Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Emulator FAP

Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Emulator FAP jest to urządzenie elektroniczne, którego zadaniem jest zmiana parametrów pracy silnika, tak aby nie był w stanie "dostrzec" braku obecności filtra cząstek stałych FAP. Emulator FAP instalowany jest wraz z nowymi mapami pracy układu zasilania i innych elementów wchodzących w skład osprzętu silnika. Ponieważ dzięki decyzjom, jakie zapadły w rządzie w Polsce w 2017 roku obecność mokrego filtra cząstek stałych FAP jest obowiązkowa w przypadku kiedy taki element został zainstalowany w samochodzie fabrycznie. Emulatory w swoim czasie biły rekordy popularności, sprawiając jednocześnie, że samochody nie powinny były być dopuszczone do eksploatacji na drogach publicznych. Ponieważ filtr cząstek stałych FAP ma za zadanie zmniejszanie ilości wydostających się z silnika trujących substancji, jego usunięcie sprawia, że samochodu emitują znacznie więcej tlenków azotu, cząstek stałych (czyli zanieczyszczeń zbudowanych na cząsteczkach węgla z siarki, metali ciężkich czy azotu właśnie) oraz sadzy. Emulatory FAP miały za zadanie sprawić, żeby brak filtra FAP nie wpływał na pracę silnika. Oczywiście jest to niemożliwe, a podobna praktyka, prócz oczywiście zanieczyszczania środowiska, sprawiała również, że uszkodzeniom ulegały pracujące w silniku podzespoły, jak układ zasilania, doładowania, recyrkulacji spalin oraz katalizatory samochodowe, które nie mogły poradzić sobie ze zbyt dużą ilością produkowanej przez silnik sadzy i innych zanieczyszczeń. Obecnie, jest to praktyka nie tylko niewskazana, ale również nielegalna, zwłaszcza że cena usunięcia filtra FAP i instalacja emulatora FAP są znacznie droższe, niż regeneracja mokrego filtra cząstek stałych.

 

 

Filtr FAP po usunięciu emulatora, przed instalacją w silniku
Emulator FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Naprawa katalizatora 398
Regeneracja katalizatora SCR 398
Czyszczenie filtra DPF 398
Mycie filtra FAP 398
Płukanie filtra cząstek stałych 398
Regeneracja, mycie filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra FAP, usuwanie filtra FAP 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Emulator FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer