Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów -Dodge-filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.83

Dodge został założony pod koniec XIX wieku jako warsztat zajmujący się produkcją części rowerowych, który szybko przerodził się w fabrykę z prawdziwego zdarzenia i nazwany został Dodge Brothers Bicycle and Machine Factory. W roku 1901 fabrykę przeniesiono do Detroit w stanie Michigan, a samo przedsiębiorstwo błyskawicznie rozrastało się, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Detroit było traktowane jako kolebka rodzącej się amerykańskiej motoryzacji, a następnie jej centrum.

Już w 1902 roku Dodge podpisał umowę na dostawę silników i elementów niezbędnych do montażu Forda T, natomiast zaledwie 10 lat później rozpoczynają się prace nad pierwszym samochodem marki Dodge, którego konstrukcja opierała się w dużej mierze na konstrukcji Forda T, jednak był to samochód znacznie lepiej wyposażony i, nie ma co ukrywać, znacznie droższy. Sprawiło to, że o Dodge'u zrobiło się głośno, a firmą zainteresowali się poważni gracze rynku motoryzacyjnego. Stąd też w roku 1925 za rekordowe podówczas 146 milionów dolarów Dodge został sprzedany firmie Dillon, Read and Co. Było to spowodowane głównie znakomitymi opiniami na temat ciężarówek, których dostawami i konstrukcją dla wojska zajmowało się przedsiębiorstwo braci Dodge. Zwierzchnictwo nad firmą zmieniło się znacznie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać, bo już w 1928 roku Dodge'a kupił sam Chrysler.

Sportowy charakter znanych nam dzisiaj Dodge'ów został dodany do marki pod zarządem Chryslera. Doskonałe opinie na temat marki sprawiły, że ciszył się niesłabnącym zainteresowaniem, natomiast proponowane przez Chryslera rozwiązania w Dodge'ach były innowacyjne, praktyczne, a jakość silników i osiągi produkowanych samochodów wręcz zachwycały. Stąd też złote lata dla marki, czyli lata 60 i 70, kiedy to powstaje idea stworzenia muscle cara, segmentu sportowego, jednak niepozbawionego elementów zapewniających wygodę. Brak ograniczeń ze strony państwa w kwestii emisji spalin czy ergonomii eksploatacji sprawił, że pod maskami lądowały coraz mocniejsze silniki, auta osiągały coraz lepsze wyniki w testach, a niskie ceny paliwa sprawiały, że na emocjonującą jazdę ze znikającym wręcz z baku paliwem, mógł pozwolić sobie niemal każdy.

Obecnie niemal nikt nie może sobie pozwolić na rozwiązania wykorzystywane w czasach świetności Dodga. Ograniczenie dopuszczalnej emisji gazów spalinowych zaowocowało koniecznością instalowania systemów ograniczających emisję trujących gazów do środowiska. Zadaniem tym zajmuje filtr DPF, czyli filtr specjalnego przeznaczenia umieszczany w układzie wydechowym pomiędzy katalizatorem a tłumikiem, którego zadaniem jest wyłapywanie ze spalin cząstek stałych, czyli zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla. Cena filtra cząstek stałych to minimum 2 tysiące złotych, nawet w przypadku nieoryginalnych zamienników, jednak ochrona środowiska naturalnego jest bezcenna. Dlatego też warto filtry DPF regenerować, zamiast wymieniać, ponieważ istnieje taka technologia i przywraca filtry do stanu fabrycznego.

 

 

Filtr cząstek stałych z samochodu marki Dodge na stole w pracowni przed regeneracją
Czyszczenie filtrów cząstek stałych w pojazdach Dodge

 

Katalog Dodge filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Dodge oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena
Dodge 2.0 CRD ECE ECD 06/08- 4743962AA; 03.113.F BM11113
Dodge 2.0 CRD ECE ECD 06/06- 4743962AA; 03.113.F BM11113

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Dodge

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Dodge 398
Regeneracja filtra FAP Dodge 398
Mycie katalizatora Dodge 398
Płukanie katalizatora SCR Dodge 398
Naprawa filtra cząstek stałych Dodge 398
Mycie, płukanie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Dodge 1490
Wycinanie katalizatora Dodge, usuwanie katalizatora Dodge 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR Dodge 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki Dodge

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader

Modele samochodu Dodge:

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer