Wyłączenie AdBlue - opinie

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji filtrów FAP

Jakie opinie na temat wyłączenia Adblue?

Wyłączenie AdBlue i opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane. Zacznijmy od tego, co to jest AdBlue i w jakim celu jest on stosowany w naszych samochodach? Otóż tak. AdBlue jest to wtrysk stosowany w Dieslach z systemem SCR i ma za zadanie, wchodząc w reakcje ze spalinami usunąć z nich wytworzone szkodliwe związki azotu. Jest to nowatorskie rozwiązanie, powstałe na skutek ciągle zaostrzających się norm ekologicznych, które uderzają szczególnie w posiadaczy samochodów napędzanych silnikiem Diesla. Stanowi bardzo skuteczny sposób na redukcję nadmiaru spalin. AdBlue jest to płyn, w skład którego w mniejszej ilości wchodzi mocznik, a także demineralizowana woda przeważająca w składzie. Roztwór ten przemieszcza się pod wpływem wytworzonego ciśnienia do katalizatora, w który wyposażony jest nasz Diesel. Następnie za sprawą wysokiej temperatury wydziela się z niego amoniak i wchodzi w reakcję z tlenkiem azotu. W wyniku połączenia tlenek azotu jest niwelowany i zamienia się w parę wodną i niezagrażający atmosferze azot. Mimo wielu zalet rzesza kierowców decyduje się na programowe wyłączanie AdBlue. Czym to jest uwarunkowane? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

  

Działanie AdBlue

Wyłączenie AdBlue - cena

Stosowanie AdBlue przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale jak wykazały liczne badania, także zauważa się w tych samochodach spadek zużycia paliwa. Jak można się domyślić usuwanie AdBlue i opinie na temat tego zabiegu będą zróżnicowane. Jak możemy przypuszczać, prawdopodobnie jedną z przyczyn tych negatywnych jest zamarzanie. Płyn ten jest mało odporny na niskie i wysokie temperatury. I tak na przykład w temperaturze -11 stopni Celsjusza rozpocznie się proces krystalizacji cieczy i powstałe kryształki zaczną osadzać się we wnętrzu zbiornika, zatykać przewody, a także szkodzić wtryskiwaczom. Podobnie ma się sprawa w przypadku temperatur powyżej 25 stopni Celsjusza, wówczas to z płynu uwalniane są kryształki mocznika, a tym samym traci on swoje właściwości. W celu zniwelowania niekorzystnych warunków obecnie w autach z układem SCR i płynem AdBlue montowane są grzałki, zaś w letnie upalne dni płyn ten mieści się na stacjach w klimatyzowanych podajnikach. Kolejną często wymienianą wadą jest wysoki poziom korozyjności tej cieczy. Płyn ten rozlany niechcący na powierzchnię naszego samochodu może w znacznym stopniu zaszkodzić metalowej powłoce, ponieważ wchodzi z nią w bardzo silną reakcję. Ponadto należy pamiętać, aby na czas uzupełniać poziom płynu, ponieważ w momencie jego całkowitego braku sterownik wprowadzi nasz samochód w pracę w systemie awaryjnym, zmniejszy w znaczący sposób poziom jego mocy, a w najgorszym wypadku dokona jego unieruchomienia. Kolejną wadą, która często też zachęca kierowców do odłączenia AdBlue, jest fakt, iż wiele aut wymaga uzupełniania płynu w serwisie, a to wiąże się często z niemałymi kosztami. To wszystko skłania kierowców do zrezygnowania z korzystania tego systemu i odłączenia go. Jaki jest koszt takiej usługi? Wyłączenie AdBlue i cena uzależnione są w głównej mierze od marki i modelu auta, który ma zostać poddany temu zabiegowi. Należy jednak pamiętać, iż kara za emulator AdBlue w Polsce jest już jak najbardziej możliwa, a sam proceder stosowania emulatora określany jest jako nielegalny. Następstwem wykrycia zabronionego prawem urządzenia skończy się to mandatem, zatrzymaniem prawa jazdy, a także nakazem odłączenia emulatora!

Działanie AdBlue

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Michał
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wyłączenie AdBlue, czyli płynu do oczyszczania spalin w pojazdach z silnikami diesla, jest niezgodne z prawem i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych, takich jak mandaty lub odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. AdBlue jest stosowany w pojazdach z systemem SCR (Selective Catalytic Reduction) w celu redukcji emisji tlenków azotu (NOx). Bez tego płynu, pojazd będzie emitował więcej szkodliwych substancji do środowiska, co jest niezgodne z normami emisji spalin. Wyłączenie AdBlue może również prowadzić do problemów z silnikiem, takich jak niestabilna praca silnika, brak mocy, dymienie i nieprawidłowo działający układ wydechowy.
Egnos
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie polecam usuwać AdBlue. Mój tato usunął, a później zaczęły się dziać z samochodem różne dziwne rzeczy... same kłopoty
Maurycy
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Super, że ktoś tutaj tak dobrze przedstawił temat wyłączenia Adblue, to z pewnością pomoże rozwiać pewne wątpliwości jakie się z tym tematem nasuwają.
Irek drugi
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Niestety jestem nieszczęśliwym posiadaczem Toyoty proce z adblue. Auto używane kupione w salonie Toyoty. Po przejechaniu ok. 1000km nastąpił błąd układu oczyszczania spalin. Samochód stał 5 tygodni w warsztacie Toyoty. Trwało długo bo Toyota nie bardzo miała ochotę za sponsorować nowy zbiornik. W końcu uznali że wymienią na koszt importera, ale nie chcieli dać żadnych dokumentów potwierdzających wymianę . Po szczęśliwym przejechaniu może 80 km. Błąd powrócił. Nasuwa się pytanie czy faktycznie wymienili zbiornik czy tylko skasowali błędy. Nie mam najmniejszej ochoty na kontakty z serwisem mimo że obowiązuje jeszcze gwarancja na pozostałe podzespoły.
Irek
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Usuwanie AdBlue opinie są na ten temat różne. Ja jednak jestem zwolennikiem tego, by nic na siłę z auta nie usuwać, no chyba że naprawdę naprawa układu AdBlue przerosłaby koszty auta to może i bym się zastanowił nad opcją wyłączenia AdBlue.

Popularne wpisy

1 grudnia 2021

DPF - gdzie się znajduje?

Filtr cząstek stałych jest obowiązkowym elementem układu wydechowego pojazdów zarówno z silnikiem wysokoprężnym, jak i benzynowym i umiejscowiony jest w układzie wydechowym, natomiast w niektórych samochodach możesz go znaleźć w komorze silnika (Toyota, Audi, VW z silnikiem 1.6 lub 1.9 TDI) ...