Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów -Alpina-filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Firma Alpina Burkard Bovensiepen to przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją samochodów bazujących na modelach marki BMW. Mimo że wiele osób odnosi wrażenie, że jest to firma tuningująca samochody lub wprowadzająca poprawki optyczne, to jest to przedsiębiorstwo produkcyjne, a właściwie manufaktura.

 

Alpina powstaje w roku 1965 jako producent maszyn do pisania, a następnie maszyn tkackich, jednak ani jedna, ani druga opcja nie przyniosła założycielowi Burkardovi Bovensiepenowi pieniędzy takich jak udoskonalanie, i tak świetnych produktów marki BMW. Wykorzystanie linii produkcyjnych bawarskiej marki do produkcji spersonalizowanych elementów wchodzących w skład samochodów marki Alpina sprawia, że kontrola jakości (z której znane jest BMW) obejmuje również Alpinę. Dodatkowo jest to dowód na ścisłą współpracę między firmami.

 

Alpina jest w Niemczech za niezależną firmę, a kupując jej produkty, otrzymujemy dowód rejestracyjny wystawiony nie na tuningowane BMW, ale na oryginalny samochód marki Alpina.

 

Wykorzystywane przez Alpinę rozwiązania zarówno w zakresie zmian czysto kosmetycznych, jak i technicznych mają swój charakter i dla wprawnego oka stanowią sygnaturę, podpis firmy z Buchloe w Bawarii. Charakterystyczne dla Alpiny są duże koła o specyficznej budowie i złote lub srebrne wykończenia błękitnego lakieru Alpiny.

 

Alpina nie stroni od turbo doładowanych silników wysokoprężnych diesla, a najsłabsza montowana jednostka ma przeszło 200 koni (214 KM D3 Biturbo). Rozwiązania takie pociągają za sobą szereg konsekwencji jak konieczność (już nie możliwość, a konieczność) stosowania minimum dwóch turbosprężarek, zmiennej geometrii, zaworu recyrkulacji spalin i oczywiście niesławnego DPF-a, który ma tendencje do zapychania się znacznie wcześniej, niż przewiduje to jego producent. Jednak jeśli chodzi o kwestie ekologiczne, to nie można zarzucić Alpinie nic. Podczas gdy koledzy z branży dwoili się i troili, by znaleźć sposób, jak oszukać system i obejść system kontroli ilości produkowanych spalin, tak Alpina wybrała rozwiązanie najprostsze i najtrudniejsze zarazem. Dopracowali technologię na tyle, aby testy przejść pomyślnie. VW powinien brać przykład, jeśli wolno podzielić się opinią. Tak, filtr cząstek stałych DPF to nic złego. Zapchany filtr DPF można regenerować.

 

Skoro już o ekologii mowa, nie można nie wspomnieć w tym miejscu o E21, najsłabszym, bo pierwszym wyprodukowanym kiedykolwiek modelu Alpiny. Samochód pochodzi z 1975 roku i to właśnie nim Alpina debiutowała na rynku samochodowym. Po udoskonaleniu i wprowadzeniu do konstrukcji samochodu aerodynamicznych poprawek powstała Alpina 318i, najbardziej oszczędne i ekologiczne BMW na świecie, które wzięło udział w ekologicznym supermaratonie Shell, gdzie osiągnęło średnie spalanie 2,67 litra na 100 km.

 

Katalizator SCR z samochodu marki Alpina na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie katalizatorów SCR w samochodach marki Alpina

 

Katalog Alpina filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Alpina oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Alpina

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Alpina 398
Regeneracja filtra FAP Alpina 398
Mycie katalizatora Alpina 398
Płukanie katalizatora SCR Alpina 398
Naprawa filtra cząstek stałych Alpina 398
Płukanie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Alpina 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Alpina, usuwanie filtra cząstek stałych Alpina 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP Alpina 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Alpina

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer