Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Honda - filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Honda

Jeśli powiemy o największym producencie silników na świecie, jednym z największych producentów samolotów, maszyn budowlanych, motocykli i samochodów i wynalazcy szprych rowerowych, nie będziemy mogli mówić o nikim innym jak o Soichiro Honda i jego koncernie, który dziś jest motoryzacyjnym gigantem. Jak to się stało, że 15-latek, który opuścił dom rodzinny, żeby pracować w warsztacie samochodowym, swojego czasu był jednym z najbogatszych ludzi na świecie, a jego zakład jest rozpoznawalny na całym świecie?


Soichiro Honda – czyli wszystko zaczyna się od człowieka.

Każda historia wielkiego zakładu zaczyna się od historii człowieka, nie inaczej jest i w tym wypadku. Nastolatek po zdobyciu doświadczenia w warsztacie samochodowym, w wieku 21 założył swoją własną filię warsztatu. Już w wieku 23 lat Honda opatentował swój pierwszy wynalazek, czyli metalowe szprychy rowerowe. Dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom założył swoją fabrykę produkującą pierścienie do tłoków (sprzedaną później innemu japońskiemu potentatowi). Prócz pojedynczych egzemplarzy samochodów sportowych firma Hondy tworzyła rowery napędzane silnikiem, a następnie motocykle. Swój pierwszy seryjny samochód Honda wprowadził na rynek w 1953 roku i był to lekki, niewielki samochód użytkowy. Mniej więcej 10 lat później Honda zaczął święcić tryumfy w Formule 1, a jego silniki zbierały laury.


Nowoczesność w motoryzacji

Wiele ciekawych usprawnień zostało wprowadzonych przez japońskiego inżyniera w jego maszynach, a do najciekawszych należą na przykład pierwsze systemy nawigacji, czy silniki na ładunek warstwowy. Mimo wszystko w nowoczesnych jednostkach napędowych diesla wprowadzonych do aut Hondy (już po śmierci Soichiro) we współpracy z Roverem, a później BMW nie udało się uchronić samochodów Hondy przed wpływem amerykańskich i europejskich norm emisji spalin. Niezależnie od zmiennych faz rozrządu (VTEC) sterowanych elektronicznie skoków zaworów, niestety w konstrukcjach Hond nie mogło zabraknąć katalizatorów i filtrów cząstek stałych.


Na szczęście są filtry cząstek stałych czy niestety są filtry DPF FAP?

Konieczność uzyskania określonych wartości emisji spalin spowodowało, że w dieslach Hondy (mimo że od nich niemal w całości odeszła) można znaleźć filtry cząstek stałych i katalizatory. A jak wiadomo, podobne urządzenia się zużywają. Konieczna jest wtedy regeneracja filtrów cząstek stałych FAP/DPF, a to z kolei niesie za sobą kolejne wydatki. Zwłaszcza w przypadku, kiedy regeneracja DPF przeprowadzana jest w nieodpowiedni sposób, na przykład poprzez wypalanie wkładu filtra. Efektem zazwyczaj jest stopiony wkład i zniszczony filtr. Odpowiednia regeneracja filtra jest kluczowa do odzyskania jego pełnej sprawności.

 

 

Katalizator z samochodu marki Honda na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów SCR w pojazdach Honda

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Honda

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Honda 398
Regeneracja filtra FAP Honda 398
Mycie katalizatora Honda 398
Płukanie katalizatora SCR Honda 398
Naprawa filtra cząstek stałych Honda 398
Czyszczenie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Honda 1490
Wycinanie filtra DPF Honda, usuwanie filtra DPF Honda 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP Honda 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Honda

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

Modele samochodu Honda:

W wyszukanej przez Ciebie lokalizacji znajdują się warsztaty, jednak nie zostały jeszcze utworzone ich profile. Aby umówić się na wizytę, zostaw nam swój numer telefonu lub zadzwoń - numer pojawi się w panelu obok.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer