Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Katalizatory DPF FAP SCR Strzegom nowy cena

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - od 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firmaregeneracji filtrów DPF
Katalizatory DPF FAP SCR Strzegom nowy cena
Katalizatory DPF FAP SCR Strzegom nowy cena

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo bardzo szeroki wybór katalizatorów oraz filtrów DPF, przez co u nas na pewno każdy klient kupi podzespół, jakiego potrzebuje i to w bardzo dobrej cenie. Katalizator w samochodzie jest jedną z najważniejszych części każdego pojazdu spalinowego. Jest on odpowiedzialny głównie za redukcję poziomu zanieczyszczeń w spalinach powstających w wyniku pracy silnika. Mimo tego, że jest to bardzo istotny podzespół, to wielu kierowców przypomina sobie o nim dopiero wtedy, gdy pojawiają się pierwsze problemy. Konwerter katalityczny zazwyczaj znajduje się w okolicy kolektora wydechowego lub wylotowego. Obudowa katalizatora jest czymś w rodzaju puszki, która ma dodatkowo izolację cieplną. Reaktor katalityczny połączony jest z rurą wydechową, czyli elementem, przez który przepływają spaliny powstające podczas pracy silnika. Jeżeli konwerter katalityczny w naszym samochodzie ulegnie uszkodzeniu, powinniśmy jak najszybciej udać się do autoryzowanego serwisu w Strzegomiu w celu sprawdzenia jego stanu oraz jego ewentualnej regeneracji.

Regeneracja filtra DPF, FAP Strzegom

Regeneracja filtra DPF, FAP Strzegom
Regeneracja filtra DPF, FAP Strzegom

Każde auto wyprodukowane po 2002 roku z silnikiem wysokoprężnym jest wyposażone w zaawansowany układ oczyszczania spalin zwanym filtrem cząstek stałych. Mimo tego, że budowa samego DPF’a nie jest wielce skomplikowana, wiele modeli ma poważne problemy będące skutkiem właśnie tego urządzenia. Filtr cząstek stałych jest to ceramiczny wkład posiadający częściowo zatkane i porowate kanaliki, których zadaniem jest przefiltrowanie spalin z cząstek stałych, jednakże z czasem wkład ten zaczyna się zapychać. W celu uniknięcia całkowitego zatoru i konieczności wymiany, w Strzegomiu konstruktorzy stworzyli system samooczyszczania zwany aktywną regeneracją DPF. Niestety bardzo często aktywna regeneracja filtra cząstek stałych jest przerywana na skutek wyłączenia silnika i tym samym dopływu dodatkowej dawki paliwa. Wielokrotne przerywanie takiej czynności prowadzi do nadmiernego przytykania się filtra, a dalej wiąże się z konsekwencjami w postaci utraty mocy lub poważniejszymi awariami osprzętu silnika, a nawet uszkodzeniem samej jednostki napędowej.

Z czego znany jest Strzegom?

Z czego znany jest Strzegom?
Z czego znany jest Strzegom?

Strzegom jest historycznym miasteczkiem w województwie dolnośląskim, leżące przy trasie nr 5, pomiędzy Wrocławiem i Jelenią Górą, na północ od Świdnicy. Według danych miasteczko to liczy około 16 tysięcy mieszkańców. Jeżeli planujemy podróż do Strzegomia, powinniśmy sprawdzić stan techniczny swojego samochodu w tym także katalizatora oraz filtra DPF. Do głównych zabytków tego miasta zaliczymy między innymi ośrodek historyczny miasta, kilka Kościołów, mury obronne, bramę Ptasią, a także mury obronne i kilka zabytkowych domów. Strzegom jest to bardzo ważny ośrodek przemysłu kamieniarskiego, a w mieście istnieje bardzo dużo firm zajmujących się wyrobami z granitu i bazaltu. Wiele obiektów w naszym kraju i Europie jest wyłożona strzegomskim granitem. W tym mieście jest także obecny przemysł maszynowy, spożywczy, papierniczy i odzieżowy. Warto wiedzieć, że Strzegomia położona jest w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej, w której znajduje się wiele elementów zaliczanych do obiektów dziedzictwa kulturowego.