajmuje się mierzeniem ciśnieniem przed filtrem oraz za nim i porównuje je z pomiarem pierwszego. Jeśli ta różnica będzie bardzo duża, to zasygnalizuje o tym kontrolka DPF. Prawidłowa różnica ciśnień dla standardowego silnika 4-cylindrowego o zapłonie samoczynnym oraz o pojemności 2000 ccm wynosi około 5 do 10 mbarów.

1. DPF - filtr zatkany popiołem - Jak usunąć popiół z DPF?

Usunięcie popiołu z filtra cząstek stałych będzie proste wyłącznie przez zdecydowanie się na metodę mycia hydrodynamicznego podzespołu w specjalistycznej maszynie. Dzięki wodzie z detergentem oraz odpowiednio dostosowanemu ciśnieniu bez problemu zostaną wypłukane każdego rodzaju zanieczyszczenia. Ponadto usługa regeneracji filtra DPF w serwisie jest bardzo atrakcyjna cenowo, a maszyna, w której zachodzi proces czyszczenia, jest w 100% bezpieczna dla obudowy i wkładu tego podzespołu.

2. Analiza danych filtra DPF - Filtr cząstek stałych: zmierzona masa sadzy

Jeśli ponad połowa złogów popiołu znajduje się we wkładzie filtra cząstek stałych, należy pomyśleć o oczyszczaniu podzespołu, ponieważ zaniedbanie może doprowadzić do szybszego i niepotrzebnego zużycia DPF. Podobnie sytuacja wygląda z zalepieniem sadzy na kanalikach filtrujących. Zbyt duża ilość popiołu i sadzy może tylko zaszkodzić podzespołowi, więc bardzo szybko trzeba go będzie oddać do czyszczenia.

Analiza danych filtra DPF - Filtr cząstek stałych: zmierzona masa sadzy

3. Diagnostyka filtra DPF. Co można sprawdzić? - Dopuszczalna zawartość sadzy w DPF

Do przeprowadzenia pełnej diagnostyki stanu zużycia filtra cząstek stałych potrzebny jest tester diagnostyczny i na jego podstawie wylicza się ilość nagromadzonych popiołów i sadzy. Jeżeli filtr DPF będzie wymagał regeneracji, to zostanie dobrana odpowiednia jej metoda. Nie należy się jeszcze martwić, gdy okaże się, że wewnątrz DPF znajduje się nie więcej jak 6 gram na litr paliwa.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Adrian
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Aby sprawdzić ilość popiołu w filtrze cząstek stałych (DPF), należy skorzystać z specjalistycznych narzędzi diagnostycznych. Skaner diagnostyczny: Można użyć skanera diagnostycznego, aby połączyć się z komputerem pokładowym pojazdu i odczytać parametry pracy silnika, w tym informacje o pracy DPF, np. ilość popiołu. OBD: OBD (On-Board Diagnostics) to system diagnostyki pojazdu, który pozwala na odczytanie danych z komputera pokładowego, w tym informacji o ilości popiołu zgromadzonego w filtrze. Pomiary specjalisty: Specjalista może przeprowadzić pomiary składu spalin, które pozwalają określić ilość popiołu w filtrze i porównanie z danymi producenta, co pozwala na ocenę jego skuteczności. Wizualnie: Popiół jest jednym z produktów powstałych z procesu filtracji spalin w DPF. Niestety wizualnie nie jest możliwe jego dokładne sprawdzenie, jest to zamknięty element i nie jest przeznaczony do otwierania.
Dami_0983333
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ilość popiołu czy tam sadzy jaka się w tym DPFie gromadzi sprawdza mi zawsze kolega, który się tym fachowo zajmuje. Wszystko mam zawsze zrobione na picuś glancuś i niczym nie muszę się przejmować.
Długi
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wiem na czym dokładnie polega sprawdzenie tej ilości popiołu w Dpf, a swoje auto daje regularnie do sprawdzenia w serwisie. Pewnie tam już to sprawdzili.
Robcio_65
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Uważam, że ilość sadzy czy popiołu powinno być sprawdzane w zaufanym serwisie, w którym jest odpowiednie narzędzie :D
Filipiak
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jakbym miał tester diagnostyczny, to bym nie jeździł po warsztatach. No ale cóż, jak się ma dpf, to trzeba się z nim użerać. Najchętniej bym wyciął, ale nie chce dostać kary za to.

Popularne wpisy

27 października 2020

Regeneracja DPF

Tajniki, z którymi wiąże się przeprowadzona w fachowy sposób regeneracja DPF, to dla nas codzienność. Dzięki temu, że umożliwiamy naszym Klientom wodne czyszczenie DPF, zdemontowane z ich samochodów filtry cząstek stałych są myte w nowoczesnej technologii, bez ryzyka uszkodzenia delikatnej struktury kan ...

7 listopada 2023

Regeneracja katalizatorów - odzyskaj moc swojego silnika

Katalizator to urządzenie, które znajduje się w układzie wydechowym pojazdu i służy do zmniejszania emisji szkodliwych substancji, które znajdują się w spalinach, produkowanych przez silnik. Co się dzieje, gdy katalizator jest zapchany? Jak wpływa na silnik? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. ...