Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - Datsun -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Datsun obecnie jest marką Nissana, jednak nie zawsze tak było. Początki firmy datuje się na rok 1911, czyli dużo wcześniej niż Nissan miał z Datsunem cokolwiek wspólnego (23 lata). Nazwa firmy, która położyła fundamenty pod późniejszą firmę datsun była firm DAT Motorcar Co. Nazwa firmy pochodziła od nazwisk trzech akcjonariuszy-założycieli firmy. Tak też nazywał się pierwszy niewielki samochód osobowy, oficjalnie wypuszczony na rynek w 1931, natomiast następca DAT-a, czyli jeszcze mniejszy samochód osobowy przeznaczony na lokalny rynek, w odróżnieniu od swojego starszego i większego kolegi został nazwany Datsonem. Jednak z racji różnic językowych, zrezygnowano z Datsona, którego nazwa źle kojarzy się w języku japońskim, a postawiono na Datsuna, którego nazewnictwo miało mieć związek ze słońcem (z angielskiego sun), którego ideogram przedstawia przecież flaga Japonii.

 

Przejęcie przez Nissana firmy DAT Motorcar zaowocowało zmianami między innymi w nazewnictwie samochodów (wspomniany Datson), ale również na przykład powstaniem pierwszej linii produkcyjnej. Wybuch wojny pomiędzy Japonią i Chinami doprowadził do zatrzymania produkcji komercyjnej a Datsun Yokohama, główna fabryka, zajęła się produkcją pojazdów dla wojska.

 

Samochody produkowane w okresie powojennym cechowały się bardzo zbliżoną do samochodów Austin konstrukcją. Można w zasadzie powiedzieć, że były to Austiny, jedynie produkowane w Japonii na amerykańskiej licencji. Swoim projektem Datsun mógł pochwalić się dopiero po 1955 roku, a sama marka zakończyła produkcję już 30 lat później decyzją zarządu Nissana.

 

Obecnie Datsun wciąż jest produkowany po reaktywacji marki w 2013 roku, docelowo zasilając rynki RPA, Indii, Indonezji i Rosji. Są to obecnie samochody typu low-cost, o niskiej jakości wyposażenia oraz łatwej dostępności nawet dla mniej zamożnych rodzin.

 

Wybór rynków, na które trafił Datsun, nie jest przypadkowy. Wspomniane kraje mają bardzo mało rygorystyczne przepisy, jeśli chodzi o dopuszczalny poziom emisji spalin. W Europie, czy w Stanach Zjednoczonych, czy nawet w Nowej Zelandii nie udałoby się zdobyć dopuszczenia do ruchu, z racji zbyt dużej ilości emitowanych spalin. Sposobem, w jaki radzą sobie ze wspomnianym problemem Amerykanie i Europejczycy jest filtr cząstek stałych. Jest to ceramiczny filtr instalowany w układzie wydechowym, którego zadaniem jest oczyszczanie spalin z sadzy, na której nadbudowują się zanieczyszczenia w postaci związków siarki, azotu czy metali ciężkich. Cena takiego filtra jest bardzo wysoka, jednak mimo że jest to część eksploatacyjna i zużywa się, istnieje możliwość skutecznej regeneracji filtra cząstek stałych FAP DPF.

 

 

Filtr FAP z samochodu marki Datsun na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie filtrów FAP marki Datsun

 

Katalog Datsun filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Datsun oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Datsun

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Datsun 320
Regeneracja filtra FAP Datsun 320
Mycie katalizatora Datsun 320
Płukanie katalizatora SCR Datsun 320
Naprawa filtra cząstek stałych Datsun 320
Regeneracja, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Datsun 1490
Wycinanie katalizatora Datsun, usuwanie katalizatora Datsun 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Datsun 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Datsun

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer