Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Filtry Cząstek Stałych

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Filtry cząstek stałych stały się bardzo bliskie dieslom w roku 2006, ponieważ właśnie wtedy pojawiła się norma emisji spalin EURO 4, w przeszłość odeszły pompowtryskiwacze, a ilość produkowanych zanieczyszczeń i pułap, od którego samochody dopuszczane będą do użytku, rygorystycznie wzrósł. Filtr DPF, czyli filtr cząstek stałych jest zbudowany z węglika krzemu, ceramiki, której porowata struktura mechanicznie wyłapuje zanieczyszczenia zbudowane na węglu i magazynuje je wewnątrz swojej konstrukcji. Wkład filtra otoczony jest żaroodporną, szczelną konstrukcją, która służy za jego korpus. Oczyszczanie filtrów z gromadzących się wewnątrz zanieczyszczeń jest okresowo konieczne, ponieważ przestrzeń filtra stosunkowo szybko się zapełnia i filtr traci swoje właściwości. Jeśli zapchanie się filtra zostanie wywołane przez sadzę i cząstki stałe, problemu w zasadzie nie ma, ponieważ sterownik silnika w sprawnym układzie powinien sam zadeklarować konieczność przeprowadzenia procedury testowej. Jednak jeśli niedrożność filtra wywołana jest nagromadzeniem niepalnych popiołów, nagarów oleju z niepoprawnie pracującego silnika lub obydwu czynników jednocześnie konieczne jest przeprowadzenie hydrochemicznej regeneracji, polegającej na poddaniu wkładu filtra działaniu bardzo silnej chemii, wrzącej wody i bardzo wysokiego ciśnienia. Pozwala to na pozbycie się do 99% złogów zanieczyszczeń, a cena takiej usługi, czyszczenia filtra cząstek stałych DPF, zależna co prawda od typu samochodu, z którego filtr pochodzi, zawsze jest niższa niż cena za wymianę filtra cząstek stałych na nowy.

 

Filtr cząstek stałych przygotowywany do regeneracji w specjalistycznej pracowni
Filtry cząstek stałych

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra cząstek stałych 320
Naprawa filtra DPF 320
Mycie katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra FAP 320
Regeneracja katalizatora 320
Regeneracja, czyszczenie filtra FAP do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Filtry Cząstek Stałych już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer