Miasto - Gdańsk - Desktop Miasto - Gdańsk - Mobilne

Czyszczenie filtrów DPF / FAP i regeneracja katalizatorów MAN

Mamy dla Ciebie ponad 2500 dostępnych filtrów DPF/FAP i katalizatorów

 • check

  Cena - od 390 zł netto Regeneracja i czyszczenie filtrów DPF FAP i katalizatorów MAN

 • check

  Cena - od 550 zł netto Nowe filtry DPF FAP i katalizatory

 • check

  Czas realizacji 1-2 dni robocze

 • check

  GWARANCJA 2 lata bez limitu kilometrów

 • check

  Stan dostępne

Image City 1 Image City 2

W jakiej pracowni jest dostępna opcja naprawy filtrów FAP dla aut z koncernu MAN?

Uszkodzone filtry można naprawić w autoryzowanych pracowniach naprawy. Jest to bardzo komfortowa opcja, gdyż do warsztatu filtry i katalizatory SCR można dostarczyć bezpośrednio lub zarezerwować usługę jednego z naszych kurierów, która zawiera transport filtrów DPF do serwisu i z powrotem do klienta.

Jak przebiega realizacja czyszczenia filtrów z pojazdów marki MAN w profesjonalnym warsztacie?

W naszym serwisie w celu przeprowadzenia remontu filtrów DPF z samochodów osobowych wyprodukowanych przez koncern MAN postępujemy zgodnie z określonymi etapami, do których należą:
 • Odbiór od zleceniodawców filtrów i katalizatorów SCR przytransportowanych do pracowni osobiście lub z pomocą naszego kuriera.
 • Skierowanie filtrów cząstek stałych i katalizatorów z pojazdów wyprodukowanych przez koncern MAN do pracowni regeneracji, gdzie specjalnym urządzeniem sprawdzany jest stan filtra.
 • Gdy kondycja filtra FAP wskazuje na konieczność regeneracji na wysokiej klasy przyrządach, filtr trafia do maszyny służącej do oczyszczania.
 • Wykonanie powtórnych weryfikacji na wyczyszczonych i wysuszonych filtrach z osobówek marki MAN.
 • Wydruk raportów informujących funkcjonalności filtrów cząstek stałych po regeneracji oraz przekazanie wyczyszczonych części do zleceniodawcy.

Ile potrzeba zapłacić za przeprowadzenie opcji naprawy filtrów DPF dla pojazdów produkcji MAN zasilanych silnikiem wysokoprężnym?

Opłata wiążąca się z usługą renowacji filtrów cząstek stałych i katalizatorów dla samochodów osobowych marki MAN jest naprawdę opłacalna i sięga niewielki procent kosztu nowego filtra.

W jaki sposób doręczyć filtry DPF i FAP pojazdów marki MAN, aby na terenie specjalistycznej pracowni mogła być przeprowadzona naprawa?

W warsztacie oczyszczania filtrów FAP umożliwiamy klientom zastosowanie jednej z dwóch opcji: filtr cząstek stałych można samemu dostarczyć do serwisu albo uzgodnić przyjazd kuriera, który zajmie się wysyłką filtrów DPF i FAP w obie strony.

Jakiego rodzaju elementy układu redukcji emisji spalin z pojazdów produkcji MAN da się poddawać naprawie filtrów FAP?

Zasadniczo każdego rodzaju filtry DPF i FAP mogą być poddane oczyszczaniu, w tym:
 • filtry i katalizatory SCR do pojazdów osobowych,
 • filtry cząstek stałych i katalizatory do ciężarówek,
 • filtry DPF i FAP do samochodów użytkowych.

Jakiego rodzaju oznaki niesprawności filtrów DPF i FAP w autach z koncernu MAN i decydują o tym, że filtr DPF powinien zostać przeznaczony do wykonania renowacji filtrów?

Charakterystyczne symptomy niewłaściwego działania filtrów FAP w samochodach marki MAN to:
 • większe zużycie paliwa;
 • nierówna praca silnika;
 • czarny dym z wydechu;
 • niemożność rozruchu silnika;
 • zmniejszona moc.

Dlaczego należy przeprowadzić regenerację filtrów DPF i FAP z aut marki MAN w fachowym serwisie?

Polecamy wykorzystać naszą ofertę dotyczące czyszczenia filtrów cząstek stałych w autach marki MAN, ponieważ:
 • Nasze usługi są wysokiej jakości.
 • Wszystkie zregenerowane filtry i katalizatory mają gwarancję jak nowe, na 2 lata, bez limitu kilometrów.
 • Zlecenia wykonujemy w najnowocześniejszej i największej pracowni w kraju.
 • Możemy zaoferować atrakcyjne ceny.
 • Do wykonanych zleceń dołączamy pełną dokumentację.

