Jak wymienić katalizator?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF
Samochód osobowy

Wymiana katalizatora polega na wymontowaniu go ze swojego miejsca, w którym się dotychczas znajdował i wprowadzenia nowego elementu. Tę czynność najlepiej byłoby pozostawić w rękach specjalistów, ponieważ niewłaściwie zamontowany reaktor katalityczny może przysporzyć wiele problemów pozostałym podzespołom. Żywotność katalizatora przy odpowiednim użytkowaniu auta szacuje się na około 200 – 250 tysięcy kilometrów przebiegu, więc przygotuj się na to, że będziesz musiał o tym pamiętać i w odpowiednim czasie do niej doprowadzić. Jeśli nie dostosujesz się do odgórnie narzuconych nakazów, to Twój samochód utraci homologację do czasu montażu sprawnego reaktora katalitycznego (taka sytuacja może mieć też miejsce w przypadku filtra cząstek stałych).

Wymiana katalizatora - kiedy warto to zrobić? - Gdzie jest katalizator w samochodzie?

Katalizator znajduje się w kolektorze wydechowym lub pod autem, co jest o wiele łatwiejsze w jego wycięciu które na jedno jest dobre, ale znów dla złodzieja będzie to świetna okazja do kradzieży. Powinieneś pomyśleć o zakupie nowego reaktora katalitycznego, jeśli Twój aktualny stracił swoje parametry, jest uszkodzony i pojazd nie może przejść przeglądu technicznego, a także, kiedy kontrola Policji wlepia Ci mandat za niesprawny podzespół w samochodzie. Nie warto tego bagatelizować, więc najlepiej od razu działać, gdy dowiesz się, że obecny katalizator nie pracuje już tak, jak przedtem.

1. Wymiana katalizatora – wszystko, co warto o tym wiedzieć! - Ile kosztuje katalizator do auta?

Cena katalizatorów jest bardzo różna, ponieważ jeden może kosztować 200 złotych, a inny znów ponad 10 tysięcy złotych. Wszystko zależy od rodzaju podzespołu, marki pojazdu, modelu i tak dalej, a dodatkowo należy doliczyć sobie także koszt robocizny. Tak czy inaczej, wymiana katalizatora Cię nie ominie, jeśli utraci on całkowicie swoje właściwości. Nie będziemy ukrywać, że jest to podzespół, który tak samo, jak inny może się zepsuć, więc warto zadbać o jego oczyszczanie i odpowiednią eksploatację pojazdu.

2. Ile kosztuje wymiana katalizatora i ile trwa taki proces?

Koszt samej wymiany katalizatora może wynosić do 150 złotych, natomiast trzeba doliczyć także sam zakup podzespołu, więc będzie to kosztowna usługa. Proces założenia nowego reaktora katalitycznego nie powinien zająć dłużej niż godzinę i przy tym pracownik musi też pamiętać o zaadaptowaniu nowego elementu w programie.

Diagnostyka samochodu

3. Nie trzeba wycinać katalizatora – jest inny sposób - Samodzielna wymiana katalizatora w pojeździe

Prawdę mówiąc, samodzielna wymiana katalizatora jest możliwa, ale dalsza procedura związana z tym musi zostać wykonana przez specjalistę z warsztatu. Kwestia wycinania katalizatora może być rozwiązana w zupełnie inny i nawet bardziej rozsądny sposób. Po pierwsze: pamiętaj o regeneracji katalizatora, to unikniesz problemów zarówno z nim, jak i na przykład z silnikiem, po drugie: jeżeli nie stać Cię na kupno fabrycznie nowego reaktora katalitycznego, to masz możliwość zakupu zamiennika lub katalizatora uniwersalnego, który nie różni się tak naprawdę niczym od tego oryginalnego. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę, ale nadal Twój pojazd będzie bez problemu mógł poruszać się po ulicy i przy tym nie będzie przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Arnold
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wymiana katalizatora jest skomplikowanym procesem, który najlepiej jest przeprowadzić przez specjalistę w zakresie napraw pojazdów. Poniżej przedstawiono ogólne kroki, które trzeba wykonać, aby wymienić katalizator: Zlokalizuj katalizator: Katalizator znajduje się zwykle w miejscu przewodów wydechowych, zaraz za silnikiem. Może być on zamontowany w kilku różnych miejscach, zależnie od modelu pojazdu. Odłącz przewody: Należy odłączyć przewody od katalizatora, które łączą go z resztą układu wydechowego. Zdemontuj katalizator: Aby zdemontować katalizator, należy odkręcić śruby i nakrętki mocujące, które trzymają go na swoim miejscu. Zamontuj nowy katalizator: Po zdemontowaniu starego katalizatora, należy zamontować nowy, używając tej samej metody montażu co przy demontażu starego. Sprawdź połączenia: Po zamontowaniu nowego katalizatora należy sprawdzić, czy wszystkie połączenia są dobrze dokręcone i czy nie ma wycieków. Przetestuj: Przed przywróceniem pojazdu do normalnego użytkowania, należy sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo. Warto przetestować pojazd pod kątem emisji spalin, aby upewnić się, że katalizator działa prawidłowo.
IMI09@/as
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Zawsze przy tego typu usługach, jak np. wymiana katalizatora, korzystam z pomocy doświadczonych osób z ASO. Polecam!
Waldek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Samodzielna wymiana katalizatora to nie dla mnie, wolałbym oddać auto w ręce specjalistów.
Mariann134
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wymiana katalizatora według mnie wymaga odpowiedniej wiedzy i po prostu fachowca, dlatego ja wolałbym jechać z tym tematem do serwisu
Dudek99
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ja przejechałem już 200 tys. km. i póki co, katalizator nie daje o sobie znać. Ale zawsze zwracam uwagę na odpowiedni styl jazdy, żeby nie skrócić dpf, katalizatorowi i wtryskom żywotności.

Popularne wpisy