Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Czyszczenie filtrów FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Czyszczenie filtrów FAP jest to proces polegający na usunięciu z wkładu filtra zebranych tam w procesie filtrowania spalin zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla. Ponieważ filtr zbudowany z węglika krzemu ma przepuszczalność rozpoczynającą się od średnic wielkości 0,9 mikrometra i mniej, teoretycznie nie ma możliwości, aby cząstki stałe, których średnica rozpoczyna się od 1 mikrometra, opuściły wnętrze filtra. Dzieje się tak dlatego, że kanaliki, którymi wędrują spaliny, są jednostronnie zaślepione, co uniemożliwia przepływ inny, jak jedynie poprzez strukturę filtra, jednak nieuchronnie prowadzi to do zapychania się filtrów, odfiltrowywanymi zanieczyszczeniami. W przypadku filtrów FAP, sytuacja jest o tyle subtelnie inna, niż w przypadku filtrów DPF (filtr Fap jest mokry, DPF suchy), że w przypadku filtra FAP do mieszanki paliwa wtryskiwana jest ceryna (płyn Eloyss bogaty w tlenek ceru), której zadaniem jest obniżanie temperatury dopalania sadzy w filtrze. Jej obecność sprawia, że prócz popiołów w procedurze dopalania sadzy powstaje również wspomniany tlenek ceru, którego obecność sprawia, że popiół przybiera charakterystyczna ceglastoczerwoną barwę. Prowadzi to do zapychania się filtra, a w tym konkretnie przypadku czyszczenie filtrów FAP jest niezbędne do naprawienia filtra cząstek stałych, ponieważ tego tlenku nie można dopalić w żaden sposób. Jedyną metodą czyszczenia filtra FAP jest skuteczne oczyszczanie metodą wodną. Ważną informacją jest fakt, że jest to najtańsza dostępna metoda na czyszczenie filtr FAP.

 

Filtr FAP przygotowany do czyszczenia na stole w pracowni
Czyszczenie filtrów FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Czyszczenie katalizatora 320
Regeneracja filtra FAP 320
Mycie katalizatora SCR 320
Naprawa filtra DPF 320
Płukanie, regeneracja katalizatora do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie filtra cząstek stałych 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Czyszczenie filtrów FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer