Przyczyny uszkodzenia katalizatora

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji katalizatorów

Głównymi przyczynami uszkodzenia reaktora katalitycznego są: przejechanie samochodem po zimnej kałuży (należy pamiętać, że podzespół jest bardzo rozgrzany podczas pracy i nagła zmiana temperatury może doprowadzić do jego obkurczenia lub nawet pokruszenia), uderzenie o krawężnik bądź inne wyboje. Ponadto często awarie w silniku, które wynikają z nieprawidłowo pracującej sondy lambda, przyczyniają się do szybszego zużycia katalizatora (sonda współpracuje z reaktorem katalitycznym i monitoruje stan gazów spalinowych, więc jeśli pojawi się jakaś usterka, to odczyt będzie niemiarodajny). Katalizator, podobnie jak filtr cząstek stałych ma tendencję do zapychania się zanieczyszczenia, które trafiają do jego wnętrza. Trzeba pamiętać, że oba te elementy są mimo wszystko różne i każdy z nich ma do spełnienia swoją określoną funkcję. Reaktor katalityczny jest także podzespołem, który wymaga od czasu do czasu regeneracji, ponieważ jego trwałe zniszczenie może wygenerować użytkownikowi samochodu ogromne koszty związane z wymianą.

Objawy awarii katalizatora samochodowego — Uszkodzony katalizator — cena nowego

Wymiana katalizatora jest niestety droga. Oczywiście duży wpływ ma na to rodzaj reaktora katalitycznego i markę pojazdów, bo jak wszystkim wiadomo, im droższy samochód, tym droższe do niego części. Gdy tylko zauważysz spadek mocy jednostki napędowej, który także zacznie się „dławić”, drgać (szczególnie na biegu jałowym), czy też będziesz mieć problem z uruchomieniem silnika, to natychmiast zgłoś się do serwisu w celu sprawdzenia stanu katalizatora i w razie konieczności zgódź się na regenerację.

Przyczyny uszkodzenia katalizatora

Zapchany katalizator a jazda samochodem. To ryzyko, które nie ma sensu — Uszkodzony katalizator — dźwięk

Uszkodzony katalizator może wydawać nieprzyjemne dźwięki; świst i wyraźnie głośniejsza praca podzespołu. To również są poważne objawy, których zlekceważyć nie powinieneś. Poruszanie się samochodem z zatkanym katalizatorem, w końcu doprowadzi do pozbawienia go całkowitej drożności, a także do poważnego uszkodzenia innych elementów, które współpracują z reaktorem katalitycznym. Takie ryzyko faktycznie się nie opłaci, dlatego zachęcamy Cię do umówienia się do serwisu na profesjonalne czyszczenie, aby przywrócić jego utracone parametry. Miej na uwadze, że jeśli katalizator z Twojego auta zostanie całkowicie uszkodzony, to czeka Cię poważna i bardzo kosztowna wymiana.

Zapchany katalizator a jazda samochodem. To ryzyko, które nie ma sensu — Uszkodzony katalizator — dźwięk

Zapchany katalizator: objawy, przyczyny awarii i jak go wyczyścić?

Zapchany katalizator może spowodować utratę dynamiki przez silnik, zwiększy się spalanie, jednostka napędowa nie będzie pracować równo na biegu jałowym, jak również ciężej Ci będzie przyspieszać. O przyczynach uszkodzenia reaktora katalitycznego napisaliśmy już na samym początku artykułu, a co do czyszczenia katalizatora, to zalecalibyśmy umówić się na mycie hydrodynamiczne, które jest całkowicie bezpieczne dla tego podzespołu oraz niezwykle skuteczne, gdyż z wnętrza reaktora katalitycznego zostaną wypłukane wszelkiego rodzaju brudy.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Bartek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Katalizator w aucie ulec może szeregowi czynników, które mogą prowadzić do jego uszkodzenia. Oto kilka przyczyn, które mogą prowadzić do uszkodzenia katalizatora: 1. Niedrożność katalizatora: Katalizator może zostać zatkany przez różne zanieczyszczenia, takie jak sadza lub inne zanieczyszczenia, co może prowadzić do jego niedrożności. 2. Uszkodzenie mechaniczne: Katalizator może ulec uszkodzeniu mechanicznemu w wyniku uderzenia lub innego rodzaju urazu mechanicznego. 3. Używanie paliw o niskiej jakości: Paliwo o niskiej jakości może zawierać zanieczyszczenia, które mogą uszkodzić katalizator. 4. Nieprawidłowa eksploatacja: Nieprawidłowe użytkowanie samochodu, takie jak częste starty z miejsca lub jazda z dużymi prędkościami, może prowadzić do uszkodzenia katalizatora. 5. Nieodpowiednie spalanie paliwa: Jeśli w samochodzie występują problemy z układem zapłonu lub innymi elementami układu paliwowego, mogą dochodzić do nieprawidłowego spalania paliwa, co może uszkodzić katalizator. 6. Nieodpowiednie czyszczenie: Brak odpowiedniego czyszczenia układu wydechowego może prowadzić do osadzania się zanieczyszczeń na katalizatorze, co może prowadzić do jego uszkodzenia. 7. Starzenie się katalizatora: Katalizator jest elementem, który ulega naturalnemu zużyciu w miarę upływu czasu, więc jego żywotność jest ograniczona. Wraz z upływem czasu katalizator może ulec uszkodzeniu.
Gabryś
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Na naszych polskich drogach, zwłaszcza na pomorzu, nie ciężko o zajechanie katalizatora, czy zawieszenia... no niestety...
Karina
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wcześniej nie wiedziałam jak doszło do uszkodzenia w moim samochodzie katalizatora, ale dzięki temu artykułowi mogę przypuszczać co było tego przyczyną. Świetnie opisany temat.
jankomuzykant56
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Warto znać przyczyny awarii katalizatora, żeby starać się temu zaradzić. Przydatny artykuł
Tosiek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mój katalizator uszkodził się kilka miesięcy temu, ale niestety nie przez zapchanie, a przez nierówne polskie drogi. Życie...

Popularne wpisy