Jak złodzieje kradną katalizatory?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji DPF, FAP, KAT

Dla zawodowego złodzieja wycięcie katalizatora z układu wydechowego jest bardzo proste; wystarczy, że użyje on do tego akumulatorowej szlifierki, a następnie w ciągu kilkudziesięciu sekund podzespół wpada w jego ręce. Niestety kradzieże reaktorów są bardzo częste i mają one ogromny związek z drogocennymi pierwiastkami, które znajdują się w monolitach katalizatorów. Ponadto, jeśli taki duży SUV jest zaparkowany pod gołym niebem, na chodniku, to potencjalny złodziej na pewno skorzysta z okazji i wejdzie pod auto, aby wyciąć ten element z układu wydechowego. Warto dlatego zadbać o dobre zabezpieczenie pojazdu. Polecamy zakupić rozszerzony wariant ubezpieczenia AC, bo będziesz mieć zagwarantowane holowanie i odszkodowanie.

Kradzież katalizatora – dlaczego jest tak częsta, jak sobie z tym poradzić? - Z jakich aut kradną katalizatory?

Reaktory katalityczne najczęściej są wycinane z SUV-ów, ze starych samochodów i z pojazdów należących do klasy premium. Katalizatory są kradzione bardzo często, dlatego że są one wyposażone w wartościowe metale szlachetne, których cena ciągle rośnie. Stąd tak duże zainteresowanie nawet nie do końca sprawnymi podzespołami. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie konwertera katalitycznego przed kradzieżą, to niestety nie ma takiej w 100% skutecznej metody, natomiast możesz spróbować z osłoną antykradzieżową i zostawiać pojazd na prywatnym parkingu.

Kradzież katalizatorów

Złodzieje kradną masowo katalizatory! - Dlaczego kradną katalizatory?

Nie wszyscy może zdają sobie sprawę z tego, że katalizator jest bardzo cennym elementem wyposażenia pojazdu. W jego wkładzie są metale szlachetne: rod, pallad, platyna, które są odpowiedzialne za tak dużą wartościowość podzespołu. Złodzieje są zachęceni kradzieżą takiego reaktora katalitycznego, zwłaszcza że bez problemu się go oddaje do skupu i otrzymuje za niego niezłą gotówkę. Warto więc lepiej zabezpieczyć siebie oraz swój samochód, wykupując dodatkowe ubezpieczenie AC.

Dlaczego kradną katalizatory?

Kradzież katalizatora. Jak zabezpieczyć auto przed złodziejem? - Osłona antykradzieżowa katalizatora

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, można zaopatrzyć się w specjalną osłonę antywłamaniową katalizatora, jednak nie jest to do końca bezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko zakłócenia jego pracy poprzez podwyższenie temperatury. W najgorszym przypadku mogłoby dojść do pożaru. Niektórzy próbują też znakować reaktory katalityczne albo po prostu pozostawiają swoje samochody na strzeżonych parkingach tudzież w garażach. Ponadto konstruktorzy teraz umieszczają te podzespoły za kolektorem wydechowym, co znacznie ułatwia ich działanie oraz utrudnia złodziejom dostęp do niego.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Robert
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Kradzież katalizatorów, czyli elementów układu wydechowego odpowiedzialnych za redukcję emisji zanieczyszczeń, staje się coraz częstszym problemem, szczególnie w dużych miastach. Sprawcy tego rodzaju kradzieży działają zazwyczaj w nocy i są bardzo sprawni, dlatego trudno jest zapobiec takim incydentom. Oto kilka sposobów, w jaki złodzieje mogą kraść katalizatory: Podcinając rury wydechowe: sprawcy mogą podciąć rury wydechowe, aby dostać się do katalizatora i go odkręcić. Odkręcając śruby mocujące: katalizator jest przymocowany do rur wydechowych za pomocą specjalnych śrub, które sprawcy mogą odkręcić, aby zdemontować katalizator. Odkręcając rurę wydechową: sprawcy mogą odkręcić całą rurę wydechową z katalizatorem, aby go zdemontować. Wymuszając zdemontowanie katalizatora: sprawcy mogą również wymusić zdemontowanie katalizatora poprzez zastraszanie lub szantażowanie właścicieli samochodów. Aby zapobiec kradzieży katalizatora, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie samochodu, np. poprzez zamontowanie specjalnych śrub mocujących lub kłódek, a także unikać parkowania samochodu w miejscach, gdzie jest on szczególnie narażony na kradzież. W razie potrzeby należy również skontaktować się z policją lub ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy.

Popularne wpisy