Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Dodge

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Dodge

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

Gdzie jest dostępna opcja regeneracji filtrów cząstek stałych dla aut wyprodukowanych przez koncern Dodge?

Zanieczyszczone filtry cząstek stałych można wyczyścić w autoryzowanych serwisach. Jest to bardzo przystępna opcja, gdyż do pracowni filtry i katalizatory SCR można doręczyć osobiście lub ustalić usługę firmy kurierskiej, która obejmuje transport filtrów FAP do warsztatu i z powrotem na wskazany przez klienta adres.

W jaki sposób odbywa się realizacja regeneracji filtrów cząstek stałych z pojazdów wyprodukowanych przez koncern Dodge w naszym serwisie?

W specjalistycznym zakładzie w celu realizacji renowacji filtrów cząstek stałych z pojazdów wyprodukowanych przez koncern Dodge postępujemy zgodnie z określonymi procedurami, do których należą:
 • Przyjęcie od interesantów filtrów cząstek stałych dostarczonych do pracowni bezpośrednio lub dzięki pomocy pracownika firmy kurierskiej.
 • Doręczenie filtrów FAP z aut marki Dodge do pracowni, gdzie specjalnym urządzeniem weryfikowany jest stan filtra.
 • W sytuacji, gdy kondycja filtra FAP determinuje konieczność przeprowadzenia regeneracji na specjalistycznych maszynach, filtr jest montowany do przyrządu służącego do czyszczenia.
 • Wykonanie powtórnych kontroli na naprawionych i wysuszonych filtrach cząstek stałych z osobówek z koncernu Dodge.
 • Sporządzenie raportów dotyczących kondycji filtrów cząstek stałych i katalizatorów po procesie mycia oraz dostarczenie naprawionych części do klienta.

Jak wiele muszę zapłacić za przeprowadzenie usługi oczyszczania filtrów DPF dla aut z koncernu Dodge zasilanych silnikiem wysokoprężnym?

Opłata za usługę oczyszczania filtrów FAP dla samochodów osobowych wyprodukowanych przez koncern Dodge jest naprawdę korzystna i sięga ułamek wartości nowego filtra.

W jaki sposób doręczyć filtr cząstek stałych pojazdów marki Dodge, by na terenie autoryzowanej pracowni mogła być przeprowadzona renowacja?

W serwisie remontu filtrów umożliwiamy klientom zastosowanie jednej z dwóch opcji: filtr FAP można osobiście dostarczyć do pracowni albo zamówić jednego z naszych kurierów, który zajmie się wysyłką filtrów w obie strony.

Które filtry DPF z aut z logo Dodge można poddawać regeneracji filtrów FAP?

Zasadniczo każdego rodzaju filtry cząstek stałych i katalizatory mogą być poddane dopalaniu, w tym:
 • filtry DPF do samochodów osobowych,
 • filtry FAP do samochodów ciężarowych,
 • filtry DPF do pojazdów użytkowych.

Jakie można wymienić objawy nieprawidłowego działania filtrów DPF w pojazdach marki Dodge i informują o tym, że filtr DPF kwalifikuje się do naprawy filtrów DPF?

Często występujące sygnały niewłaściwego działania filtrów w samochodach marki Dodge to:
 • wzrost poboru paliwa;
 • skoki obrotów silnika;
 • czarny dym z wydechu;
 • problemy z odpaleniem silnika;
 • zmniejszone osiągi.

Co świadczy o tym, że opłaca się przeprowadzić renowację filtrów cząstek stałych z pojazdów z logo Dodge w fachowym serwisie?

Rekomendujemy wykorzystać nasze usługi koncentrujące się wokół przywracania funkcjonalności filtrów cząstek stałych w autach marki Dodge, bo:
 • Możemy pochwalić się zadowolonymi klientami w całym kraju.
 • Udzielamy gwarancji bez limitu przejechanych kilometrów, jak na nowe części.
 • Zlecenia wykonujemy w najnowocześniejszej i największej pracowni w kraju.
 • Mamy bardzo atrakcyjne ceny.
 • Dołączamy dokumentację do wszystkich wykonanych zleceń.

Modele samochodu Dodge:

Dodge został założony pod koniec XIX wieku jako warsztat zajmujący się produkcją części rowerowych, który szybko przerodził się w fabrykę z prawdziwego zdarzenia i nazwany został Dodge Brothers Bicycle and Machine Factory. W roku 1901 fabrykę przeniesiono do Detroit w stanie Michigan, a samo przedsiębiorstwo błyskawicznie rozrastało się, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Detroit było traktowane jako kolebka rodzącej się amerykańskiej motoryzacji, a następnie jej centrum.

Już w 1902 roku Dodge podpisał umowę na dostawę silników i elementów niezbędnych do montażu Forda T, natomiast zaledwie 10 lat później rozpoczynają się prace nad pierwszym samochodem marki Dodge, którego konstrukcja opierała się w dużej mierze na konstrukcji Forda T, jednak był to samochód znacznie lepiej wyposażony i, nie ma co ukrywać, znacznie droższy. Sprawiło to, że o Dodge'u zrobiło się głośno, a firmą zainteresowali się poważni gracze rynku motoryzacyjnego. Stąd też w roku 1925 za rekordowe podówczas 146 milionów dolarów Dodge został sprzedany firmie Dillon, Read and Co. Było to spowodowane głównie znakomitymi opiniami na temat ciężarówek, których dostawami i konstrukcją dla wojska zajmowało się przedsiębiorstwo braci Dodge. Zwierzchnictwo nad firmą zmieniło się znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać, bo już w 1928 roku Dodge'a kupił sam Chrysler.

Sportowy charakter znanych nam dzisiaj Dodge'ów został dodany do marki pod zarządem Chryslera. Doskonałe opinie na temat marki sprawiły, że ciszył się niesłabnącym zainteresowaniem, natomiast proponowane przez Chryslera rozwiązania w Dodge'ach były innowacyjne, praktyczne, a jakość silników i osiągi produkowanych samochodów wręcz zachwycały. Stąd też złote lata dla marki, czyli lata 60 i 70, kiedy to powstaje idea stworzenia muscle cara, segmentu sportowego, jednak niepozbawionego elementów zapewniających wygodę. Brak ograniczeń ze strony państwa w kwestii emisji spalin czy ergonomii eksploatacji sprawił, że pod maskami lądowały coraz mocniejsze silniki, auta osiągały coraz lepsze wyniki w testach, a niskie ceny paliwa sprawiały, że na emocjonującą jazdę ze znikającym wręcz z baku paliwem, mógł pozwolić sobie niemal każdy.

Obecnie niemal nikt nie może sobie pozwolić na rozwiązania wykorzystywane w czasach świetności Dodga. Ograniczenie dopuszczalnej emisji gazów spalinowych zaowocowało koniecznością instalowania systemów ograniczających emisję trujących gazów do środowiska. Zadaniem tym zajmuje filtr DPF, czyli filtr specjalnego przeznaczenia umieszczany w układzie wydechowym pomiędzy katalizatorem a tłumikiem, którego zadaniem jest wyłapywanie ze spalin cząstek stałych, czyli zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla. Cena filtra cząstek stałych to minimum 2 tysiące złotych, nawet w przypadku nieoryginalnych zamienników, jednak ochrona środowiska naturalnego jest bezcenna. Dlatego też warto filtry DPF regenerować, zamiast wymieniać, ponieważ istnieje taka technologia i przywraca filtry do stanu fabrycznego.

 

 

Filtr cząstek stałych z samochodu marki Dodge na stole w pracowni przed regeneracją
Czyszczenie filtrów cząstek stałych w pojazdach Dodge

 

Katalog Dodge filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Dodge oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry
Dodge caliber Lata Produkcji: 06/08-
Pojemność: 2.0 CRD
Oznaczenie Silnika: ECE ECD
Zamiennik JMJ:
Numer OE: 4743962AA;
Zamiennik Bosal:
Zamiennik Walker:
Zamiennik Novak: 03.113.F
Zamiennik BM Catalysts: BM11113
Numer Delphi:
Konie Mechaniczne:
Kilowaty:
Długość:
Numer Veneporte:
Norma Emisji Spalin:
Cena:
Dodge journey Lata Produkcji: 06/06-
Pojemność: 2.0 CRD
Oznaczenie Silnika: ECE ECD
Zamiennik JMJ:
Numer OE: 4743962AA;
Zamiennik Bosal:
Zamiennik Walker:
Zamiennik Novak: 03.113.F
Zamiennik BM Catalysts: BM11113
Numer Delphi:
Konie Mechaniczne:
Kilowaty:
Długość:
Numer Veneporte:
Norma Emisji Spalin:
Cena:

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Dodge

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Dodge 398
Regeneracja filtra FAP Dodge 398
Mycie katalizatora Dodge 398
Płukanie katalizatora SCR Dodge 398
Naprawa filtra cząstek stałych Dodge 398
Czyszczenie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Dodge 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych Dodge, usuwanie filtra cząstek stałych Dodge 0 *
Serwisowe wypalanie filtra DPF Dodge 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Daniel
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Aby poprawnie oczyścić filtr DPF, należy: Ustalić rodzaj filtra DPF - rodzaj filtra wpłynie na wybór odpowiedniej metody czyszczenia. Wybrać odpowiednią metodę czyszczenia - istnieją różne metody czyszczenia filtrów DPF, takie jak chemiczne czyszczenie, wypalanie, mechaniczne czyszczenie lub kombinacja kilku metod. Przestrzegać instrukcji producenta i bezpieczeństwa - przestrzeganie instrukcji i bezpieczeństwa jest niezwykle ważne, aby uniknąć uszkodzenia filtra DPF lub poważnych obrażeń. Zweryfikować skuteczność czyszczenia - po zakończeniu czyszczenia filtra DPF, należy zweryfikować jego skuteczność i sprawdzić, czy został prawidłowo oczyszczony. Utrzymywać filtr w czystości - aby uniknąć powtórnego zatkania filtra DPF, należy utrzymywać jego czystość poprzez regularne wymiany oleju i kontrolowanie jakości paliwa. Pamiętaj, że niektóre metody czyszczenia filtrów DPF mogą być bardziej skuteczne niż inne w zależności od rodzaju filtra i stopnia zanieczyszczenia, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę i przestrzegać instrukcji.
Greg
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Polecam czyszczenia filtra jak najbardziej. U mnie drożność odzyskana i pojazd jeździ bez zarzutu. Pozdrawiam