Jak złodzieje kradną katalizatory?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji DPF, FAP, KAT

Dla zawodowego złodzieja wycięcie katalizatora z układu wydechowego jest bardzo proste; wystarczy, że użyje on do tego akumulatorowej szlifierki, a następnie w ciągu kilkudziesięciu sekund podzespół wpada w jego ręce. Niestety kradzieże reaktorów są bardzo częste i mają one ogromny związek z drogocennymi pierwiastkami, które znajdują się w monolitach katalizatorów. Ponadto, jeśli taki duży SUV jest zaparkowany pod gołym niebem, na chodniku, to potencjalny złodziej na pewno skorzysta z okazji i wejdzie pod auto, aby wyciąć ten element z układu wydechowego. Warto dlatego zadbać o dobre zabezpieczenie pojazdu. Polecamy zakupić rozszerzony wariant ubezpieczenia AC, bo będziesz mieć zagwarantowane holowanie i odszkodowanie.

Kradzież katalizatora – dlaczego jest tak częsta, jak sobie z tym poradzić? - Z jakich aut kradną katalizatory?

Reaktory katalityczne najczęściej są wycinane z SUV-ów, ze starych samochodów i z pojazdów należących do klasy premium. Katalizatory są kradzione bardzo często, dlatego że są one wyposażone w wartościowe metale szlachetne, których cena ciągle rośnie. Stąd tak duże zainteresowanie nawet nie do końca sprawnymi podzespołami. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie konwertera katalitycznego przed kradzieżą, to niestety nie ma takiej w 100% skutecznej metody, natomiast możesz spróbować z osłoną antykradzieżową i zostawiać pojazd na prywatnym parkingu.

Kradzież katalizatorów

Złodzieje kradną masowo katalizatory! - Dlaczego kradną katalizatory?

Nie wszyscy może zdają sobie sprawę z tego, że katalizator jest bardzo cennym elementem wyposażenia pojazdu. W jego wkładzie są metale szlachetne: rod, pallad, platyna, które są odpowiedzialne za tak dużą wartościowość podzespołu. Złodzieje są zachęceni kradzieżą takiego reaktora katalitycznego, zwłaszcza że bez problemu się go oddaje do skupu i otrzymuje za niego niezłą gotówkę. Warto więc lepiej zabezpieczyć siebie oraz swój samochód, wykupując dodatkowe ubezpieczenie AC.

Dlaczego kradną katalizatory?

Kradzież katalizatora. Jak zabezpieczyć auto przed złodziejem? - Osłona antykradzieżowa katalizatora

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, można zaopatrzyć się w specjalną osłonę antywłamaniową katalizatora, jednak nie jest to do końca bezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko zakłócenia jego pracy poprzez podwyższenie temperatury. W najgorszym przypadku mogłoby dojść do pożaru. Niektórzy próbują też znakować reaktory katalityczne albo po prostu pozostawiają swoje samochody na strzeżonych parkingach tudzież w garażach. Ponadto konstruktorzy teraz umieszczają te podzespoły za kolektorem wydechowym, co znacznie ułatwia ich działanie oraz utrudnia złodziejom dostęp do niego.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Robert
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Kradzież katalizatorów, czyli elementów układu wydechowego odpowiedzialnych za redukcję emisji zanieczyszczeń, staje się coraz częstszym problemem, szczególnie w dużych miastach. Sprawcy tego rodzaju kradzieży działają zazwyczaj w nocy i są bardzo sprawni, dlatego trudno jest zapobiec takim incydentom. Oto kilka sposobów, w jaki złodzieje mogą kraść katalizatory: Podcinając rury wydechowe: sprawcy mogą podciąć rury wydechowe, aby dostać się do katalizatora i go odkręcić. Odkręcając śruby mocujące: katalizator jest przymocowany do rur wydechowych za pomocą specjalnych śrub, które sprawcy mogą odkręcić, aby zdemontować katalizator. Odkręcając rurę wydechową: sprawcy mogą odkręcić całą rurę wydechową z katalizatorem, aby go zdemontować. Wymuszając zdemontowanie katalizatora: sprawcy mogą również wymusić zdemontowanie katalizatora poprzez zastraszanie lub szantażowanie właścicieli samochodów. Aby zapobiec kradzieży katalizatora, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie samochodu, np. poprzez zamontowanie specjalnych śrub mocujących lub kłódek, a także unikać parkowania samochodu w miejscach, gdzie jest on szczególnie narażony na kradzież. W razie potrzeby należy również skontaktować się z policją lub ubezpieczycielem w celu uzyskania pomocy.

Popularne wpisy

8 listopada 2021

Często zapala się DPF – dlaczego?

Jeśli masz problem z często wyskakującą kontrolką przypominającą o wypalaniu DPF, to prawdopodobnie jest to związane z ledwo już sprawnym filtrem cząstek stałych, ponieważ jest on maksymalnie zapchany. Jeżeli nie raz, nie dwa, nie trzy zapaliła się kontrolka filtra cząstek stałych, to Twoim obowiązkie ...

23 Grudzień 2020

Uszkodzony katalizator a spalanie

Mam uszkodzony katalizator, przez co spalanie jest większe, dlaczego? Uszkodzony katalizator a spalanie, stanowi częstą zależność, o którą nas pytacie. Wzrost spalania na skutek zapchania, czy też uszkodzenia katalizatora, stanowi jedną z podstawowych przesłanek. ...