Jak wyczyścić FAP domowym sposobem?

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - 390 zł netto  Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów

 • check

  CZAS REALIZACJI  1-2 dni robocze

 • check

  Cena - 550 zł netto  Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  GWARANCJA  2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2
Firma regeneracji filtrów FAP
Jak wyczyścić filtr FAP domowym sposobem?

Filtr cząstek FAP może być traktowany specjalnymi preparatami. Taki środek jest wlewany do paliwa, dzięki czemu ułatwia on oczyszczanie spalin. Warto jednak wiedzieć, że nie są one na tyle mocne, aby miały zastąpić fachową regenerację FAP i DPF, którą normalnie wykonuje się w serwisie. Nie zapominaj, że oprócz sadzy wewnątrz podzespołu gromadzi się także popiół. Ponadto przestrzegamy przed podejmowaniem się prób stosowania środków typu Kret tudzież Domestos, ponieważ mają bardzo żrący skład, zatem mógłbyś doprowadzić do trwałego zniszczenia wkładu. Przypominamy, że mechaniczne uszkodzenia są przeszkodą do przeprowadzenia regeneracji podzespołu.

Jak wyczyścić DPF? Domowe sposoby czyszczenia filtrów cząstek stałych - Czyszczenie DPF bez demontażu

Tak, jak napisaliśmy powyżej, bez problemu możesz zaopatrzyć się w preparat do DPF-ów i FAP-ów, a także dolać je do paliwa. Pomoże to zarówno w bieżącym oczyszczaniu podzespołu, jak i w utrzymaniu go w lepszej kondycji. Czyszczenie filtra cząstek stałych bez demontażu sprawdzi się w przypadku nagromadzenia małej ilości sadzy. Taki środek nie ma na tyle mocnego składu, aby był w stanie udrożnić wkład filtra DPF również z popiołu. Popiół usuniesz dzięki hydrodynamicznemu czyszczeniu w ASO. Niektórzy też próbują własnymi siłami odblokowywać zatkane kanaliki filtrujące myjką ciśnieniową oraz sprężonym powietrzem. Czy my polecamy takie rozwiązania? No nie do końca, lepiej już zastosować preparat do usuwania sadzy albo po prostu umówić się na fachową regenerację w serwisie.

Jak wyczyścić filtr DPF / FAP (cząstek stałych) w samochodzie? - Czym wyczyścić DPF?

Jeżeli w filtrze cząstek stałych nagromadziło się zbyt dużo sadzy i popiołu, to niezwłocznie należy go usunąć wodą pod ciśnieniem. Oczywiście serwisy oferują też inne metody regeneracji tego podzespołu, jednak służą one głównie w usuwaniu sadzy albo nie są zbyt bezpieczne dla wkładu DPF. Mycie hydrodynamiczne jest naprawdę bezpieczne dla podzespołu, ale trzeba uważać, żeby nie wypłukać metali szlachetnych.

Czym wyczyścić DPF?

Czyszczenie filtra cząstek stałych – jak przywrócić mu sprawność? - Jak usunąć popiół z DPF?

Po pierwsze: powinieneś wypalić zawartość filtra DPF, po drugie: umówić się na diagnostykę i regenerację DPF. Twoim obowiązkiem jest raz w tygodniu wyjechać za miasto, aby sadza mogła się wypalić z wnętrza podzespołu. Nie wolno też przerwać procesu samooczyszczania filtra cząstek stałych, bo w konsekwencji uszkodzić jego oraz silnik. Jeśli DPF nie chce się wypalać, to może przeszkadza mu popiół. Wcześniej napisaliśmy, że popiół jest możliwy do usunięcia wyłącznie metodą wodną pod ciśnieniem. Ten element układu wydechowego odzyska 100% parametrów.

Udostępnij

Co o tym myślisz?

Komentarze

Marek
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
FAP (filtr cząstek stałych) jest elementem układu wydechowego samochodu, którego zadaniem jest usuwanie zanieczyszczeń emitowanych przez silnik. FAP zatrzymuje te zanieczyszczenia, gromadząc je w swojej strukturze, co pozwala na ich usunięcie z układu wydechowego. Wyczyszczenie FAP w domowym zaciszu nie jest zalecane, ponieważ wymaga to specjalistycznego sprzętu i chemikaliów oraz odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Niewłaściwe wyczyszczenie FAP może prowadzić do uszkodzenia tego elementu lub innych elementów układu wydechowego, co będzie wymagało kosztownych napraw.

Popularne wpisy

27 października 2020

Filtr cząstek stałych Mercedes cena | Porównanie 13

Porównanie numer 13, dotyczące części, jaką jest filtr cząstek stałych, jego cena w kontekście marki Mercedes. Pochodzący z Niemiec producent samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych niezwykle popularny w Polsce. Na ulicach miast w kraju można spotkać wiele różnych typów pojazdów wyprodukowanych p ...