Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów -Aixam-filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Aixam to pochodząca z Francji firma, która zajmuje się produkcją pojazdów samochodowych segmentu micro. Zarówno obecna oferta, jak i historia marki, to bardzo ciekawe zagadnienia, których nie powinien pominąć żaden fan motoryzacji, zwłaszcza tej z kraju koncernu PSA. Nazwa Aixama pochodzi najprawdopodobniej od nazwy miejscowości, w której mieści się siedziba koncernu. Aix-les-Bain automobile dało początek firmie Aixam-Mega S.A. Jej początki datuje się na rok 1983, czyli stosunkowo niedawno, biorąc pod uwagę przeszło wiek historii światowej motoryzacji, a data ta wymuszona została przejęciem bankrutującej firmy AROLA. Już w 1984 roku rozpoczęła się produkcja pierwszego mikrosamochodu o marce Aixam, a 8 lat później powołano do życia wewnętrzną komórkę produkcyjną o nazwie Mega. Mega miała sygnować samochody sportowe i ekskluzywne samochody osobowe, jednak od pomysłu Aixam odszedł, oddając budowę samochodów sportowych specjalistom, a sama marka trafiła na maski niewielkich samochodów dostawczych.

 

Sygnowane logiem Mega samochody sportowe opuściły fabrykę Aixama jednak nie udało się zyskać dla nich odpowiedniej widowni, a wyścig technologiczny sprawił, że liczącymi się graczami na planszy samochodów sportowych pozostali jedynie dysponujący ogromnym kapitałem giganci, a Aixam rozsądnie doszedł do wniosku, że rynek samochodów dostawczych i użytkowych jest znacznie lepszym miejscem do robienia pieniędzy niż niszowa strefa ekskluzywnych samochodów sportowych.

 

Obecnie Aixam-Mega jest właścicielem firmy NICE Car Company, która jest jednym z liderów w produkcji samochodów typu microcar oraz pojazdów o napędzie elektrycznym. Bardzo interesująca jest oferta samochodów użytkowych, zapewniająca do transportu śródmiejskiego, zwłaszcza w metropoliach zarówno wygodnego "sidera" jak i funkcjonalnego Vana. Co prawda wizja samochodów użytkowych elektrycznych dopiero majaczy w oddali, a wśród dostawców wciąż rządzą diesle, jednak nawet w przypadku tak niewielkich samochodów, jak segment mikro Aixama, można spodziewać się problemów z filtrem DPF, zwłaszcza jeśli nasz DPF jest filtrem FAP, gdzie dotryskiwana ceryna zapycha je jeszcze szybciej niż DPF-y.

 

Katalizator z samochodu marki Aixam na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów w pojazdach Aixam

 

Katalog Aixam filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Aixam oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Aixam

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Aixam 398
Regeneracja filtra FAP Aixam 398
Mycie katalizatora Aixam 398
Płukanie katalizatora SCR Aixam 398
Naprawa filtra cząstek stałych Aixam 398
Płukanie, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Aixam 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Aixam, usuwanie filtra cząstek stałych Aixam 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora Aixam 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Aixam

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer