Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Honda -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Modele samochodu Honda:

Honda

Jeśli powiemy o największym producencie silników na świecie, jednym z największych producentów samolotów, maszyn budowlanych, motocykli i samochodów i wynalazcy szprych rowerowych, nie będziemy mogli mówić o nikim innym jak o Soichiro Honda i jego koncernie, który dziś jest motoryzacyjnym gigantem. Jak to się stało, że 15-latek, który opuścił dom rodzinny, żeby pracować w warsztacie samochodowym, swojego czasu był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego zakład jest rozpoznawalny na całym świecie?


Soichiro Honda – czyli wszystko zaczyna się od człowieka.

Każda historia wielkiego zakładu zaczyna się od historii człowieka, nie inaczej jest i w tym wypadku. Nastolatek po zdobyciu doświadczenia w warsztacie samochodowym, w wieku 21 założył swoją własną filię warsztatu. Już w wieku 23 lat Honda opatentował swój pierwszy wynalazek, czyli metalowe szprychy rowerowe. Dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom założył swoją fabrykę produkującą pierścienie do tłoków (sprzedaną później innemu japońskiemu potentatowi). Prócz pojedynczych egzemplarzy samochodów sportowych firma Hondy tworzyła rowery napędzane silnikiem, a następnie motocykle. Swój pierwszy seryjny samochód Honda wprowadził na rynek w 1953 roku i był to lekki, niewielki samochód użytkowy. Mniej więcej 10 lat później Honda zaczął święcić tryumfy w Formule 1, a jego silniki zbierały laury.


Nowoczesność w motoryzacji

Wiele ciekawych usprawnień zostało wprowadzonych przez japońskiego inżyniera w jego maszynach, a do najciekawszych należą na przykład pierwsze systemy nawigacji, czy silniki na ładunek warstwowy. Mimo wszystko w nowoczesnych jednostkach napędowych diesla wprowadzonych do aut Hondy (już po śmierci Soichiro) we współpracy z Roverem, a później BMW nie udało się uchronić samochodów Hondy przed wpływem amerykańskich i europejskich norm emisji spalin. Niezależnie od zmiennych faz rozrządu (VTEC) sterowanych elektronicznie skoków zaworów, niestety w konstrukcjach Hond nie mogło zabraknąć katalizatorów i filtrów cząstek stałych.


Na szczęście są filtry cząstek stałych czy niestety są filtry DPF FAP?

Konieczność uzyskania określonych wartości emisji spalin spowodowało, że w dieslach Hondy (mimo że od nich niemal w całości odeszła) można znaleźć filtry cząstek stałych i katalizatory. A jak wiadomo, podobne urządzenia się zużywają. Konieczna jest wtedy regeneracja filtrów cząstek stałych FAP/DPF, a to z kolei niesie za sobą kolejne wydatki. Zwłaszcza w przypadku, kiedy regeneracja DPF przeprowadzana jest w nieodpowiedni sposób, na przykład poprzez wypalanie wkładu filtra. Efektem zazwyczaj jest stopiony wkład i zniszczony filtr. Odpowiednia regeneracja filtra jest kluczowa do odzyskania jego pełnej sprawności.

 

 

Katalizator z samochodu marki Honda na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów SCR w pojazdach Honda

 

Katalog Honda filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Honda oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Lata Produkcji Inne parametry
Honda civic 01/2006 - Pojemność: 2.2 CTDI
Oznaczenie Silnika:
Zamiennik JMJ: JMJ1122
Numer OE: PFKL382218;
Zamiennik Bosal:
Zamiennik Walker:
Zamiennik Novak:
Zamiennik BM Catalysts:
Numer Delphi:
Konie Mechaniczne:
Kilowaty:
Długość:
Numer Veneporte:
Norma Emisji Spalin:
Cena:
Honda cr-v 01/2007 - 04/2010 Pojemność: 2.2 i-CTDI
Oznaczenie Silnika: 4WD
Zamiennik JMJ: JMJ1172
Numer OE: 18160R07E00;
Zamiennik Bosal:
Zamiennik Walker:
Zamiennik Novak:
Zamiennik BM Catalysts:
Numer Delphi:
Konie Mechaniczne:
Kilowaty:
Długość:
Numer Veneporte:
Norma Emisji Spalin:
Cena:
Honda cr-v iii (re) 06/06- Pojemność: 2.2 i-CTDi 4WD
Oznaczenie Silnika: N22A2
Zamiennik JMJ:
Numer OE: 18160R07E00;
Zamiennik Bosal:
Zamiennik Walker:
Zamiennik Novak: 08.016.F
Zamiennik BM Catalysts: BM11237; BM11237P (SiC);
Numer Delphi:
Konie Mechaniczne:
Kilowaty:
Długość:
Numer Veneporte:
Norma Emisji Spalin:
Cena:

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Honda

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Honda 320
Regeneracja filtra FAP Honda 320
Mycie katalizatora Honda 320
Płukanie katalizatora SCR Honda 320
Naprawa filtra cząstek stałych Honda 320
Płukanie, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Honda 1490
Wycinanie katalizatora SCR Honda, usuwanie katalizatora SCR Honda 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora Honda 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Honda

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer