Wycięcie DPF i katalizatora

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji KAT

Konsekwencje wycinania DPF i katalizatora

Wycięcie DPF i katalizatora są to częste zabiegi, na które decydują się kierowcy z racji częstych problemów z tymi podzespołami. Jak wiemy DPF, a także katalizator jest odpowiedzialny za ograniczanie emisji szkodliwych spalin do środowiska. Bardzo często zdarza się jednak, że chcąc niejako ominąć kłopoty związane z nawracającym zapychaniem się filtra, czy też częstymi urazami, szczególnie wkładu ceramicznego w katalizatorze, decydujemy się usunąć część. Należy pamiętać jednak, iż jest to działanie nie tylko niedozwolone, ale i również opłakane w skutkach. Okazuje się, że samo mechaniczne wycięcie podzespołu nie wystarcza bowiem, koniecznym jest ingerencja w elektronikę. Wycięcie DPF bez programu, podobnie zresztą, jak i katalizatora, przyniesie opłakane skutki. Po zabiegu usunięcia zaczynają pojawiać się problemy ze sterownikami i wyskakującymi kontrolkami. Zdezorientowany sterownik silnika, odbierając fałszywe i sprzeczne bodźce rozpoczyna podejmować szereg złych decyzji, a mianowicie na przykład w wyciętym już DPF potrafi zainicjować proces wypalania sadzy. Należy pamiętać, iż jest to bardzo groźne zjawisko. Stopień temperatur, który towarzyszy takiemu procesowi, jest często jeszcze wyższy niż w przypadku obecności podzespołu. Takie „puste wypalanie” może się skończyć poważnym uszkodzeniem całego układu wydechowego. Także po wycięciu katalizatora pojawią się problemy. Wyskoczy bowiem wspomniana już wyżej kontrolka, wzrośnie emisja szkodliwych spalin, a nasz samochód straci płynność jazdy i pojawią się liczne drgania.

Część przygotowana do regeneracji

Usunięcie DPF a spalanie

A co z legendarną mocą, która zdaniem wielu również ma ulec zwiększeniu? Już odpowiadamy. Tak więc ile mocy zabiera DPF? Jest to kolejna głupota, która zachęca kierowców do usuwania podzespołu. Przypominamy... DPF i jego wycięcie spowoduje, iż sterownik zacznie domagać się większej dawki paliwa, a w wyniku spalania zostanie nagromadzona energia, ale samochód nie przybierze na mocy. Najczęściej ta nienaturalnie nagromadzona energia da nam chwilowo odczuć, że auto szybciej przyspiesza, ale tylko czekać aż padnie zasilanie silnika lub awarii ulegnie przeciążona turbina. Należy pamiętać, iż wyłączenie filtra DPF, czy też katalizatora jest działaniem zabronionym. Filtr ten w dzisiejszych czasach stanowi nieodłączny element, każdego samochodu. Niedopuszczalnym więc jest wycinanie go w celu poszukiwania oszczędności. Samochód bez wspomagania filtrem emituje znaczny poziom spalin, a więc nie ma prawa wyjechać na drogę! Należy pamiętać, iż za brak filtra grozi nam mandat, a także zatrzymanie dowodu rejestracyjnego do czasu naprawienia usterki. Ponadto samochód bez filtra nie może uzyskać pozytywnego przeglądu. Zastanówmy się więc, czy warto w ten sposób szukać oszczędności, pamiętając przy tym, iż co najważniejsze, brak filtra doprowadza do rozstroju naszego zdrowia, poprzez wdychanie nadmiernej ilości spalin.

DPF wyciągnięty z samochodu
Co o tym myślisz?

Komentarze

Rafał
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wycięcie zarówno filtra cząstek stałych (DPF), jak i katalizatora jest nielegalne i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Oba te elementy układu wydechowego są ważne dla ochrony środowiska oraz zdrowia ludzi. Usunięcie obu tych elementów oznacza, że pojazd będzie emitował znacznie więcej szkodliwych substancji niż jest to dozwolone przez normy emisji spalin. Może to prowadzić do kar finansowych, utraty gwarancji na pojazd, a nawet do nieprzyjęcia pojazdu na przegląd techniczny. Jeśli masz problemy z filtrem DPF lub katalizatorem, lepiej skontaktuj się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą, który pomoże Ci rozwiązać problem zgodnie z prawem i bezpiecznie.
Michał
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
No niestety, plaga kradzieży katalizatorów i filtrów cząstek stałych trwa w najlepsze, dlatego niedziwne, że kierowcy coraz częściej zgłaszają sprawę na policję. Trzeba dobrze zabezpieczyć samochód, bo to też jest niebezpieczne pod względem prawnym dla takiego kierowcy
Ernest
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ja tam nie bawię się w takie zabawy typu wycięcie katalizatora czy tam DPF. To moim zdaniem nieodpowiedzialne i nierozsądne postępowanie.
Grzegorz
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie wiedziałem, że dochodzi do kradzieży katalizatorów. Jakoś nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
Mateusz
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Niestety dużo grasuje teraz szajek które katalizatory i filtry usuwają na potęgę, zwłaszcza na przykład ostatnio do auta takiego jak Renault Master, a do niego nawet zamiennik ciężko jest kupić.

Popularne wpisy

22 Grudzień 2020

Zabezpieczenie katalizatora przed kradzieżą

Zabezpieczenie katalizatora przed kradzieżą jest to temat, który interesuje bardzo wielu kierowców posiadających ten podzespół w samochodzie. Jak wiadomo, nie od dziś, podzespół ten jest cennym łupem dla złodziei z racji tego, iż jest dużo wart. ...