Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Filtry FAP

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 0.00

Filtry FAP są produktem koncernu PSA, w skład którego wchodzą najpopularniejsze francuskie marki. Filtry FAP są tak zwanymi filtrami mokrymi, co oznacza, że podczas swojej pracy wykorzystują dodatek do paliwa Eloyss. Właśnie od tego wtryskiwanego do paliwa płynu, wzięło się określenie mokry filtr cząstek stałych. Ponieważ zadanie Eloyss jest proste, a samego płynu nie trzeba zbyt wiele, rzadko zdarza się, żeby tego płynu brakło, zbiornik instalowany w samochodzie, z którego wtryskiwane są pewne ilości do baku paliwa, przewidziany jest na minimum 250 tysięcy kilometrów. Eloyss bogaty jest w tlenek ceru, którego zadaniem jest obniżanie temperatury dopalania się sadzy wewnątrz konstrukcji filtra, jednak nie jest on pozbawiony wad. Co prawda umożliwia przeprowadzenie procedury dopalania sadzy w filtrze bez konieczności zatrzymywania pojazdu, w tak zwanym trybie aktywnym, jednak po przepaleniu filtra pozostawia specyficzny rodzaj niepalnego popiołu pochodzący właśnie ze wspomnianego dodatku do paliwa. Gdy dojdzie do zaczopowania filtra przez niepalny popiół o charakterystycznej rdzawoczerwonej barwie, konieczne jest usunięcie go w inny sposób, a mianowicie za pomocą regeneracji wodnej. Jest to jedyny skuteczny sposób na odzyskanie sprawności filtra cząstek stałych FAP.

 

 

Filtr FAP przed procesem regeneracji
Filtry FAP

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie katalizatora 320
Naprawa katalizatora SCR 320
Regeneracja filtra FAP 320
Czyszczenie filtra DPF 320
Mycie filtra cząstek stałych 320
Płukanie, mycie katalizatora SCR do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra cząstek stałych, usuwanie filtra cząstek stałych 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Filtry FAP już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer