Kontrolka DPF - co zrobić?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT, DPF, FAP

Jakie kroki poczynić, gdy wyświetliła się kontrolka DPF?

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie: „Kontrolka DPF - co zrobić, gdy się zaświeci?”. W sytuacji pojawienia się jej na naszej desce rozdzielczej w trakcie długotrwałej jazdy należy w żadnym wypadku jej nie przerywać, ponieważ najpewniej sterownik naszego silnika uznał, iż jest idealny moment i warunki do wypalania DPF. Jak wiemy zaś, takie wypalanie DPF w sposób samoczynny jest naturalnym zjawiskiem, a jeżeli przy tym zauważymy, że zgaśnie kontrolka będzie to oznaczało, iż filtr jest w dobrej kondycji i świetnie sobie poradził z regeneracją. Może się jednak zdarzyć, iż kontrolka zacznie wyświetlać nam się niepokojąco często, albo też w ogóle na stałe zagości na naszej desce rozdzielczej. Wówczas to mamy kłopoty i niedługo nam czekać, jak zapchany filtr cząstek stałych objawy swe ukaże w postaci zwiększonego zapotrzebowania na paliwo, spadku mocy naszej jednostki napędowej, a także częstych prób inicjacji procesu dopalania sadzy, czy też wprowadzenia silnika w tryb pracy awaryjnej. Bardzo ważne jest, aby wówczas jak najszybciej poddać taki filtr czyszczeniu w serwisie, ponieważ problem z wypalaniem będzie wskazywał na duże prawdopodobieństwo, iż jest zapchany w dużej części popiołem, który, jak wiemy, jest odporny na proces wypalania. Nie warto odkładać tej decyzji w czasie i udawać, iż nie zauważamy problemu. Jazda z zapchanym filtrem stanie się nie tylko mało komfortowa, ale również będzie miała bardzo szkodliwy wpływ na układ wydechowy, silnik, a także na inne podzespoły w naszym Dieslu. Zdając sobie z tego sprawę, bardzo wiele osób martwi się tym, że nie będzie w stanie rozpoznać, jak wygląda kontrolka DPF i że to właśnie ona nam wyskoczyła. Możemy jednak zapewnić, iż jest niemożliwa do pomylenia z żadną inną z uwagi na to, iż obrazuje właśnie kształt filtra cząstek stałych.

DPF w aucie

Kontrolka DPF Fiat

Bardzo często można się spotkać z pytaniami - co oznacza kontrolka DPF w samochodach marki Fiat. Należy pamiętać, iż niezależnie od marki samochodu, jeżeli pojawi się kontrolka, zawsze będzie oznaczała, iż nasz filtr jest zapchany i wymaga regeneracji. Tak więc, jeżeli wyruszamy naszym Fiatem w dłuższą trasę i włączy się ona w czasie jazdy – nie mamy się czym martwić, bo prawdopodobnie dokonywał się proces regeneracji, a po wszystkim kontrolka zniknie. Problem z naszym Fiatem, jak już wspominaliśmy w pierwszej części artykułu, pojawi się wówczas, gdy kontrolka zacznie wyskakiwać co chwilę, czy też na stałe zagości na desce rozdzielczej naszego Diesla. Wyciszenie kontrolki DPF – co zrobić, aby nasz Fiat przestał ją wyświetlać? Odpowiedź brzmi: udrożnić nasz filtr, poddając go serwisowemu czyszczeniu – gwarantujemy, iż skuteczniejszej opcji nie ma.

DPF Fiat Kontrola
Co o tym myślisz?

Komentarze

Adrian
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jeśli kontrolka DPF (Filtru Cząstek Stałych) się zapali, oznacza to, że filtr jest zatkany i musi zostać wyczyszczony lub wymieniony. Regeneruje się go między innymi poniżej podanymi metodami: Jeśli samochód ma funkcję regeneracji automatycznej, należy po prostu jechać na dłuższy dystans przy wyższych obrotach, aby umożliwić filtrowi DPF. Można również skorzystać z usługi profesjonalnego czyszczenia filtra. W przypadku, gdy filtr jest już zbyt zanieczyszczony i nie da się go już wyczyścić, konieczna będzie wymiana filtra. Ważne jest, aby natychmiast zająć się problemem, ponieważ zaniedbanie może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem.
Jaś
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wszyscy mają kontrolę od DPF, ale jak już mają i się pali, to warto udać się na diagnostykę. Być może to było chwilowe przepalanie filtra, a może problem tkwi gdzie indziej.
Bartek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
No jak co zrobić? Skoro widzi się kontrolkę DPF, to można zrobić jedno-wypalić go :D Poza tym dobrze by było faktycznie zadbać o udrożnienie filtra cząstek stałych, jeśli nie chcesz mieć problemów z jego pracą i silnika.
Marek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
<p>Jak zapala się kontrolka DPF, to dla mnie sygnał, że mój DPF będzie się wypalał i od razu wiem co mam zrobić. Wystarczy przejechać kilkanaście/ kilkadziesiąt kilometrów na wysokich obrotach i filtr sprawnie się wtedy wypali.</p>
Gienek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mi jeszcze się coś takiego nie przytrafiło, ale gdyby pojawiła się ta kontrolka od dpf-a to raczej zajechałabym na serwis. Należę do osób, które wolą skonsultować się ze specjalistą zanim coś gorszego się stanie.
Karol
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Kiedy w moim samochodzie wyswietli sie kntrolka DPF, od razu wykonuje wypalanie DPF, aby udroznic go z tej nagromadzonej sadzy! Jestem też swiadoma, ze po pewny czasie bede musiala wykonac bardziej dokladna regeneracje i udam sie w tym celu do zaufanego serwisu!
mariusz
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wypalanie DPF to może i spoko opcja jak zawartość sadzy w filtrze jest mała. Gorzej jak tej sadzy pojawia się bardzo duża ilość, to wtedy niestety ale trzeba się juz decydować na specjalistyczne sprawdzenie.

Popularne wpisy