Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Filtry DPF

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Filtry DPF to sucha odmiana filtrów cząstek stałych, których zadaniem jest ochrona naszego zdrowia przed wpływem zanieczyszczeń produkowanych przez silniki diesla a wyłapywanych przez filtry cząstek stałych, oraz ochrona środowiska przed powstawaniem w dużych miastach smogu, który jest najczęściej efektem korzystania ze starych typów silników wysokoprężnych diesla, w których brak jest filtrów DPF. Obecnie filtry te są obowiązkowe w przypadku kiedy wchodzą w skład wyposażenia fabrycznego samochodu, a taka sytuacja ma miejsce w samochodach produkowanych po wprowadzeniu norm emisji spalin Euro 4. Filtry DPF zbudowane są z żaroodpornego korpusu, którego zadaniem jest ochrona wkładu filtra przed uszkodzeniami mechanicznymi i zapewnienie szczelności układu oraz z ceramicznego porowatego wkładu, który mechanicznie filtruje spaliny i odsiewa cząsteczki o średnicy powyżej 1 mikrometra. Filtry DPF mają w swojej strukturze ceramicznych kanalików wbudowane cząsteczki platyny, które posiadają niewielkie właściwości katalityczne, jednak stopień konwersji w porównaniu z katalizatorami (czy to oksydacyjnymi, czy SCR) jest bardzo mały. Filtry DPF okresowo zapychają się, ponieważ ich budowa zapewnia tylko określoną ilość miejsca na magazynowanie odfiltrowanych ze spalin zanieczyszczeń. Sposobem na przywrócenie właściwości filtra jest dopalenie sadzy, a w przypadku, kiedy sadza została dopalona, a nadal filtr nie pracuje właściwie, jego regeneracja wodna.

 

 

Suchy filtr cząstek stałych w ujęciu przed procesem regeneracji
Filtry DPF

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra FAP 320
Płukanie katalizatora 320
Naprawa filtra cząstek stałych 320
Mycie filtra DPF 320
Regeneracja katalizatora SCR 320
Mycie, regeneracja filtra DPF do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie katalizatora, usuwanie katalizatora 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora SCR 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Filtry DPF już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer