Subpage photo

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów - DZT Tymińscy -filtry-dpf-fap.pl

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

DZT Tymińscy to jedna z niewielu w zestawieniu całkowicie polskich firm zajmujących się produkcja samochodów. Początkowo w fabryce w Siemiatyczach powstawały tylko elementy wykończeniowe jak tapicerki, czy wykończenia bagażnika (na przykład od poloneza). Po upadku Daewoo w Lublinie DZT Tymińscy wykupili majątek od syndyka i rozpoczęli własną produkcję.

Po wykupieniu praw do produkcji Honkera, fabryka została przemianowana na Fabrykę Samochodów Honker. Co prawda zapowiadało się całkiem dobrze, produkcja ruszyła, a wojsko złożyło zamówienia na Honkery, jednak wprowadzenie norm emisji spalin Euro, a konkretnie 6 już nowelizacji, definitywnie zakończyło żywot polskiej firmy.

Polskie samochody terenowe Honker były prawdziwym połączeniem prostoty klasycznej motoryzacji i wytrzymałości porządnej polskiej produkcji. Znajdowały zastosowanie w różnych dziedzinach życia, począwszy od sprzętu górniczego, przez karetki wojskowe, na osobowych samochodach terenowych i dostawczych Honker Cargo kończąc. Niestety zastosowanie silnika IVECO 2,5 diesel okazało się zgubne. Spełnienie normy emisji spalin Euro 4, a nawet Euro 5 po modernizacjach silników, jednak pułap normy emisji EURO 6 stał się barierą nie do pokonania, a to dyskwalifikowało pojazdy jako niedopuszczalne do ruchu ulicznego. Smutny koniec pięknej historii polskiej motoryzacji, a wszystko to zniszczone przez działania ekologów Unii Europejskiej.

W przypadku Honkerów nie pomogła nawet instalacja w układzie wydechowym filtrów cząstek stałych DPF. O ile zmniejszenie ilości emitowanej do środowiska sadzy (a wraz z nią zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla) udało się uzyskać na akceptowalnym poziomie, tak niestety ilość emitowanych tlenków azotu, częściej kojarzonego jako NOx albo główną przyczynę powstawania smogu, pozostała w wartości uniemożliwiającej uzyskanie homologacji. Cóż, w podobnym wypadku Volkswagen zwyczajnie zamaskował prawdziwe wyniki, jednak co wolno wojewodzie...

 

 

Filtr FAP z samochodu marki DZT Tymińscy na stole w pracowni przed regeneracją
Płukanie filtrów FAP marki DZT Tymińscy

Katalog DZT Tymińscy filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów DZT Tymińscy oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Pojemmność Oznaczenie Silnika Lata Produkcji Zamiennik JMJ Numer OE Zamiennik Bosal Zamiennik Walker Zamiennik Novak Zamiennik BM Catalysts Numer Delphi Konie Mechaniczne Kilowaty Długość Numer Veneporte Norma Emisji Spalin Cena

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów DZT Tymińscy

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF DZT Tymińscy 320
Regeneracja filtra FAP DZT Tymińscy 320
Mycie katalizatora DZT Tymińscy 320
Płukanie katalizatora SCR DZT Tymińscy 320
Naprawa filtra cząstek stałych DZT Tymińscy 320
Regeneracja, czyszczenie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych DZT Tymińscy 1490
Wycinanie katalizatora SCR DZT Tymińscy, usuwanie katalizatora SCR DZT Tymińscy 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP DZT Tymińscy 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora do samochodu marki DZT Tymińscy

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer