Jak uruchomić wypalanie DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF
Jak uruchomić wypalanie filtra DPF?

Obowiązkiem każdego użytkownika samochodu wyposażonego w silnik wysokoprężny jest wypalanie filtra cząstek stałych, dlatego w tym celu należy przyspieszyć i utrzymać obroty nawet do 3500. To spowoduje, że w układzie wydechowym podniesie się temperatura, która jest niezbędna do dopalenia zanieczyszczeń. Samooczyszczanie DPF w trasie jest o wiele lepsze niż wymuszone wypalanie komputerem. Niestety może ucierpieć silnik. Aby skutecznie wyczyścić wkład filtra DPF, nie można przerwać trwającego procesu samoregeneracji. Za sprawność filtra cząstek stałych odpowiadają dodatkowo inne czynniki, z którymi już dawno powinieneś się zapoznać, dlatego odsyłamy do instrukcji obsługi.

Wypalanie DPF. Jak przepalić filtr DPF? Czy do jego wypalania powinno dochodzić na postoju, czy raczej w czasie jazdy? - Wypalanie DPF na autostradzie

Naturalną metodą regeneracji filtra cząstek stałych jest wypalanie w trasie i to najlepiej na autostradzie. Przez to, że samochód jedzie z większą prędkością, to spaliny szybciej osiągają temperaturę, dzięki której bez problemu wypala się sadza. Wypalanie na postoju powinno się przeprowadzać już w ostateczności, gdy nie wyjeżdżasz autem poza miasto, natomiast wiedz, że jest to proces wymuszony.

Wypalanie DPF - jak to zrobić? - Ile trwa wypalanie DPF na postoju?

Przede wszystkim pamiętaj o wyjechaniu na drogę szybkiego ruchu i zwiększ prędkość jazdy (powyżej 70 km/h). Pozwoli to rozgrzać się spalinom, które mają zadanie wypalić nagromadzoną sadzę, utrudniającą pracę tego podzespołu. Jeśli raz w tygodniu doprowadzisz do samoregeneracji DPF, to nie będzie się zapychać. Zarówno wypalanie w trasie, jak i na postoju trwa od kilku do kilkunastu minut.

Ile trwa wypalanie DPF na postoju?

Objawy zapchanego DPF. Problemów z filtrem sadzy można tanio uniknąć - DPF nie chce się wypalić

Jeżeli filtr cząstek stałych nie chce się wypalić, to warto go zdiagnozować w serwisie. Nie ma co czekać, że objawy same znikną, zwłaszcza jeśli filtr DPF jest tak brudny, że nawet nie jest w stanie przyjąć spalin do przefiltrowania. Przez niedrożny DPF ucierpi jednostka napędowa. Kierowca odczuje znaczny spadek mocy, zwiększy się zużycie paliwa, zaczną palić się kontrolki, pojazd będzie kopcić, ciężko utrzymać równe obroty. Jeśli podzespół nie będzie miał żadnych mechanicznych uszkodzeń, to zostanie wyczyszczony w specjalistycznej pralce. Ta metoda pozwoli udrożnić go z wszelkich osadów, dzięki czemu odzyska swoje parametry.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Paweł
star star star star star
Wystawiono 5 miesiecy temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Witam. Mam samochód, gdzie prawdopodobnie uszkodził sie dpf, w sensie przetopił się wkład. Jak to u was wygląda, można u was kupić nowy, czy jakoś go zregenerowac?
Monika
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie DPF (filtra cząstek stałych) to proces, w którym zanieczyszczenia gromadzące się w strukturze filtra są usuwane poprzez ich spalenie. Proces wypalania DPF jest automatycznie uruchamiany przez samochód, gdy komputer samochodu wykryje, że filtr jest zapchany i potrzebuje oczyszczenia. Wypalanie DPF może być uruchamiane przez samochód w różny sposób, w zależności od modelu samochodu i jego systemu redukcji emisji zanieczyszczeń. Może to być np. podczas jazdy na wysokich obrotach lub na dłuższych trasach, podczas postoju lub podczas innych określonych warunków eksploatacji. Wypalanie DPF jest ważnym procesem w utrzymaniu sprawności układu wydechowego i redukcji emisji zanieczyszczeń. Należy pamiętać, że wypalanie DPF powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanego specjalistę, aby uniknąć uszkodzenia tego elementu lub innych elementów układu wydechowego.

Popularne wpisy

6 października 2021

AdBlue - co to jest?

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś czym jest AdBlue, to masz okazję dowiedzieć się tego z dzisiejszego artykułu. Płyn AdBlue jest potrzebny i należy pamiętać o jego uzupełnianiu, ponieważ dzięki niemu następuje redukcja emitowania szkodliwego tlenku azotu dla środowiska i zdrowia społeczeństwa. ...