Przekrój katalizatora

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji FAP

Przekrój katalizatora jest tematem, który interesuje bardzo wiele osób. Zainteresowanie to jest tym większe, iż jak każdy wie, katalizator posiada wiele cennych materiałów szlachetnych.

Z czegoś zaś składa się katalizator ceramiczny?

Katalizator ceramiczny, który stanowi jeden z rodzajów katalizatora, zawiera w środku monolit, ukształtowany z kanalików, które w przekroju będą przypominały wyglądem plaster miodu i to właśnie na jego ściankach znajdują się cenne pierwiastki szlachetne takie jak rod, pallad i platyna. Pierwiastki te są w stanie wejść w reakcję ze spalinami i zmienić ich skład poprzez redukcję szczególnie szkodliwych składników. Budowa katalizatora nie jest skomplikowana. Podzespół ten składa się z rdzenia, który stanowi najważniejszą część tego elementu i może występować on w postaci metalowej lub też monolitu ceramicznego, który to jak już wspominaliśmy posiada właściwości katalityczne. W dalszej kolejności otoczony jest izolacją cieplną, a ostatnią, zewnętrzną warstwę tworzy powłoka ze stali odpornej na korozję. Przekrój katalizatora w świetny sposób jest nam w stanie ukazać jak bardzo delikatną częścią jest ten „plaster miodu”. Warto więc w celu przedłużenia żywotności naszego katalizatora dbać o jego odpowiednią eksploatację i unikać narażenia go na uszkodzenia mechaniczne. Jak wiemy, jest on w dzisiejszych czasach niezbędny w każdym samochodzie. Bez niego samochód nie jest w stanie sprostać rygorystycznym normom, dotyczącym emisji spalin.

 

Zdemontowany katalizator

Wycięcie katalizatora – skutki

Wycięcie katalizatora jest niedopuszczalne. Pamiętajmy, iż nie jest to kłopotliwy gadżet, ale obowiązkowy element układu wydechowego! Gdy pojawi się u Państwa problem ze sprawną pracą podzespołu, warto poddać go czyszczeniu i regeneracji. Regeneracja katalizatora przeprowadzona w zaufanym serwisie, przy pomocy nowoczesnych urządzeń, jest w stanie przywrócić naszemu katalizatorowi drugie życie, a nam zaoszczędzić problemów, które na pewno by się pojawiły już przy pierwszym przeglądzie. Warto więc, zwracając uwagę na przekrój katalizatora, zdać sobie sobie sprawę, iż jest podzespół, który wymaga szczególnego traktowania z racji swojej delikatnej budowy i warto powierzyć go w ręce specjalistów.

Zdemontowany katalizator
Co o tym myślisz?

Komentarze

Leszek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Katalizator jest elementem układu wydechowego samochodu, który jest odpowiedzialny za konwersję szkodliwych substancji (takich jak tlenki azotu i węglowodory) na mniej szkodliwe produkty (tlen i wodór). Katalizator składa się z trzech głównych części: korpusu, wkładu katalitycznego oraz końcówek. Korpus katalizatora jest zewnętrzną obudową, która utrzymuje wkład katalityczny w odpowiednim miejscu i jest zamocowana do układu wydechowego. Wkład katalityczny to serce katalizatora składa się z metali, takich jak platyna, pallad i rod, które są umieszczone na ceramicznej bądź metalowej podstawie. Te metale aktywne są odpowiedzialne za konwersję szkodliwych substancji. Końcówki, to elementy końcowe katalizatora, które przylegają do układu wydechowego i umożliwiają przepływ spalin. W sumie katalizator jest elementem składającym się z kilku warstw ceramicznych lub metalowych, które są pokryte metalami aktywnymi i zamknięte w korpusie.
Łukasz
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Też byłem ciekawy, co znajduje się w tej kupie złomu. Z zewnątrz wygląda nieciekawie i wręcz prowizorycznie, a tu się okazuje, że zawiera metale szlachetne.
Robert
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Chociażby przez wzgląd na drogocenne metale szlachetne powinno się zadbać o katalizator, który za ich pomocą chroni nasze środowisko. Uważam, że wszelkie próby pozbycia się tego podzespołu są bezsensowne.
hippo
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Katalizator - rzecz cenna, konieczna i praktyczna. To moje zdanie i tego się trzymam. A artykuł bardzo przydatny!
Jakub
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
W sumie to nie wiedziałem, że katalizator zawiera tyle cennych metali szlachetnych. Interesujący artykuł!
Stach
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Bylem ciekawy, jakie metale szlachetne znajduja sie w katalizatorze i ciesze sie, ze znalazlem odpowiedz w tym artykule. Teraz rozumiem, dlaczego katalizator jest tak cennym podzespolem...
alek
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wiem, że wiele osób rozważa taką opcje jak wycięcie katalizatora, ale niestety może kogoś zaskoczę, albo nie, ale nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż potem może aut nie przejść przeglądu technicznego.

Popularne wpisy