Subpage photo

Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF / FAP oraz naprawa katalizatorów - Katalizatory

E-mail Skopiuj link
Oceń:
/ Aktualna ocena: 5.00

Katalizatory w samochodach napędzanych silnikiem diesla stały się standardową częścią każdego samochodu opuszczającego linię produkcyjną. Silniki diesla cechują się, przy swojej niezawodności i niedrogiej eksploatacji, również dużą ilością produkowanych spalin, a przez to również zanieczyszczeń powstających podczas spalania oleju napędowego. Sposobem, aby radzić sobie z produkowanymi tlenkami azotu (w największym stopniu) oraz innymi zanieczyszczeniami (w stopniu znacznie mniejszym) okazał się katalizator. Obecnie w samochodach z silnikiem diesla instaluje się dwa różne typy katalizatorów, reaktory katalityczne utleniające oraz tak zwanej selektywnej redukcji katalitycznej.

W pierwszym typie katalizatora, zmniejszanie ilości wydostających się z katalizatora zanieczyszczeń odbywa się za pomocą wiązania wolnych cząsteczek tlenków azotu NOx przez platynę, której cząsteczki wkomponowane są w strukturę cyrkonu, z którego z kolei zbudowana jest powłoka wewnątrz katalizatorów.

Katalizatory SCR znane są najbardziej z handlowej nazwy mocznika, który wykorzystują w swojej pracy AdBlue. Działanie katalizatora SCR również ma na celu zmniejszenie ilości wydychanych przez samochody tlenków azotu poprzez wtryskiwanie w strumień gorących spalin 32,5% roztworu mocznika, który pod wpływem temperatury rozpada się na amoniak i parę wodną, co z kolei skutkuje wiązaniem tlenków azotu i wydalaniem ich w postaci niereaktywnych obojętnych cząsteczek azotu, jaki znamy z naturalnego powietrza atmosferycznego. Cena regeneracji katalizatora jest taka sama jak w przypadku regeneracji filtra cząstek stałych.

 

 

Katalizator po demontażu na stole w pracowni
Katalizatory

 

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów

Cena i koszt (netto)
Płukanie filtra DPF 320
Naprawa filtra cząstek stałych 320
Mycie katalizatora 320
Regeneracja katalizatora SCR 320
Czyszczenie filtra FAP 320
Regeneracja, mycie filtra cząstek stałych do samochodów ciężarowych 1490
Wycinanie filtra DPF, usuwanie filtra DPF 0 *
Serwisowe wypalanie filtra FAP 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora. Zamów usługę Katalizatory już dziś!

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Loader
Zaznacz, aby kontynuować

Wszystkie wysłane poprzez nasz serwis filtry trafiają do najnowocześniejszej i największej pracowni regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów w Stalowej Woli.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.
Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 725 803 803
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 725 803 803
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer