Objawy uszkodzonego katalizatora - benzyna

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT

1. Jakie charakterystyczne objawy wystąpią przy uszkodzonym podzespole?

Bardzo często objawy uszkodzonego katalizatora – benzyna spędzają nam sen z powiek. Uszkodzony katalizator i dźwięk jaki wydaje bez wątpienia bowiem nie należy do najprzyjemniejszych. Objaw ten wywołany jest najczęściej w wyniku pokruszenia się delikatnego wkładu. Ten wówczas, uderzając o metalową obudowę, ulega szczególnemu nasileniu w trakcie przyspieszenia. Ponadto hałas z katalizatora będzie wsparty spadkiem osiągów silnika, obniżonym komfortem jazdy wynikającym z braku jednostajnej pracy silnika, czy też wzrostem zapotrzebowania na paliwo. Bardzo często również pojawi się nieprzyjemny zapach spalin przy odpalaniu silnika w naszej kabinie, czy też w ogóle jego uruchomienie zostanie uniemożliwione. Kolejnym objawem będzie również pojawienie się kontrolki check engine. Bardzo wiele osób zmierzających się z tym problemem, przerażonych wówczas ceną nowego podzespołu rozmyśla nad wycięciem katalizatora. Pamiętajmy jednak, że jest to działanie na szkodę środowiska, za które grozi mandat, a dodatkowo o tym, iż brak katalizatora i objawy jakie, niesie za sobą ten proceder, również będą występowały i co możemy zapewnić… Nie będą przyjemniejsze. Na dodatek warto wspomnieć, iż taki proceder będzie również wiązał się z licznymi kosztami związanymi nie tylko z samym wycięciem podzespołu, ale również z manipulacją elektroniczną i potrzebą oszukania sondy lambda. A na sam koniec i tak okaże się, iż proceder zostanie wykryty, a my nie tylko zapłacimy mandat, ale również zostaniemy pozbawieni dowodu rejestracyjnego do czasu ponownego zamontowania obowiązkowego reaktora katalitycznego. Czy więc warto w odpowiedzi na objawy uszkodzonego katalizatora reagować poprzez wycinanie podzespołu? Na to pytanie każdy kierowca powinien odpowiedzieć sobie już sam

Katalizator

Podpowiadamy jak sprawdzić, czy katalizator jest zapchany

Jest to bardzo ważne pytanie, ponieważ bardzo często to właśnie nadmierne zapchanie prowadzi do destrukcji katalizatora. Należy zdawać sobie sprawę, iż z czasem taka jazda może doprowadzić nie tylko do utrudnionego odpalania, wprowadzenia naszego samochodu w tryb awaryjnej pracy, ale z czasem najpewniej również i do jego całkowitego unieruchomienia. Objawy zapchania katalizatora będą częściowo pokrywały się z symptomami uszkodzonego podzespołu. Tu też pojawi się spadek mocy silnika, słabsze przyspieszenie i wyskoczy kontrolka. Jedno jest pewne – niezależnie czy zauważymy objawy uszkodzonego katalizatora, czy też w swojej diagnozie będziemy skłaniać się w stronę symptomów wskazujących na zapchanie, warto oddać jak najszybciej nasz podzespół w ręce specjalistów, którzy to dokonają jego przeglądu, a także ewentualnej naprawy i regeneracji. Tylko szybka reakcja przywróci nam komfort jazdy, a także zaoszczędzi wydatków związanych z potrzebą bardziej zaawansowanych napraw.

Zapchany katalizator
Co o tym myślisz?

Komentarze

Wojtek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Objawy uszkodzonego katalizatora w samochodzie z silnikiem benzynowym mogą obejmować: Spadek mocy silnika Wzrost zużycia paliwa Dymienie z rury wydechowej Hałas silnika Check Engine Jeśli zauważysz te lub inne niepokojące objawy, należy skontaktować się z mechanikiem w celu przeprowadzenia diagnostyki i ewentualnej naprawy.
Kasztan
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dobrze znać objawy, żeby w porę zareagować. Chociaż tak czy siak potrzebna będzie diagnostyka, bo takie objawy mogą wskazywać na wiele usterek.
Maniek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Warto wiedzieć na przyszłość, jakie mogą wystąpić objawy w przypadku uszkodzonego katalizatora oraz jakie kroki podjąć, aby nie doprowadzić do całkowitego zniszczenia.
Eloszka
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mój katalizator, oczywiście uszkodzony przyczyniał się do wielu charakterystycznych objawów. Przede wszystkim chyba najgorszy był dla mnie hałas, który totalnie mnie rozpraszał podczas jazdy.
Harry
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mam auto na benzynę i muszę przyznać, że lata i przebieg nie miały, więc coraz więcej czytam o różnych podzespołach, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów w przypadku awarii, któregoś z elementów. Bardzo fajny artykuł o objawach uszkodzonego katalizator! Pozdrawiam.
Marek
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wycięty katalizator objawy? No przede wszystkim może się pokazywać błąd od sondy lambda itp, ale najlepiej jechać do serwisu na diagnostykę, co by sprawdzić gdzie siedzi problem.

Popularne wpisy

30 Grudzień 2020

Czujnik ciśnienia spalin - czyszczenie

Czujnik różnicy ciśnień jest niezwykle istotnym elementem w układzie oczyszczania, jego zadaniem jest kontrola stanu zapełnienia filtra i informowanie o tym komputer, ale czy czujnik ciśnienia spalin - czyszczenie jest możliwe w tym przypadku? ...