Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Oczyszczanie DPF

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Oczyszczanie DPF jest to standardowa w procesie eksploatacji DPF procedura pozbycia się nagromadzonych wewnątrz zanieczyszczeń. Zazwyczaj opiera się na wywołaniu w pracującym silniku procedury dopalania sadzy (w jednym z trzech trybów), a dodatkowa dawka paliwa w suwie wydechu zazwyczaj rozwiązuje problem. Jednak w przypadku kiedy dopalanie sadzy przeprowadzane było wielokrotnie, pozostałości po cząstkach stałych, czyli zanieczyszczeniach zbudowanych na cząsteczkach węgla pozostawiają niepalny osad zbudowany z siarki, metali ciężkich czy azotu.

W takim wypadku oczyszczanie DPF przez dopalanie sadzy, nie przyniesie pożądanych skutków, a dodatkowo, może doprowadzić do poważnych komplikacji. W trybie dopalania sadzy podawana dodatkowa dawka paliwa sprawia, że olej napędowy nie spala się w komorze, tylko wraz ze spalinami wędruje dalej, jednak zdarzają się sytuacje, kiedy wtryśnięty olej, zamiast powędrować przez kolektor do filtra DPF, przecieka po licu tłoka do części smarującej, tym samym powodując rozrzedzanie oleju smarnego, co z kolei doprowadzić może i prędzej czy później doprowadzi do poważnych uszkodzeń innych układów.

Dlatego też najlepszą metodą oczyszczania filtrów DPF jest regeneracja wodna która pozwala na usunięcie wszystkich zgromadzonych zanieczyszczeń bez ryzyka ingerencji w pozostałe układy, których delikatna równowaga jest kluczowa do uzyskania ergonomicznej i bezpiecznej eksploatacji diesla. Cena regeneracji DPF wodnej, zwanej hydrochemiczną, jest najtańszą dostępną metodą regeneracji DPF.

 

 

Filtr cząstek stałych DPF na stole w pracowni przed procesem oczyszczania
Oczyszczanie DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Naprawa filtra DPF 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Czyszczenie filtra FAP 320
Regeneracja katalizatora 320
Płukanie katalizatora SCR 320
Mycie, czyszczenie filtra DPF do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora SCR, usuwanie katalizatora SCR 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Oczyszczanie DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer