Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Czyszczenie Katalizatorów

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Czyszczenie katalizatorów polega na usunięciu złogów zanieczyszczeń zbierających się na powierzchni wnętrza katalizatora. Zadaniem katalizatora jest wychwyt trujących cząsteczek tlenku azotu, opisywanych ogólnym symbolem NOx. Odpowiedzialne są one za większość chorób układu oddechowego, za których przyczynę uznaje się eksploatację samochodów z silnikiem wysokoprężnym. Są również główna przyczyna powstawania smogu w dużych aglomeracjach miejskich. Dlatego też nieodzownym elementem współczesnych układów wydechowych, zwłaszcza w dieslach produkowanych po 2006 roku (kiedy to wprowadzona została norma emisji spalin Euro 4), są katalizatory.

Katalizatory dzielmy ogólnie na dwa podstawowe podtypy i są to katalizatory oksydacyjne i katalizatory SCR, które zadanie pełnią podobne, lecz różnią się miedzy sobą w sposób zasadniczy. W katalizatorze samochodowym, czyli w zasadzie w utleniającym reaktorze katalitycznym, znajduje się na powierzchni styku katalizator spaliny folia katalityczna składająca się z platyny i cyrkonu, który pod wpływem wysokiej temperatury przechodzi do postaci półpłynnej i nadaje właściwości katalityczne platynie.

Gdy zgromadzona na powierzchni ilość zanieczyszczeń jest zbyt duża, uniemożliwia to pracę katalizatorowi, ponieważ film platynowo-cyrkonowy nie ma możliwości przereagowywania tlenków azotu ze spalinami. Przywrócenie sprawności katalizatorowi nie jest trudne, jednak należy postępować z nim ostrożnie, ponieważ łatwo uszkodzić delikatną strukturę folii katalitycznej. Cena czyszczenia katalizatora zazwyczaj wynosi tyle samo ile czyszczenie filtra cząstek stałych.

 

 

Katalizator przygotowany do czyszczenia na stole w pracowni
Czyszczenie katalizatorów

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Naprawa katalizatora SCR 398
Mycie filtra FAP 398
Regeneracja katalizatora 398
Płukanie filtra cząstek stałych 398
Czyszczenie filtra DPF 398
Mycie, regeneracja filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Czyszczenie Katalizatorów już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer