Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Dansk Automobil Byggeri -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

DAB, czyli Dansk Automobil Byggeri, to firma zajmująca się głównie produkcją autobusów pod koniec swojej działalności, natomiast w pierwszych latach swojego istnienia produkująca głównie ciężarówki. Początki DAB miał w mieście Silkeborg w Danii, gdzie produkowano i montowano lekkie ciężarówki, zmiana branży na produkcję autobusów miała miejsce w roku 1953, kiedy to DAB podjął współpracę z firmą Leyland z Wielkiej Brytanii. Leyland, obecnie znany jako Ashok Leyland jest firmą indyjską, jednak za czasów współpracy z duńskim Dansk Automobil Byggeri, był dobrze prosperującą angielską firmą i DAB wykorzystał wiele z przygotowanych przed Leyland części i projektów. Do czasu przejęcia DAB przez firmę Leyland (i zmiany nazwy na Leyland-DAB) Dansk Automobil Byggeri wykorzystywał silniki DAF oraz Leyland, po przejęciu już tylko Leyland.

Upadek firmy Leyland, a następnie wykupienie pakietu kontrolnego ich akcji przez Ashok sprawiły, że produkcja w Danii stała się nieopłacalna i w całości została przeniesiona do Indii. Ostatecznie zlikwidowana została w roku 2002. Co prawda przez krótki okres, pod koniec lat 90 oddział zajmujący się produkcją autobusów pracował pod zarządem holdingu United Bus, jednak finalnie również tę produkcję zakończono.

Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że autobusy DAB aktywnie jeździły również po polskich drogach. Długi okres użytkowania bezawaryjnego autobusów, połączony z niskimi kosztami eksploatacji i prostą, łatwą w naprawie konstrukcją podbiły serca Polaków między innymi w miastach takich jak Olkusz, Olsztyn, Gliwice czy Koszalin. Swojego czasu w kraju działała także montownia tych autobusów.

Okres, w którym DAB-y cieszyły się popularnością, cechował się wysoką tolerancją w stosunku do ilości spalin, emitowanych gazów spalinowych. Obecnie osiągi, jakie zdobywały silniki diesla wykorzystywane w autobusach DAB uniemożliwiłyby dopuszczenie tych pojazdów do ruchu. Stąd też obecnie instaluje się w układach wydechowych tak autobusów, jak i innych pojazdów użytkowych filtry cząstek stałych, których zadaniem jest wychwytywanie z emitowanych spalin cząstek stałych, czyli zanieczyszczeń zbudowanych z siarki, metali ciężkich i temu podobnych na wolnych cząsteczkach węgla, czyli, innymi słowy, sadzy. Ceną za utrzymanie środowiska w dobrej kondycji są zapychające się filtry DPF jednak dobrą wiadomością dla wszystkich osób eksploatujących samochody z filtrem cząstek stałych (FAP lub DPF), jest to, że filtry można regenerować.

 

 

Filtr cząstek stałych z autobusu marki Dansk Automobil Byggeri na stole w pracowni przed regeneracją
Płukanie filtrów cząstek stałych w autobusach marki Dansk Automobil Byggeri

 

Katalog Dansk Automobil Byggeri filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Dansk Automobil Byggeri oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Dansk Automobil Byggeri

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Dansk Automobil Byggeri 320
Regeneracja filtra FAP Dansk Automobil Byggeri 320
Mycie katalizatora Dansk Automobil Byggeri 320
Płukanie katalizatora SCR Dansk Automobil Byggeri 320
Naprawa filtra cząstek stałych Dansk Automobil Byggeri 320
Czyszczenie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Dansk Automobil Byggeri 1490
Wycinanie katalizatora Dansk Automobil Byggeri, usuwanie katalizatora Dansk Automobil Byggeri 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Dansk Automobil Byggeri 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Dansk Automobil Byggeri

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer