Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Czyszczenie filtrów FAP

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Czyszczenie filtrów FAP jest to proces polegający na usunięciu z wkładu filtra zebranych tam w procesie filtrowania spalin zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla. Ponieważ filtr zbudowany z węglika krzemu ma przepuszczalność rozpoczynającą się od średnic wielkości 0,9 mikrometra i mniej, teoretycznie nie ma możliwości, aby cząstki stałe, których średnica rozpoczyna się od 1 mikrometra, opuściły wnętrze filtra. Dzieje się tak dlatego, że kanaliki, którymi wędrują spaliny, są jednostronnie zaślepione, co uniemożliwia przepływ inny, jak jedynie poprzez strukturę filtra, jednak nieuchronnie prowadzi to do zapychania się filtrów, odfiltrowywanymi zanieczyszczeniami. W przypadku filtrów FAP, sytuacja jest o tyle subtelnie inna, niż w przypadku filtrów DPF (filtr Fap jest mokry, DPF suchy), że w przypadku filtra FAP do mieszanki paliwa wtryskiwana jest ceryna (płyn Eloyss bogaty w tlenek ceru), której zadaniem jest obniżanie temperatury dopalania sadzy w filtrze. Jej obecność sprawia, że prócz popiołów w procedurze dopalania sadzy powstaje również wspomniany tlenek ceru, którego obecność sprawia, że popiół przybiera charakterystyczna ceglastoczerwoną barwę. Prowadzi to do zapychania się filtra, a w tym konkretnie przypadku czyszczenie filtrów FAP jest niezbędne do naprawienia filtra cząstek stałych, ponieważ tego tlenku nie można dopalić w żaden sposób. Jedyną metodą czyszczenia filtra FAP jest skuteczne oczyszczanie metodą wodną. Ważną informacją jest fakt, że jest to najtańsza dostępna metoda na czyszczenie filtr FAP.

 

Filtr FAP przygotowany do czyszczenia na stole w pracowni
Czyszczenie filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Regeneracja katalizatora SCR 398
Naprawa filtra cząstek stałych 398
Czyszczenie filtra DPF 398
Mycie filtra FAP 398
Płukanie katalizatora 398
Czyszczenie, mycie katalizatora SCR do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Czyszczenie filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer