Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów Jelcz

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów Jelcz

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W którym warsztacie jest dostępna opcja oczyszczania filtrów FAP dla aut produkcji Jelcz?

Zablokowane filtry cząstek stałych można zregenerować w specjalistycznej pracowni regeneracji. Jest to bardzo wygodna oferta, gdyż do warsztatu filtry DPF i FAP można dostarczyć bezpośrednio lub zarezerwować usługę kurierską, która zawiera transport filtrów do serwisu i z powrotem do domu klienta.

W jaki sposób przebiega realizacja czyszczenia filtrów cząstek stałych z pojazdów z logo Jelcz w profesjonalnym serwisie?

W naszym warsztacie w celu realizacji regeneracji filtrów DPF z osobówek marki Jelcz pracujemy zgodnie z określonymi etapami, do których należą:
 • Odebranie od zleceniodawców filtrów cząstek stałych przywiezionych do pracowni bezpośrednio lub dzięki zamówieniu usługi kuriera.
 • Przekazanie filtrów cząstek stałych z osobówek z logo Jelcz do pracowni, gdzie specjalnym urządzeniem testowany jest poziom uszkodzeń.
 • Jeśli kondycja filtra lub katalizatora determinuje konieczność przeprowadzenia regeneracji na dedykowanych maszynach, filtr jest instalowany do maszyny służącej do regeneracji.
 • Wykonanie powtórnych weryfikacji na wyczyszczonych i wysuszonych filtrach z osobówek z koncernu Jelcz.
 • Sporządzenie raportów informujących działania filtrów po procesie mycia oraz przekazanie wyczyszczonych części do rąk zleceniodawcy.

Jak wiele potrzeba zapłacić za realizację opcji oczyszczania filtrów cząstek stałych i katalizatorów dla pojazdów wyprodukowanych przez koncern Jelcz zasilanych silnikiem wysokoprężnym?

Cena renowacji filtrów DPF i FAP dla samochodów osobowych z koncernu Jelcz okazuje się naprawdę korzystna i stanowi niewielki procent kosztu nowego filtra.

Jak najszybciej dostarczyć filtry cząstek stałych i katalizatory pojazdów marki Jelcz, aby w autoryzowanej pracowni mogła zostać przeprowadzona regeneracja?

W serwisie czyszczenia filtrów cząstek stałych i katalizatorów umożliwiamy klientom zastosowanie jednej z dwóch opcji: filtry cząstek stałych i katalizatory można samodzielnie przywieźć do warsztatu bądź uzgodnić przyjazd pracownika firmy kurierskiej, który zajmie się wysyłką filtrów FAP w obie strony.

Jakiego rodzaju filtry FAP z pojazdów z koncernu Jelcz można poddawać remontowi filtrów DPF i FAP?

Praktycznie każdego rodzaju filtry DPF i FAP można poddawać naprawie, w tym:
 • filtry DPF i FAP do osobówek,
 • filtry cząstek stałych do ciężarówek,
 • filtry cząstek stałych do pojazdów użytkowych.

Czym charakteryzują się oznaki nieprawidłowego działania filtrów DPF w samochodach z logo Jelcz oraz wskazują na to, że filtr cząstek stałych powinien zostać przeznaczony do przeprowadzenia regeneracji filtrów cząstek stałych i katalizatorów?

Klasyczne symptomy defektu filtrów w pojazdach z logo Jelcz to:
 • większe zużycie paliwa;
 • falowanie obrotów silnika;
 • wzrost emisji sadzy;
 • problemy z rozruchem;
 • zmniejszona moc.

Dlaczego należy wykonać regenerację filtrów cząstek stałych i katalizatorów z samochodów z koncernu Jelcz w autoryzowanym warsztacie?

Polecamy wybrać nasze usługi koncentrujące się wokół oczyszczania filtrów cząstek stałych w samochodach produkcji Jelcz, dlatego, że:
 • Szczycimy się wysoką skutecznością.
 • Na wszystkie zregenerowane elementy udzielamy dwuletniej gwarancji.
 • Zlecenia wykonujemy w najnowocześniejszej i największej pracowni w kraju.
 • Mamy bardzo atrakcyjne ceny.
 • Do wykonanych zleceń dołączamy pełną dokumentację.

   Polski producent samochodów ciężarowych, który od lat 50 ubiegłego wieku aż do XXI wieku produkował autobusy i samochody ciężarowe w Jelczu-Laskowicach, natomiast po zakończeniu produkcji autobusów od 2008 jedynie samochodów ciężarowych. Obecnie 100% akcji Jelcz-Komponenty, czyli obecnie Jelcz Sp. z o.o. Należy do Huty Stalowa Wola, która za pośrednictwem Jelcza produkuje specjalistyczne podwozia i nadwozia o przeznaczeniu specjalnym dla samochodów dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W sumie w latach 1954 – 2008 wyprodukowano przeszło 250 tysięcy ciężarówek i autobusów, które do dziś jeszcze jeżdżą po naszych drogach.

   Dzięki współpracy z polskim przemysłem zbrojeniowym Jelcz w 2013 roku zdobył kontrakt na 910 Jelczy 442.32 pieszczotliwie nazywanych Bartek. Uzyskanie dopuszczenia do eksploatacji na drogach publicznych (czyli to, czego zdobycie nie powiodło się Honkerowi), zwłaszcza w wielolitrażowych silnikach diesla, jakie wykorzystywane są w samochodach użytkowych, zwłaszcza wojskowych, wiąże się z koniecznością albo instalowania układów redukcji emisji spalin, albo modyfikacji w konstrukcji silnika, a najczęściej jedno i drugie.

   Modyfikacje silników najczęściej oznaczają instalowanie zaworów recyrkulacji spalin lub modyfikowanie turbosprężarek, natomiast układy recyrkulacji emisji spalin to filtry DPF i katalizatory. Cena zachowania środowiska naturalnego w dobrym stanie jest łatwa do przeliczenia na walutę – jest to cena filtra cząstek stałych, plus cena jego okresowej regeneracji.

 

 

Filtr DPF z samochodu marki Jelcz na stole w pracowni przed regeneracją
Czyszczenie filtrów DPF w pojazdach Jelcz

 

Katalog Jelcz filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów Jelcz oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów Jelcz

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF Jelcz 398
Regeneracja filtra FAP Jelcz 398
Mycie katalizatora Jelcz 398
Płukanie katalizatora SCR Jelcz 398
Naprawa filtra cząstek stałych Jelcz 398
Czyszczenie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych Jelcz 1490
Wycinanie filtra FAP Jelcz, usuwanie filtra FAP Jelcz 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora Jelcz 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Eryk
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Zabrudzony filtr DPF / FAP może powodować poważne problemy z silnikiem. Może to prowadzić do: Zwiększenia emisji szkodliwych substancji ze spalin do atmosfery Zmniejszenia mocy silnika Zwiększenia zużycia paliwa Zwiększenia ryzyka awarii silnika Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić filtr DPF i zregenerować katalizatory.
Marian
star star star star star
Wystawiono 2 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Mam starego Jelcza i zapchał mi się ostatnio w nim filtr DPF. Czyszczenie pomogło w 100% i jestem zadowolony.
Borgi
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
W autobusach Jelcz też robicie filtry? To juz wiem gdzie podjechać na naprawę.