Czy można legalnie wyciąć filtr DPF?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

  • check

    CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

  • check

    Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

  • check

    GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

  • check

    Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Serwis regeneracji DPF
Wycinanie filtra DPF

Wycięcie filtra cząstek stałych z układu wydechowego pojazdu nie jest nielegalne, natomiast zabronione już jest wyjechanie na drogę bez obecności tego podzespołu. Ponadto za ten czyn grożą poważne konsekwencje; strata dowodu rejestracyjnego, kosztowny mandat, utrudnione przejście przeglądu technicznego. Poza tym, jeśli po wycięciu DPF nie zostaną wprowadzone zmiany w sterowniku jednostki napędowej, to powstaną poważniejsze usterki. Filtr cząstek stałych ma za zadanie chronić nasze środowisko przed toksycznymi związkami chemicznymi, które są w spalinach, dlatego właśnie z tego powodu nie można się go ot tak pozbyć bez konsekwencji. Patrząc na kary, jakie Ci grożą za usunięcie DPF, nie opłaca się tego robić, tym bardziej że w późniejszym czasie i tak będzie Cię czekać ponowny montaż podzespołu.

Usuwanie DPF - czy warto wycinać filtr cząstek stałych? - Wycięcie DPF

Konsekwencje, które możesz ponieść z powodu usunięcia filtra cząstek stałych z pojazdu, są na tyle poważne, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest podjąć inne kroki w tym kierunku. Jeżeli towarzyszy Ci problem zapchanego DPF, to oddaj go do serwisu na regenerację, a dokładniej na czyszczenie hydrodynamiczne, które wyniesie Cię mniej pieniędzy niż usługa wycinania filtra cząstek stałych. Zyskasz dzięki temu całkowicie sprawny filtr DPF oraz unikniesz problemów z prawem.

Usuwanie filtra DPF – nie ma z tym problemu, ale jest spór - Kara za brak DPF w Niemczech

Można zauważyć, że aktualnie nietrudno znaleźć warsztaty, w których nagminnie usuwane są filtry cząstek stałych. Nie będziemy już powtarzać, że jest to nierozsądne i że można mieć z tego tytułu kłopoty. Wydawać by się mogło, że samo wycięcie DPF jest proste i mało kosztowne. Nic bardziej mylnego, ponieważ za całą wykonaną usługę możesz zapłacić nawet ponad 1000 złotych. Za wjazd na teren Niemiec bez filtra cząstek stałych możesz zapłacić około 1000 euro, natomiast w Austrii nawet 3500 euro.

Usuwanie filtra DPF - kara

Usuwanie filtra DPF legalne, ale jazda zagrożona grzywną - Kara za wycięcie DPF

Temat kar za wycięcie filtra cząstek stałych jest wielokrotnie powielany, ponieważ jest to bardzo poważny problem. Właściciele swoich diesli nie chcą stosować się do odgórnie narzuconych zasad prawidłowej eksploatacji pojazdu, tylko wolą pozbyć się raz na zawsze problemu, nie zdając sobie sprawy, że w razie dokładnej kontroli i weryfikacji braku filtra DPF w układzie wydechowym, ponosi się srogie kary i nakładany jest nakaz ponownego montażu DPF. Kary za usunięcie podzespołu wymienialiśmy na wstępnie artykułu.

Co o tym myślisz?

Komentarze

Vitek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
W Polsce usunięcie filtra cząstek stałych (DPF) jest nielegalne. Wprowadzenie takiej modyfikacji do samochodu jest zabronione i grozi za to mandat w wysokości 500 złotych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, pozbawienie samochodu filtra DPF może skutkować obniżeniem jego sprawności i wydajności, a także zwiększeniem emisji szkodliwych substancji do środowiska. Warto pamiętać, że filtr DPF jest ważnym elementem układu wydechowego, którego zadaniem jest oczyszczanie spalin z szkodliwych substancji. Jego usunięcie nie tylko jest nielegalne, ale także nieodpowiedzialne ekologicznie.
Lotek
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
W niektórych krajach można legalnie wyciąć filtr DPF, pod warunkiem że zostanie zamontowany zamiennik spełniający odpowiednie normy emisji spalin. W innych krajach taka modyfikacja jest zabroniona i może prowadzić do konsekwencji prawnych. Przed podjęciem decyzji o wycięciu filtra DPF należy sprawdzić, czy taka modyfikacja jest legalna w danym kraju i czy nie naraża nas na konsekwencje prawne. Ważne jest także, aby pamiętać, że filtr DPF jest ważnym elementem systemu ochrony środowiska, który chroni nasze powietrze przed szkodliwymi związkami chemicznymi zawartymi w spalinach. Warto więc rozważyć inne sposoby na poprawę wydajności samochodu, niż wycięcie filtra DPF.
Jurek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Świetny artykuł, utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że nie powinienem wycinać dpf-a. Spróbuje go zregenerować w serwisie.
Zidane
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Wyciąć DPF można, ale jeździć już nie xD
Waldek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Czyli dobrze myślałem, że nie jest to legalne..
Bożydar
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Dobrze, ze trafilem na ten artykul bo juz mialem w planach go wyciać . Polecam przeczytac!

Popularne wpisy