MAN jest paneuropejskim przedsiębiorstwem, którego siedziba mieści się w Monachium. Maschinefabrik Augsburg-Nurnberg, bo tak brzmi pełna nazwa przedsiębiorstwa, zajmuje się produkcją maszyn przemysłowych, silników, ale przede wszystkim samochodów ciężarowych i autobusów. Mimo że MAN jest traktowany jako przedsiębiorstwo europejskie, notowany jest wśród 30 największych niemieckich przedsiębiorstw, natomiast ponad 55 tysięcy pracowników w 180 krajach świata generuje obrót rzędu 13,7 miliarda euro. Koncern jest również najstarszą notowaną na niemieckiej giełdzie spółką.

To właśnie z MAN-em w 1893 roku Rudolf Diesel podpisał umowę na produkcję jego autorskiego silnika. Autobusy MAN produkowane są w Niemczech, Polsce oraz w Turcji. Ponieważ to rynek europejski był pierwszym rynkiem, na jakim pracował i świadczył usługi MAN, nie powinno być niespodzianką, że w firmie uczyniono wszystko, aby produkowane przez przedsiębiorstwo samochody spełniały wszystkie, nawet najnowocześniejsze standardy eksploatacji.

Stąd też w samochodach MAN można znaleźć katalizatory, filtry cząstek stałych DPF, układy katalitycznej redukcji spalin SCR i wiele więcej rozwiązań mających na celu zapewnienie ekologicznej eksploatacji samochodów wykorzystujących podwozia MAN lub same autorskie produkcje. Ciężko powiedzieć, żeby cena samochodu lub cena eksploatacji dzięki temu spadła, jednak koszt utrzymania i tak zniszczonego środowiska naturalnego w dobrej kondycji jest zobowiązaniem, jakie spłaca każdego dnia każdy człowiek.

 

 

Katalizator z samochodu marki MAN na stole w pracowni przed regeneracją
Oczyszczanie katalizatorów w samochodach marki MAN

 

Katalog MAN filtrów cząstek stałych DPF, FAP i katalizatorów, oraz zamienniki JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts oraz Veneporte

Katalog oryginalnych filtrów cząstek stałych DPF FAP i katalizatorów MAN oraz ich zamienników JMJ, Bosal, Walker, Novak, BM Catalysts, a także Veneporte.
Marka Model Inne parametry

Cennik czyszczenia i regeneracji filtrów DPF/FAP i katalizatorów MAN

Cena i koszt (netto)
Czyszczenie filtra DPF MAN 398
Regeneracja filtra FAP MAN 398
Mycie katalizatora MAN 398
Płukanie katalizatora SCR MAN 398
Naprawa filtra cząstek stałych MAN 398
Czyszczenie, mycie DPF/FAP i katalizatorów do samochodów ciężarowych MAN 1490
Wycinanie filtra FAP MAN, usuwanie filtra FAP MAN 0 *
Serwisowe wypalanie katalizatora MAN 250
* metoda prawnie zabroniona
Wysłanie przesyłki zawierającej podzespoły do regeneracji jest równoznaczne z zawarciem umowy o wykonanie usługi.
Informujemy, że wyrażając zgodę na zamówienie odbioru przesyłki, wysyłkę przesyłki oraz odebranie przesyłki zwrotnej za pośrednictwem firmy spedycyjnej DPD Polska Sp. z o.o. wyrażają Państwo tym samym zgodę na akceptację obowiązującego Regulaminu Świadczenia Usług w Obrocie Krajowym DPD Polska Sp. z o.o. oraz Szczegółowych Warunków Świadczenia Usług DPD Polska Sp. z o.o.

Zarezerwuj termin regeneracji filtra DPF/FAP lub katalizatora

Bardzo prosimy o pozostawienie danych niezbędnych do skontaktowania się w sprawie ustalenia terminu wykonania usługi czyszczenia bądź regeneracji filtra FAP / DPF lub katalizatora.

Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Uzupełnij pole poprawnymi danymi.
Co o tym myślisz?

Komentarze

Damian
star star star star star
Wystawiono Rok temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Jeśli filtr cząstek stałych (DPF) jest bardzo zanieczyszczony lub uszkodzony, może być trudne lub niemożliwe jego uratowanie. Może to wynikać z dużej ilości osadów, które nie mogą być usunięte, lub ze zniszczenia mechanicznego filtra. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wymiana DPF na nowy, natomiast warto być świadomym, że koszty będą spore. Zaleca się więc na bieżąco dbać o ten podzespół, aby uniknąć takich drogich niespodzianek.
Edwards
star_outline star_outline star_outline star_outline star_outline
Wystawiono 4 lata temu
Czy ten komentarz był pomocny?
Many mają to do siebie, że czesto się te filtry prztykają np. w Man TGX to jest norma. Dobrze, że serwis taki jak wasz, działa również w przypadku filtrów do aut ciężarowych.