Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów -Daihatsu-filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Daihatsu to japońska firma motoryzacyjna zajmująca się produkcją samochodów osobowych przeznaczonych na japoński rynek. Powstało w roku 1907 jako firma Hatsudoki i zajmowała się produkcją silników. Już zaledwie 10 lat po rozpoczęciu prac nad silnikami powstają pierwsze prototypy lekkich ciężarówek czterokołowych. Produkcja co prawda przyjęła się wśród kochających ergonomię Japończyków, jednak producent postawił na produkcję samochodów osobowych. Pierwszym produktem, który opuścił linię produkcyjna aut osobowych Daihatsu był Daihatsu Bee, z angielskiego pszczoła, który był autem, dziś powiedzielibyśmy z segmentu micro, był autem dwuosobowym i posiadał "zaledwie" trzy koła.

Nazwa Daihatsu została przyjęta dopiero w roku 1951, trójkołowiec Bee, według oficjalnej nomenklatury nosił nazwę Hatsudoki, a pierwszym oficjalnie nazwanym Daihatsu samochodem był Hijet, kompaktowy minivan, zaprojektowany do transportu do 7 osób, dostępny również w wersji dostawczej.

Rozpoczęcie współpracy z firmą Toyota miało miejsce w 1967 roku, wtedy też Toyota stała się akcjonariuszem firmy Daihatsu. Dzięki możliwościom finansowym potentata, jakim jest Toyota, rozsądnie prowadzonej polityce rozwoju firmy (oczywiście we współpracy ze specjalistami Toyoty), Daihatsu rozpoczyna produkcję za granicami Japonii co znacznie zmniejsza koszt wytwarzania samochodów (produkcja ruszyła w Chinach).

Toyota, czując potencjał w marce Daihatsu zajęła najpierw w 1995 roku 33,4% akcji Daihatsu, a następnie w roku 1998 pakiet ponad 51%, stając się głównym udziałowcem firmy. Od 2009 roku auta marki Daihatsu dostępne są również na rynku polskim, a co za tym idzie, zaistniała konieczność spełnienia rygorystycznych norm emisji spalin, jakie narzuca Unia Europejska. Spełnienie wymagań co do emisji spalin w 2009 roku, wiązał się z utrzymaniem pułapów zawartych w normie Euro IV, a to z kolei wymagało obecności filtra cząstek stałych, cóż, taka jest cena czystego powietrza. Filtr cząstek stałych ma tendencję do zapychania się, regeneracja natomiast wymaga odpowiedniego sprzętu. Dla wszystkich kierowców, którzy zdecydowali się na japońskie Daihatsu, a mają problem z DPF, informacja, że filtry DPF można regenerować, to dobra wiadomość. Oryginalny zamiennik filtra cząstek stałych to kwota równa cenie używanego samochodu.

 

 

Filtr cząstek stałych z samochodu marki Daihatsu na stole w pracowni przed regeneracją
Naprawa filtrów cząstek stałych w pojazdach Daihatsu

 

Katalog Daihatsu filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Daihatsu oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Daihatsu

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Daihatsu 398
Regeneracja filtra FAP Daihatsu 398
Mycie katalizatora Daihatsu 398
Płukanie katalizatora SCR Daihatsu 398
Naprawa filtra cząstek stałych Daihatsu 398
Mycie, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Daihatsu 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Daihatsu, usuwanie filtra cząstek stałych Daihatsu 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora Daihatsu 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Daihatsu

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer