Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Alpina

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Alpina

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W którym serwisie możliwa jest opcja czyszczenia filtrów DPF dla pojazdów z koncernu Alpina?

Uszkodzone filtry DPF/FAP można wyczyścić w specjalistycznej pracowni regeneracji. Jest to bardzo przystępna możliwość, gdyż do serwisu filtry cząstek stałych można doręczyć samodzielnie lub ustalić usługę kuriera, która zawiera transport filtrów DPF do warsztatu oraz z powrotem do domu klienta.

Jak odbywa się realizacja regeneracji filtrów FAP z samochodów osobowych z koncernu Alpina w specjalistycznym warsztacie?

W specjalistycznym warsztacie w celu przeprowadzenia renowacji filtrów DPF i FAP z samochodów z koncernu Alpina postępujemy zgodnie z określonymi procedurami, do jakich należą:
 • Odbiór od klientów filtrów i katalizatorów SCR przywiezionych do serwisu bez pośredników bądź z pomocą współpracującej z nami firmy kurierskiej.
 • Przekazanie filtrów cząstek stałych z osobówek produkcji Alpina do pracowni, gdzie specjalnym urządzeniem weryfikowany jest monolit.
 • W sytuacji, gdy stan filtra cząstek stałych determinuje konieczność przeprowadzenia regeneracji na wysokiej klasy maszynach, filtr cząstek stałych jest montowany do przyrządu służącego do oczyszczania.
 • Realizacja powtórnych testów na wyczyszczonych i wysuszonych filtrach cząstek stałych z aut wyprodukowanych przez koncern Alpina.
 • Sporządzenie dokumentacji dotyczących działania filtrów cząstek stałych i katalizatorów po procesie renowacji oraz dostarczenie naprawionych elementów do klienta.

Ile potrzeba zapłacić za realizację opcji regeneracji filtrów dla aut wyprodukowanych przez koncern Alpina wyposażonych w silnik wysokoprężny?

Cena poddania czyszczeniu filtrów cząstek stałych dla samochodów z logo Alpina okazuje się naprawdę korzystna i sięga niewielki procent wartości nowego filtra.

Jak najlepiej przywieźć filtry i katalizatory SCR samochodów osobowych z logo Alpina, by na terenie specjalistycznej pracowni mogła zostać wykonana procedura oczyszczania?

W warsztacie renowacji filtrów udostępniamy klientom zastosowanie jednej z dwóch możliwości: filtry i katalizatory SCR można samodzielnie przywieźć do serwisu lub umówić pracownika firmy kurierskiej, który zajmie się wysyłką filtrów DPF do serwisu i z powrotem do klienta.

Jakiej kategorii filtry DPF z pojazdów marki Alpina można poddawać naprawie filtrów cząstek stałych i katalizatorów?

Zasadniczo wszystkie filtry FAP mogą być poddane czyszczeniu, w tym:
 • filtry i katalizatory SCR do aut osobowych,
 • filtry DPF i FAP do pojazdów ciężarowych,
 • filtry cząstek stałych do samochodów dostawczych.

Jakie są sygnały niesprawności filtrów cząstek stałych i katalizatorów w autach marki Alpina oraz wskazują na to, że filtr FAP kwalifikuje się do renowacji filtrów?

Często występujące sygnały uszkodzenia filtrów cząstek stałych i katalizatorów w pojazdach marki Alpina to:
 • wzrost zużycia paliwa;
 • skoki obrotów silnika;
 • czarny dym z wydechu;
 • brak możliwości odpalenia auta;
 • ograniczenie osiągów.

Co świadczy o tym, że opłaca się zrealizować regenerację filtrów DPF z samochodów produkcji Alpina w fachowym zakładzie?

Opłaca się wybrać naszą ofertę koncentrujące się wokół oczyszczania filtrów FAP w pojazdach marki Alpina, bo:
 • Nasze usługi są wysokiej jakości.
 • Wszystkie zregenerowane przez nas elementy są jak nowe, dlatego udzielamy im też gwarancji jak na nowe.
 • Jesteśmy największą i najnowocześniejszą tego typu pracownią w kraju.
 • Nasza oferta cenowa jest bardzo atrakcyjna.
 • Dołączamy dokumentację do wszystkich wykonanych zleceń.

Firma Alpina Burkard Bovensiepen to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów bazujących na modelach marki BMW. Mimo że wiele osób odnosi wrażenie, że jest to firma tuningująca samochody lub wprowadzająca poprawki optyczne, to jest to przedsiębiorstwo produkcyjne, a właściwie manufaktura.

 

Alpina powstaje w roku 1965 jako producent maszyn do pisania, a następnie maszyn tkackich, jednak ani jedna, ani druga opcja nie przyniosła założycielowi Burkardovi Bovensiepenowi pieniędzy takich jak udoskonalanie, i tak świetnych produktów marki BMW. Wykorzystanie linii produkcyjnych bawarskiej marki do produkcji spersonalizowanych elementów wchodzących w skład samochodów marki Alpina sprawia, że kontrola jakości (z której znane jest BMW) obejmuje również Alpinę. Dodatkowo jest to dowód na ścisłą współpracę między firmami.

 

Alpina jest w Niemczech za niezależną firmę, a kupując jej produkty, otrzymujemy dowód rejestracyjny wystawiony nie na tuningowane BMW, ale na oryginalny samochód marki Alpina.

 

Wykorzystywane przez Alpinę rozwiązania zarówno w zakresie zmian czysto kosmetycznych, jak i technicznych mają swój charakter i dla wprawnego oka stanowią sygnaturę, podpis firmy z Buchloe w Bawarii. Charakterystyczne dla Alpiny są duże koła o specyficznej budowie i złote lub srebrne wykończenia błękitnego lakieru Alpiny.

 

Alpina nie stroni od turbo doładowanych silników wysokoprężnych diesla, a najsłabsza montowana jednostka ma przeszło 200 koni (214 KM D3 Biturbo). Rozwiązania takie pociągają za sobą szereg konsekwencji jak konieczność (już nie możliwość, a konieczność) stosowania minimum dwóch turbosprężarek, zmiennej geometrii, zaworu recyrkulacji spalin i oczywiście niesławnego DPF-a, który ma tendencje do zapychania się znacznie wcześniej, niż przewiduje to jego producent. Jednak jeśli chodzi o kwestie ekologiczne, to nie można zarzucić Alpinie nic. Podczas gdy koledzy z branży dwoili się i troili, by znaleźć sposób, jak oszukać system i obejść system kontroli ilości produkowanych spalin, tak Alpina wybrała rozwiązanie najprostsze i najtrudniejsze zarazem. Dopracowali technologię na tyle, aby testy przejść pomyślnie. VW powinien brać przykład, jeśli wolno podzielić się opinią. Tak, filtr cząstek stałych DPF to nic złego. Zapchany filtr DPF można regenerować.

 

Skoro już o ekologii mowa, nie można nie wspomnieć w tym miejscu o E21, najsłabszym, bo pierwszym wyprodukowanym kiedykolwiek modelu Alpiny. Samochód pochodzi z 1975 roku i to właśnie nim Alpina debiutowała na rynku samochodowym. Po udoskonaleniu i wprowadzeniu do konstrukcji samochodu aerodynamicznych poprawek powstała Alpina 318i, najbardziej oszczędne i ekologiczne BMW na świecie, które wzięło udział w ekologicznym supermaratonie Shell, gdzie osiągnęło średnie spalanie 2,67 litra na 100 km.

 

Katalizator SCR z samochodu marki Alpina na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie katalizatorów SCR w samochodach marki Alpina

 

Katalog Alpina filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Alpina oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Alpina

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Alpina 398
Regeneracja filtra FAP Alpina 398
Mycie katalizatora Alpina 398
Płukanie katalizatora SCR Alpina 398
Naprawa filtra cząstek stałych Alpina 398
Płukanie, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Alpina 1490
Wycinanie filtra DPF Alpina, usuwanie filtra DPF Alpina 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych Alpina 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Miłosz
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Objawy zatkanego filtra DPF/FAP to: Wzrost emisji spalin Spadek mocy silnika Brak reakcji na przyspieszenie Check Engine (migające kontrolki silnika) Problemy z odpaleniem silnika Wzrost zużycia paliwa. Po rozpoznaniu u siebie w samochodzie tego typu objawów należy jak najszybciej spróbować wypalić filtr cząstek stałych lub udać się do serwisu na diagnostykę oraz mechaniczną regenerację.
Remigiusz
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Nie ma co inwestować w nowe filtry za parę tysięcy, skoro taka dobra i znana firma je czyści i udziela na usługę gwarancji. Ja jestem na tak.