Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów -DS-filtry-dpf-fap.pl

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Każda marka samochodów produkująca wysokiej klasy maszyny prędzej czy później "dorabia się" firmy która zajmuje się fachowym ulepszaniem i modyfikowaniem seryjnych produkcji. Taka sytuacja ma miejsce w Alpinie (dla BMW), Abarthcie (dla Fiata) czy Brabusie (dla Mercedesa). Citroen poszedł krok do przodu i sam stworzył, poniekąd niechcący, markę luksusowych samochodów stworzonych na bazie jego własnych seryjnych produkcji. Oto historia marki DS.

 

Jest to jedna z najmłodszych na świecie marek samochodów, ponieważ założona była w 2014 roku. Pierwotnie miała być to jedynie linia modeli Citroena, stworzona w hołdzie dla serii DS produkowanej przez Citroena w latach 1955-1975, jednak otrzymała własne logo i tak wiele rozwiązań technologicznych, że koncern PSA zdecydował o stworzeniu z tej linii odrębnej prestiżowej marki luksusowych samochodów. Pierwszym rynkiem zagranicznym dla DS były Chiny, na którego potrzeby, stworzono dwa nowe, unikatowe modele samochodów.

 

Sprzedaż produktów marki DS z roku na rok regularnie spada, jednak jest to zapewne związane z rosnącymi cenami bardzo dobrych i świetnie opiniowanych aut. Co więcej, w samochodach marki DS na próżno szukać pewnych rozwiązań technologicznych znanych na całym świecie. Dla przykładu w samochodach wywodzących się z Citroena nie instaluje się popularnego filtra cząstek stałych DPF. Zamiast niego utrzymywaniem emisji trujących zanieczyszczeń ze spalin zajmuje się autorski projekt koncernu PSA, filtr cząstek stałych FAP. Różnice pomiędzy FAP i DPF dla niewprawnego oka są niezauważalne, jednak różnica jest fundamentalna. W układzie redukcji emisji spalin wykorzystującym mokry filtr FAP instalowany jest dodatkowy zbiornik płynu Eloys, który dotryskiwany jest do paliwa, bezpośrednio do zbiornika. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury koniecznej do rozpoczęcia dopalania sadzy w filtrze FAP. Zadanie to spełnia koncertowo, jednak jednocześnie przyspiesza proces zapychania się filtra popiołem powstającym podczas wspomnianego dopalania sadzy. W przypadku zapchania filtra popiołem z sadzy i tlenku ceru (związku aktywnego w dotryskiwanym płynie Eloys) niestety nie ma innej możliwości na przywrócenie sprawności filtra jak jego wymontowanie z układu wydechowego i poddanie procesowi regeneracji wodnej.

 

 

Katalizator z samochodu marki DS na stole w pracowni przed regeneracją
Regeneracja katalizatorów w samochodach marki DS

 

Katalog DS filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów DS oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów DS

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF DS 398
Regeneracja filtra FAP DS 398
Mycie katalizatora DS 398
Płukanie katalizatora SCR DS 398
Naprawa filtra cząstek stałych DS 398
Mycie, regeneracja DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych DS 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych DS, usuwanie filtra cząstek stałych DS 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP DS 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki DS

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer