Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Aston Martin -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Pochodząca z Gaydon, w Warwickshire firma Aston Martin, już w nazwie ma ukryte sportowy pazur. Nazwa pochodzi od nazwiska założyciela Lionela Martina oraz nazwy organizowanego w Anglii wyścigu samochodowego Aston Clinton Hill Climb, co już na początku działalności firmy miało świadczyć o wyczynowych zapędach produkowanych w przyszłości maszyn.

Firma została założona w roku 1914, jako pomysł na wypełnienie luki, którą dostrzegli założyciele i jednocześnie kierowcy wyścigowi, a mianowicie duża ilość niedoskonały maszyn, na których przyszło się ścigać, nie zapewniała odpowiedniego zaplecza świetnym kierowcom, o które zadbać swoimi produktami chcieli Martin i Robert Bamford. Pierwsze plany powstrzymał wybuch I wojny Światowej.

Dzięki zapomodze finansowej brytyjskiego miłośnika motoryzacji polskiego pochodzenia, Louisa Zborowskiego, udało się po wojnie wznowić projekt, a "Bunny", pierwszy model Aston Martina znalazł miejsce w czołówce samochodów wyścigowych w Grand Prix Francji. Zaledwie trzy lata po pierwszych sukcesach Martin opuszcza przedsiębiorstwo, a jego miejsce zajmuje brytyjska szlachta, m.in. Lord Charnwood oraz Sir Arthur Sutherland. Oczywiście wizja Aston Martina jako producenta samochodów wyścigowych została zachowana, a model AM Speed Model święcił tryumfy na torach całego świata. Druga Wojna Światowa to znów zastój w produkcji, ponieważ przedsiębiorstwo zostało zmilitaryzowane i produkowało sprzęt wojskowy na zamówienie rządu.

Po wojnie w 1947 roku przedsiębiorstwo zostało zakupione przez Davida Browna, który w tym samym czasie kupił również Lagondę (również zajmującą się produkcją samochodów wyścigowych) a nazwa przedsiębiorstwa zmieniła się na Aston Martin Lagonda Limited.

Pod maskami Aston Martinów instalowane były bardzo charakterystyczne silniki. Po pierwsze rzędowy silnik z 6 cylindrami o pojemności 3,7 litra oraz widlasty V8 o pojemności 5,3 litra (ósemka była wykorzystana w Astonie Martinie Jamesa Bonda V8 Vantage) oba zaprojektowane przez polskiego inżyniera Tadeusza Marka, z czego drugi wspomniany silnik był produkowany przez 32 lata.

Sportowy i ekskluzywnych charakter nie opuścił Aston Martina nawet po przejęciu całości udziałów przez Forda, a luksusowa stylistyka tych aut na dobre zagościła na srebrnym ekranie, między innymi w filmach o Jamesie Bondzie.

Aby sprostać wymaganiom prawa Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej w kwestii ilości emitowanych spalin, konieczne było zainstalowanie w Astonach specjalnego układu redukcji emisji spalin, a w układzie wydechowym można znaleźć zarówno katalizatory spalin, jak i filtr cząstek stałych. Dzięki najnowocześniejszej dostępnej technologii jest w Polsce zakład, który zajmuje się również regeneracją filtrów DPF do Astona Martina.

 

 

Katalizator z samochodu marki Aston Martin na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów w samochodach Aston Martin

 

Katalog Aston Martin filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Aston Martin oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Aston Martin

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Aston Martin 320
Regeneracja filtra FAP Aston Martin 320
Mycie katalizatora Aston Martin 320
Płukanie katalizatora SCR Aston Martin 320
Naprawa filtra cząstek stałych Aston Martin 320
Mycie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Aston Martin 1490
Wycinanie katalizatora SCR Aston Martin, usuwanie katalizatora SCR Aston Martin 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Aston Martin 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Aston Martin

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer