Zawartość sadzy w DPF

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji filtrów FAP

Sadza w filtrze cząstek stałych - jak sobie z nią poradzić?

Zawartość sadzy w DPF stanowi naturalne zjawisko i jest związane z eksploatacją naszego samochodu, szczególnie w warunkach miejskich. Krótkie dystanse powodują bowiem, iż silnik nie ma możliwości rozgrzać się w wystarczający sposób, a wówczas nagromadzanie sadzy i popiołu jest znacznie ułatwione. O ile z sadzą w filtrze cząstek stałych, sprawnie działający podzespół poradzi sobie w sposób samoczynny, tak już do usunięcia popiołu potrzeba pomocy specjalisty, który to przy użyciu odpowiednich środków chemicznych dokona jego czyszczenia.

Ilość sadzy w filtrze DPF

Obliczona masa sadzy DPF – co wskazuje?

Wartość poziomu sadzy wskazuje na stopień zapchania filtra tą cząsteczką w stosunku do innych składników procesu spalania. Za pomocą testera diagnostycznego, podłączając komputer do urządzenia wyposażonego w specjalistyczny program, można sprawdzić, jaki jest również poziom zawartości popiołu. Dodatkowo wskazany czas regeneracji naszego podzespołu, doświadczonemu serwisantowi, pozwoli na wstępne oszacowanie stanu naszego DPF, a także wskaże w sposób procentowy stopień zużycia naszego filtra cząsteczek stałych. Najczęściej DPF w przeważającej ilości zapchany jest popiołem. Spowodowane jest to tym, iż sadza ulega wypalaniu w sposób samoczynny. Popiół w odróżnieniu od sadzy nie jest podatny na ten proces. Zdarza się również, iż pojawia się zmierzona masa sadzy na minusie. Jeśli uzyskujemy taki wynik na podstawie obliczania różnicy wartości ciśnienia, oznacza to, iż prawdopodobnie nasz czujnik DPF jest uszkodzony. Warto wówczas przyjrzeć się czy nie towarzyszą temu następujące symptomy: wyraźny spadek mocy pojazdu, zdecydowany wzrost zużycia paliwa, czy też zapach benzyny unoszący się wewnątrz pojazdu. Jaka jest więc dopuszczalna zawartość sadzy w DPF? Przyjmuje się, iż nie powinna ona przekraczać 6g/ L paliwa. Jest to jednak wartość umowna, zależna od modelu naszego podzespołu, a także zaleceń indywidualnych każdego z producentów co do wytrzymałości na zanieczyszczenia, a także sposobu eksploatacji samochodu.

Sadza w filtrze DPF
Co o tym myślisz?

Komentarze

Marcin
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Zawartość sadzy w filtrze cząstek stałych (DPF) zależy od wielu czynników, takich jak styl jazdy, warunki drogowe, jakość paliwa i stan silnika. W normalnych warunkach eksploatacji zawartość sadzy w DPF może się wahać od kilku do kilkudziesięciu procent. W przypadku, gdy zawartość sadzy w DPF jest bardzo wysoka, może to prowadzić do problemów z działaniem układu wydechowego i silnika, takich jak zwiększone zużycie paliwa, zwiększone emisje spalin i spadek mocy silnika. Aby utrzymać zawartość sadzy w DPF na odpowiednim poziomie, ważne jest, aby regularnie przeprowadzać procesy regeneracji filtra, które polegają na wypalaniu zgromadzonych cząstek stałych. W przypadku problemów z DPF należy skontaktować się z autoryzowanym dealerem lub serwisem, który pomoże rozwiązać problem i zapewnić prawidłowe działanie systemu.
Midi
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Ja tam wolę nie czekać aż ta sadza zapcha mi maksymalnie filtr DPF. Wolę częściej na serwis jechać, żeby przeczyścić.
Arkadiuszzz
star star star star star
Wystawiono 3 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jak usunac popiol z DPF? ano w serwisie bedzie to najbardziej rozsadne i przede wszystkim w 100% mozliwe... metoda oczyszczania wodnego pod cisnieniem bedzie w tym przypadku jedyna opcja i skuteczna.

Popularne wpisy