Woda zamiast AdBlue

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT

Jeżeli wpadłeś na pomysł uzupełnienia zbiorniczka na płyn AdBlue wodą, czym prędzej powinieneś udać się do mechanika w celu wyczyszczenia zbiornika. Potraktowanie AdBlue wodą może przynieść fatalne skutki w postaci uszkodzenia jednostki napędowej, układu wtryskowego oraz systemu SCR. Podczas, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera, to woda zamarza (zresztą woda zamarznie już przy 0 temperaturze C), dlatego nie tylko jest to ryzykowne, ale także skrajnie niebezpieczne dla pozostałych elementów znajdujących się w aucie. Przy upalnych temperaturach AdBlue traci znów swoje właściwości, zatem odpowiednie przechowywanie płynu AdBlue powinno być dla Ciebie priorytetem.

AdBlue wejście

Co lepsze: AdBlue z dystrybutora czy z pojemnika?

Jeżeli chodzi o umieszczenie zbiornika w nowszych samochodach, to wlew znajduje się pod klapką tuż obok wlewu paliwa, a więc powinieneś uzupełniać ciecz prosto z dystrybutora. W przypadku, gdy masz starszy model samochodu, AdBlue lejesz z pojemnika za pomocą lejka, ponieważ wlew może być na przykład w bagażniku, we wnęce na koło zapasowe albo pod maską, dlatego też z pojemnika będzie łatwiej Ci ten płyn doprowadzić.

Co robi AdBlue?

AdBlue jest obowiązkowym dodatkiem do samochodów, które posiadają układ SCR (między innymi katalizator SCR), który neutralizuje szkodliwe tlenki azotu (NOx), aby nie wydostawały się do środowiska i jest wprowadzony za pomocą wtryskiwacza. Sam płyn składa się z mocznika (32,5%) oraz w większej ilości z wody destylowanej (67,5%), a jako ciekawostkę - mocznik używa się jako nawóz. Dzięki amoniakowi, który powstał poprzez wejście w reakcję z tlenkami azotu, wytwarza nieszkodliwy dla powietrza azot oraz wodę. Zapamiętaj, że jazda samochodem bez płynu AdBlue może być bardzo szkodliwa dla silnika.

Tanie AdBlue – skutki

Zapamiętaj, że uzupełnianie płynu AdBlue powinno być ze sprawdzonych stacji benzynowych, aby mieć pewność, że jego jakość jest niezaprzeczalna i nie doprowadzi do żadnych uszkodzeń w pojeździe. Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszej cenie, kupuj go w hurtowych ilościach.

AdBlue - cena za litr, gdzie najtaniej?

Każda stacja benzynowa ma inną cenę za litr płynu AdBlue. Zazwyczaj koszt ten mieści się w przedziale od 1,80 do 2,00 złotych. Drożej wychodzi, jeśli zakupisz większy pojemnik w ASO, jednakże w hurtowniach możesz zakupić więcej pojemników w bardzo atrakcyjnej cenie. Ogólnie pełny zbiornik płynu w pojazdach osobowych wynosi max. 20 litrów, a taki zbiorniczek powinien spokojnie wystarczyć na przejazd kilku do kilkunastu tysięcy kilometrów.

AdBlue wejście

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Wojtek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Użycie wody zamiast płynu AdBlue w układzie redukcji emisji spalin może powodować poważne uszkodzenia i awarie. AdBlue jest specjalnym płynem, który jest używany w układach SCR (Selective Catalytic Reduction) do redukcji emisji tlenków azotu (NOx) w silnikach diesla. Woda nie ma takiej samej skuteczności i może prowadzić do zablokowania układu, a także do uszkodzenia katalizatora. Użycie wody, zamiast AdBlue może również spowodować błędy w systemie i uniemożliwić prawidłowe działanie pojazdu. Jeśli pojazd jest już zasilany wodą zamiast adblue, należy natychmiast skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od diagnostyki samochodowej, aby usunąć usterkę i przywrócić prawidłowe działanie układu.
rabarbar987
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie no woda zamiast AdBlue to już gruba przesada. Zanim się coś zrobi to właśnie warto przeczytać tego typu artykuł...
Gruchała_09877
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Woda zamiast Adblue... to już naprawdę ktoś przesadził. Potem owszem, tylko serwis.
Gacek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
No jak ktoś wpadł na pomysł, żeby nalać wody zamiast Adblue to gratuluję. Zamiast paliwa też wodę leje :D? Za głupotę się płaci.
Kondzio_77
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wpadłbym na pomysł, żeby wlać wodę do zbiornika na AdBlue, zwłaszcza przy minusowych temperaturach XD Artykuł przyda się tym, którzy mają małe pojęcie o AdBlue :)

Popularne wpisy