Subpage photo

Regeneracja filtrów DPF FAP i czyszczenie katalizatorów - Aleksandrów Kujawski

Czyszczenie FAP/DPF i regeneracja katalizatorów w Aleksandrowie Kujawskim

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Aleksandrów Kujawski – miasto z liczbą 12 565 mieszkańców, położone w województwie kujawsko- pomorskim, w powiecie aleksandrowskim.

Miasto zostało założone w 1834 roku przez Aleksandra Sumińskiego, właściciela ziem, od jego imienia pochodzi właśnie nazwa miasta.

Rozwija się tu przemysł metalowy, poligraficzny, spożywczy, tworzyw sztucznych, ceramiczny oraz drzewny. Miasto znane jest również z tradycji wikliniarskich. Przez miasto biegną droga wojewódzka nr 266 (Ciechocinek – Służewo – RadziejówSompolnoKonin), nr 250 (Suchatówka-Służewo) oraz droga krajowa nr 91 (Gdańsk – Pruszcz Gdański – Rusocin – TczewGniew – Warlubie – ŚwiecieChełmnoToruńPiotrków TrybunalskiKamieńskRadomsko – Kłomnice – Częstochowa).

Dużym zainteresowaniem w mieście cieszy się autoryzowany serwis regeneracji filtrów cząstek stałych oraz katalizatorów. Elementy te zamontowane w układzie wydechowym pojazdów z silnikiem diesla mają za zadanie ograniczyć emisję wydzielanych spalin. Zadaniem katalizatora jest dopalanie szkodliwych substancji zawartych w spalinach, natomiast filtr DPF/FAP wyłapuje cząstki stałe, pyły zawarte w spalinach. Spaliny powstałe przy spalaniu oleju napędowego najpierw trafiają do katalizatora, a następnie do filtra DPF. Cennik usług takich jak regeneracja czy czyszczenie filtra DPF/FAP podany będzie poniżej.


Regeneracja filtrów DPF FAP i katalizatorów w Aleksandrowie kujawskim? Oczywiście

W Aleksandrowie Kujawskim znajduje się autoryzowany serwis samochodowy, który specjalizuje się w czyszczeniu filtrów DPF oraz regeneracji FAP, a także naprawie katalizatorów. Od zawsze samochody z silnikiem diesla kojarzone były z kłębami czarnego dymu, które wydostawały się z rury wydechowej podczas gwałtownych przyśpieszeń. Czarny dym to nic innego jak sadza, która była wynikiem niepełnego spalania oleju napędowego, im więcej paliwa lub mniej powietrza, tym więcej sadzy. Aby całkowicie pozbyć się czarnego dymu zaczęto stosować tak zwane filtry cząstek stałych. Występują dwa rodzaje filtrów suche – DPF oraz analogicznie mokre – FAP. Działanie oraz sama budowa filtrów jest podobna, różni ich jedynie to, że w filtrach cząstek stałych FAP do paliwa dodawany jest specjalny płyn, którego zadaniem jest obniżanie temperatury spalania się sadzy, co stosunkowo ułatwia regenerację. Oba systemy filtrów składają się z ceramicznego korpusu umieszczonego razem z katalizatorem we wspólnej metalowej obudowie, każdy korpus podzielony jest na setki kanalików, które są jednostronnie zamknięte, przez które przepływają spaliny, a cząstki sadzy osadzają się na ich ściankach. Niestety po jakimś czasie pracy silnika gromadząca się sadza zaczyna blokować przepływ spalin, co powoduje zmniejszenie osiągów silnika i ogranicza działanie filtra, aby temu zapobiec, filtr musi być co pewien czas regenerowany. Najprostszym sposobem, istnieje ich trzy, jest regeneracja pasywna, która zachodzi wtedy, gdy spaliny osiągną temperaturę powyżej 400 stopni Celsjusza, w której sadza wchodzi w reakcje z materiałem filtra i zamienia się w dwutlenek węgla. Warunki do takiej regeneracji pojawiają się, wtedy gdy samochód eksploatowany jest na wysokich obrotach z dużymi obciążeniami, na stosunkowo długich odcinkach drogi, takich jak autostrada. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym filtr DPF oraz FAP może "żyć" trochę dłużej. Najważniejsze jest, aby unikać takiego użytkowania auta, podczas którego filtr musi gromadzić duże ilości sadzy, mowa tutaj o gwałtownych przyśpieszeniach na niskich obrotach silnika. Co więcej, należy unikać tankowania na niefirmowych stacjach benzynowych, gdzie możemy trafić na paliwo złej jakości. A jeżeli niestety filtr się zapcha, to zapraszamy na regenerację wymuszoną do autoryzowanego serwisu w miejscowość Aleksandrów Kujawski.

Aleksandrów Kujawski to miasto w Polsce, zlokalizowane w województwie kujawsko–pomorskim. Data założenia Aleksandrowa Kujawskiego to 1834 rok, jego powierzchnia wynosi około 7 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców przekracza 12 tysięcy osób. W Aleksandrowie Kujawskim znajduje się kilka zabytków, między innymi: kościół parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, cmentarz wojenny, szkoła realna oraz zespół dworca kolejowego. W niedalekiej odległości od Aleksandrowa Kujawskiego znajduje się autostrada A1 (RusocinGrudziądzToruńKutnoStrykówŁódźTuszynPiotrków TrybunalskiKamieńskRadomskoCzęstochowaPyrzowicePiekary ŚląskieBytomZabrzeGliwiceKnurówRybnikŻory – Gorzyczki).

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów w Aleksandrowie Kujawskim

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF w Aleksandrowie Kujawskim 320
Regeneracja filtra FAP w Aleksandrowie Kujawskim 320
Mycie katalizatora w Aleksandrowie Kujawskim 320
Płukanie katalizatora SCR w Aleksandrowie Kujawskim 320
Naprawa filtra cząstek stałych w Aleksandrowie Kujawskim 320
Czyszczenie płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych w Aleksandrowie Kujawskim 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF w Aleksandrowie Kujawskim 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP w Aleksandrowie Kujawskim 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora w Aleksandrowie Kujawskim

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Znajdź najbliższy punkt odbioru w Aleksandrowie Kujawskim i wygodnie wyślij filtr DPF z Aleksandrowa Kujawskiego do regeneracji i czyszczenia

Z Aleksandrowa Kujawskiego filtry DPF i katalizatory można wysłać do pracowni regeneracji zarówno z pomocą kuriera, którego zamawiają nasi logistycy, jak również skorzystać z jednego z wielu punktów odbioru, z poniższej tabeli.
miasto dzielnica/osiedle ulica informacje dodatkowe współrzędne GPS LINK
Aleksandrów Kujawski Piaski Miodowa ALK01A 52.868401/18.703100 Wyszukaj

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Dzielnice

Ulice

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer