Jakie są skutki zapchanego DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji filtrów FAP
Zapchany DPF - skutki

Objawy zapchanego DPF. Problemów z filtrem sadzy można tanio uniknąć - Zapchany DPF - co zrobić?

Jeżeli masz problem z zapychającym się filtrem cząstek stałych, to należy go zregenerować. Dzięki temu odzyska utracone parametry, niepokojące objawy ustaną (przykładowo: spadek mocy, utrata osiągów, kopcenie z układu wydechowego) i nie będziesz narzekać na komfort jazdy. Umów się więc na czyszczenie filtra DPF w ASO, które okaże się najbardziej efektywne. W większości serwisach oferuje się mycie wodne DPF pod ciśnieniem w specjalnej maszynie. Jak najbardziej zachęcamy do skorzystania z tej usługi, ponieważ podzespół faktycznie zostanie całkowicie oczyszczony i to za nieduże pieniądze. Ponadto, jeśli będziesz przestrzegać zaleceń od producenta, dotyczących właściwej eksploatacji auta, które jest wyposażone w filtr cząstek stałych, to przedłużysz jego działanie.

Jak uniknąć zapchanego filtra

Jak rozpoznać, że mamy zatkany filtr cząstek stałych? - Pierwsze objawy zapchanego DPF

Niedrożny filtr cząstek stałych stanie się kłopotliwy dla pracy innych podzespołów, dlatego obowiązkiem wszystkich właścicieli Diesli, którzy zauważą jakieś niepokojące objawy, jest doprowadzenie do samoregeneracji DPF. O charakterystycznych symptomach świadczących o zapchaniu podzespołu tudzież jego uszkodzeniu napisaliśmy we wcześniejszych akapitach. W większości przypadków regeneracja/czyszczenie filtra cząstek stałych pomoże w jego odratowaniu, dlatego raz na jakiś czas warto się umówić na specjalistyczne czyszczenie filtra DPF w serwisie.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Kamil
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jeśli filtr DPF jest zapchany, może to prowadzić do szeregu problemów z układem wydechowym samochodu, takich jak spadek mocy silnika, wzrost zużycia paliwa, większe emisje zanieczyszczeń oraz uszkodzenie filtra DPF lub innych elementów układu wydechowego. Aby uniknąć tych problemów, należy regularnie sprawdzać stan filtra DPF i stosować się do zaleceń producenta dotyczących jego eksploatacji i obsługi. W razie potrzeby należy również skontaktować się z mechanikiem lub specjalistą w celu uzyskania pomocy w naprawie lub wymianie filtra.

Popularne wpisy

24 sierpnia 2018

Co to jest filtr DPF? - część 2

Filtr DPF to filtr samochodowy mający za zadanie oczyszczanie spalin z sadzy i tlenków metali ciężkich, tlenków siarki i tlenków azotu. Wykorzystywany głównie w samochodach z silnikiem diesla, znajduje również zastosowanie w samochodach benzynowych. Filtr DPF montowany jest w uk ...

27 kwietnia 2021

Filtr DPF 174025

Sprzedawane przez nas filtry DPF posiadają: → homologację; → spełniają normy EURO Przed czyszczeniem filtra DPF wykonujemy diagnostykę stanu filtra (aby wykluczyć uszkodzenia mechaniczne, wypalenie, wytopienie itd.) – sama ta weryfikacja nic nie kosztuje. ...