Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - DAF Trucks -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Gdy 1 kwietnia 1928 roku Huub van Doorne założył swój warsztat (i to wszystko dzięki dyrektorowi browaru) musiał jedynie wymyślić odpowiednią i chwytliwą nazwę dla swojej nowootwartej firmy. Wybór padł na Commanditaire Vennootschap Huub van Doorne's Machinefarbiek. Ponieważ warsztat prosperował, Huub znalazł pomocnika w postaci innego van Doorne'a, dyrektor browaru mógł opuścić firmę, a nazwę warsztatu zmieniono na Van Doorne's Aanhangwagen Fabriek. Oznaczała ona nie mniej nie więcej, a fabryka przyczep van Doorne'a. W skrócie DAF. Tak rozpoczyna się historia jednego z najważniejszych producentów na rynku samochodów ciężarowych.

Z racji wybuchu II Wojny Światowej, drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na środki transportu, a zwłaszcza na ciężarówki, stąd też DAF miał okazję na wprowadzenie niewielkim kosztem swoich prototypów, które przyjęły się wcale nieźle. Po wojnie produkcja ruszyła w systemie seryjnym. Huub i Wim van Doorne nie zdobyli sławy i pieniędzy tylko z powodu bycia świetnymi mechanikami. Byli również wizjonerami i inżynierami, i chętnie wprowadzali swoje zamysły w życie.

Projekt pasowego przełożenia napędu i produkcja zaprojektowanych przez Doorne'ów silników sprawiły, że już w 1957 roku wyprodukowana została seria próbna aut według projektu DAF, a także ich własnych silników. Kiedy w 1958 roku DAF przedstawił swój produkt, reakcja zaskoczyła wszystkich z samymi Van Doorne'ami włącznie. Otrzymali zamówienie na 4000 sztuk. Biorąc pod uwagę tak duże zamówienie, nie można się dziwić, że dział samochodów osobowych został sprzedany Volvo (wraz z projektem DAF 343, który jako Volvo 343 zyskał ogromne uznanie i cieszył się naprawdę sporym zainteresowaniem).

DAF produkując samochody ciężarowe, opierał się na sprawdzonych i skutecznych rozwiązaniach stale je tylko ulepszając, dzięki temu tytuł "Samochód Ciężarowy Roku" stał się nieodłączną częścią kolejnych premier DAF-a. Największym uznaniem spośród modeli lat dziewięćdziesiątych do dziś cieszy się seria 95, która tytuł auta roku wetowała dwukrotnie. W nowym millenium największym uznaniem spośród DAF-ów cieszyły się udoskonalone modele 95XF, a następnie 105XF, który został samochodem roku 2007. Dla podkreślenia spełnienia standardów emisji spalin normy Euro IV (tak, to ta od filtra cząstek stałych), w niewielkim stopniu zmieniono stylistykę, a w układzie wydechowym zamontowano filtr cząstek stałych i katalityczny układ selektywnej redukcji emisji spalin znany jako SCR.

Emisja spalin w przypadku samochodów ciężarowych jest sporym problemem, ponieważ ogromne silniki pracujące pod maskami ciągników siodłowych i ciężarówek produkują ich gigantyczne ilości, stąd tez konieczność zarówno chemicznego, jak i fizycznego oczyszczania spalin – stąd też konieczna obecność filtra cząstek stałych DPF. Można rzec, że jest to cena, jaką przychodzi nam zapłacić za czyste powietrze.

 

 

Filtr cząstek stałych z samochodu marki DAF Trucks na stole w pracowni przed regeneracją
Czyszczenie filtrów cząstek stałych marki DAF Trucks

 

Katalog DAF Trucks filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów DAF Trucks oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów DAF Trucks

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF DAF Trucks 320
Regeneracja filtra FAP DAF Trucks 320
Mycie katalizatora DAF Trucks 320
Płukanie katalizatora SCR DAF Trucks 320
Naprawa filtra cząstek stałych DAF Trucks 320
Czyszczenie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych DAF Trucks 1490
Wycinanie katalizatora SCR DAF Trucks, usuwanie katalizatora SCR DAF Trucks 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora DAF Trucks 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki DAF Trucks

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer